Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként megértenétek az...

Szülőként megértenétek az "autó cserét"?

Figyelt kérdés

17 éves voltam amikor letettem a jogosítványt.

A felét a szüleim fizették, úgy hogy azért korlátoltak voltak az anyagi lehetőségeink (9 hónap alatt tettem le a jogosítványt, egyszer sem buktam meg, csak mindig össze kellett szedni a pénzt)

Aztán egy év alatt összekapartam pár százezret, majd a szüleim szintén kiegészítettek az anyagi helyzetünk ellenére.

Anyukám féltestvére autókereskedő, kevés pénzem volt autóra, így ő szerzett egy városi, kisautót, azon az elven,hogy ennyi pénzért ez az amire nem fogom a gatyámat rákölteni.

Ez egy piros, abszolút női Renault volt.(csak női tulajok voltak előttem a befizetett biztosítási csekk visszaigazolások alapján de ezt a kocsi megjelenése is sugallta)

Első körben munkát vállaltam vele (pizzafutár lettem, mivel nem adtak autót a friss jogosítványom miatt)

Később pedig már másik cégnél, céges autóval dolgoztam, ezzel csak bejártam a tömegközlekedéssel megközelíthetetlen munkahelyre.

Idő közben elköltöztem a szüleimtől is.


Majd pár hónappal ezelőtt, 3 év után lecseréltem az első autómat.

Egy hatalmas méretű, bár nem sokkal fiatalabb, de annál férfiasabb autóra.

Amikor felmerült bennem a csere, elmondtam a szüleimnek, akik hevesen ellenezték, mondván,hogy tökéletes az a kisautó.


Viszont az az igazság,hogy 20 évesen férfiként vagy fiúként, (kinek mi) sokszor úgy éreztem,hogy totálisan tekintélyromboló a megjelenésem ezzel a kocsival.Szinte kisebbségi komplexusom volt, és nem is azért mert státuszszimbólumként tekintek az autóra, a mostani sem olyan, hogy ha meglátják azt, mondják, de sok pénze lehet...nem is a kocsival csajoztam, és így is volt barátnőm.Nem erről szól az egész, egyszerűen a többi autós igyekezett letolni a kis teljesítményű városi autómmal, a barátaimnak is mind szebb,nagyobb,férfiasabb autói voltak.

A mostani majdhogynem ötször annyi teljesítménnyel bír, sokkal jobban érzem magam benne, nem bántam meg hogy megvettem.


Mégis kivívtam a szüleim "haragját", mert szerintük felesleges volt.

Számomra viszont nem csak az A-ból B-be történő eljutáshoz kell a kocsi.Nekem ez annál több.


Azonban fontosak a szüleim, és a mellett,hogy egyre inkább idegesít a kritikájuk szeretnék végre dűlőre jutni ebben a kérdésben, mert hiába nem élek velük, hiába nem adtak bele ebbe a kocsiba, ergo mondhatnánk,hogy nincs közük hozzá.Viszont nekem mindig is fontos lesz a véleményük, és ha nem is adok rá egy adott esetben, akkor is mindig meghallgatom a és elgondolkozom azon amit mondanak.


Úgy gondolom itt elég sokféle ember megfordul, mind korra mind nemre való tekintettel, és azt hiszem,hogy a férfiak többsége megért, mert ők könnyebben átérzik ezt.

Kérdésem inkább az idősebbeknek, illetve a nőknek szólna, hogy ők hogy látják, mennyire értik meg az álláspontomat így?Tényleg nem elfogadható?


2018. szept. 19. 19:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha a kedély állapotodon javít, és nem terhel le anyagilag nagyon (Megengedheted magadnak), akkor uccu neki, nem kell problémának lennie. Mivel te dolgoztál meg gondolom a pénzedért, ezért jogod van venni magadnak, főleg ha nem vág utcára. 18/F
2018. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Azt írod, nem velük élsz, az autóidat mind kizárólag a saját pénzedből finanszírozod, innentől kezdve a szüleid véleménye nem releváns. Elmondhatják a véleményüket, ha te kikéred, te pedig meghallgathatod és mérlegelheted is, de a döntés minden esetben kizárólag a tiéd.


Kívülállóként a leírtak alapján úgy látom, hogy a szüleidnek van ez a tipikus "jó, ami most van, minek kell másik" mentalitása van. Ez alapján ha mondjuk lakást szeretnél cserélni, akkor is mondhatják, hogy jó, ami most van, minek mész másikba.

