Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha anyámék...

Mit csináljak ha anyámék alkoholisták, lassan leépülnek és megbolondítanak engem is?

Figyelt kérdés

Anyám és a férje alkoholisták. A férje ráadásul egyre lustább is, lassan semmit nem csinál. Anyukám 3 műszakban dolgozik egy gyárban, mellette itthon mindent megcsinál, olyat is amit nem neki kellene, pl. fűvetnyír, télen fát pakol, ebben az évben már a fát is ő vágja... Én is segítek neki, meg a barátommal mi is vágtunk fát, de még így is túl van terhelve, közben meg a férje itt benn tv-zik, meg alszik.

Ezenkívül ugye alkoholisták is, és már kezdenek butulni, legalábbis anyámon nagyon észrevenni.

Tegnap este meg a férjének magas volt a vérnyomása egész éjjel rosszul volt, nem aludtak, anyám meg most mesélte el, hogy azonkívül, hogy magas volt a vérnyomása, egész éjjel hallucinációkat magyarázott neki. Hogy szellemeket lát a szobában, meg hogy valaki beszél hozzá stb.

El is mentek reggel orvoshoz, elvileg be is utalták többek között pszichológushoz is.

De anyám is most este mesélte el ilyenkor meg már azért van benn pia, összevissza beszélt, nem tudom, hogy most tényleg a palija bolondult-e meg vagy ő is.

Teljesen megbolondítanak engem is. Én már sokszor kértem anyámat is, hogy tegye le a piát, de nem történt meg. Nem tudom mit csináljak kb. egy éven belül így is úgyis tervezek összeköltözni a barátommal, de féltem anyámat. Féltem, hogy akkor még jobban maga alatt lesz, még többet iszik... Ezenkívül jó anya, mindent megcsinálni, mindenben támogat, de ha itt maradok magukkal húznak engem is.

21/L


2018. szept. 26. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nehéz és szinte lehetetlen máson segíteni ha ő nem akarja. Próbálj meg saját magadra fókuszálni hogy te ne legyél ilyen.
2018. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Legyél önző és lépj le amint tudsz az alkoholista mindenkit és mindent tönkretesz és le is tojja a pia az Istenük.. Te is csak a piára keresnél nekik..
2018. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
első sorban azt kellene kiderítened miért kezdett el inni aztán azt a problémát ami miatt alkoholista lett azt kell orvosolni .Ha ő maga nem akarja letenni a piat, se te más nem fogja lebeszélni róla . -beszélgessétek úgy mint soha hallgasd meg próbáld meg megérteni,aztán segíts!
2018. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
"nem tudom, hogy most tényleg a palija bolondult-e meg vagy ő is." A palija biztosan nem jutott piához, és elvonási tünetei voltak. Nem, nem biztos hogy megbolondul...
2018. szept. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Lhet deliriumban volt akkor lehetnek hallucinációk..
2018. szept. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
53%

1. A lényeg, hogy téged ne tegyenek tönkre ÉS érdemben ne hátráltassák az életed előrehaladását.

2. A fenti betartása mellett próbáld meg feltárni az alapvető okát az alkoholizmusuknak. Akkor tudsz segíteni, különben csak a tünetek kezelgetése folyna. Te nem tudod leszoktatni őket, csak segíteni tudsz nekik, ha megérik bennük az elhatározás szikrája.

3. Nem biztos, hogy mindkettejüket vagy akár csak az egyiket meg tudod menteni. Ezt nehéz lehet - ha(!) arra kerül a sor - elfogadni.

2018. szept. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze majd beszélek vele, de szerintem anyám azért iszik, mert mint írtam túl sokat dolgozik, és nem bírja.
2018. szept. 27. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:
A férje miért iszik? Együtt isznak, vagy külön-külön boldogtalanok?
2018. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Karesz1963 válasza:

Keresd fel az ACA (Alkoholisták Felnőtt Gyermekei)alkalmait!

Igazán hasznos segítség lehet számodra!

[link]

2018. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!