Nekem a nagypapám ilyen, mikor megtudta, hogy fel akarok mondani a munkahelyemen, egyből jajveszékelt, hogy el ne menjek, mert "járt utat járatlanárt el ne hagyj", de nem igazán foglalkoztam a véleményével, mivel az én életem, a döntésemet nem véletlenül hoztam meg, és hosszú távon sokkal kifizetődőbb a váltás.

2018. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
Saját pénzen cserélted,semmi közük hozzá,ilyenkor áldjuk az eszünket a férjemmel h semmi kapcsolatunk nincs már a volt családjainkkal. Nyugodt élet titka ez..
2018. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is lefutott kör volt ez, autóm volt, de azok sosem érdekeltek, volt egy 125-ös robogóm pár évig gyakorolni, amikor eladtam(a sisakot is elvitte hozzá a gyerek némi pénzért mert passzolt a fejére) szereztem egy transitot kölcsönbe arra az egy napra, és este értem haza a géppel, 185 lóerő 1000 köbcenti, kértem Apámat hogy segítsen legurítani a platóról, de még ekkor is látszott az arcán hogy ez hülyéskedik nem vett ez semmit... Oda jött megnézte, annyit mondott hogy oldd meg, ha ide hoztad. Végül unokaöcsémet hívtam fel.



A szülők általában azért reagálnak így mert irányítani próbálnak legyél akárhány éves, akinek olyan a felfogása az a pelenkázásnál is ott állna a gyereke felett és megjegyzéseket tenne.


Nem otthon laksz már, viszont érdekel a szülők véleménye, na ez a két dolog összeférhetetlen, mert így csak a önmagadat fogod okolni minden döntésedért.

2018. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos sok szülő irigy is ha a gyereke többre viszi iskolázottságban,munkában, több pénzt keres szebb házat épit jobb házassága van,ilyenek a szülők ennyi.
2018. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Megértem a problémádat. Nő vagyok, több mint 42 éve vezetek. Ebből következik, hogy nem vagyok egy mai csirke. Pontosan tudom, milyen az, amikor egy nagyobb teljesítményű autóval szó szerint elkezdenek tolni. A férfiak között meg mindig is téma volt az autójuk, csúnyán ki tudták cikizni a másikat. Ezt sajnos nem mindenki érti meg.Anno az én szüleim is hasonlóan gondolkodtak. Azt hiszem köze van hozzá annak, hogy talán nekik ennyi idős korukban kevés lehetőségük volt. Ezt elég nehéz kezelni, annak idején én sem nagyon tudtam.
2018. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%
Lehet hogy nem is a csere, hanem az új autó mérete a baj. Nagyképű, hivalkodó, ők meg gondolom átlag emberek.
2018. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
43%

A párom szülei is ilyen típusúak, sajnos mindenben. van egy 20 éves suzuki-juk, minden kéne másik autó, igz ez már szétrohad alattuk. Nem is értek el semmi érdemlegeset az éeltben, csak h van egy parasztházuk, 2 gyerekük és pár év vissza a nyugdíjig, amit talán kihúznak munkával.


Az én szüleim viszont mindig a fejlődésre ösztökéltek, sokkal több mindent elértek így, mert nem ragadnak bele a sz.rba, mert h úgyis jó az bla bla.


Nagyon helyesen tetted, hogy megvetted, ha jobban érzed így magad, akkor meg pláne. Használd egészséggel, a szüleidnek meg mond meg kerek-perec, hogy ez a te döntésed, te így érzed jól magad és zárjátok le a vitát

2018. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt!

Annyit írnék,hogy csupán tiszteletből is adok a szüleim véleményére, jó a kapcsolatom velük, és általában mindent megértenek, támogatnak a döntéseimben, de ez valahogy nem jött be nekik.Ez pedig nekem is furcsa, tekintve, hogy eddig szinte mindenre helyeseltek.


Valóban kaptam pár sértő megjegyzést az előző autómra, volt,hogy szégyelltem vele megjelenni, rossz érzés volt mikor a mostani munkám végett egy olyan helyre mentem, ahol a legócskább autó egy 3-4 éves BMW volt.

Sőt, megesett az is,hogy egy vadonat új Mercedes takarásában állt, és a mivel jöttél kérésre oda mutattam.Vicces lenne, de az illető fején volt egy megvető megdöbbenés amikor rájött,hogy nem az a Merci az.

Nyilvánvaló, hogy a mostani kocsim sem egy új Mercédesz, ezt is le lehet nézni, erre is lehet rosszat mondani, de közel sem az a kategória mint az előző.

2018. szept. 19. 19:57
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem kocsi teszi a férfit,és egy piros kocsi is lehet férfias.
2018. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!