Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit találjak ki, hogy ne...

Mit találjak ki, hogy ne kelljen haza menni minden héten a kollégiumból?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, kollégiumban élek. A szüleim elvárják hogy kb minden héten menjek haza, de ha otthon vagyok, feszült a hangulat, alig beszélnek velem és kellemetlenül érzem magamat. Szeretnék a kollégiumban maradni vagy barátokkal többet lenni, de a szüleim mindig faggatnak, hogy miért nem akarok jönni, hol vagyok, stb.
2018. szept. 28. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha menj haza, néha meg mondd azt, hogy tanulnod kell, a barátaid segítenek, együtt tanultok, könyvtárba kell menned, határidős beadandód van, csak ott tudod megcsinálni. Esetleg buli/kirándulás lesz. (Ezt csak akkor, ha szerinted normálisan fogadnák).
2018. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Drága az útiköltség, kell másra a pénz.
2018. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam,és hazudtam, mikor nem volt munka otthon akkor is dolgoztam-- Ennyi. Azóta meg megszakítottam végleg a kapcsolatot..
2018. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Pont arra kiváncsiak, amit nem akarsz elárulni nekik.:)

Jobban érzed magad a kollégiumban, mert vannak ott barátaid, stb. Kényelmesebb nem utazni, ...

2018. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Miért feszült a hangulat? Minek kell hazamenj, ah nem beszélgetnek veled? Te próbáltad ezt már megbeszélni velük és együtt változtatni?
2018. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Felnőtt ember vagy, ha akarnád, feléjük se kéne nézni.


Amíg anyádéktól nem függetlenedsz, addig ne akarja kapcsolatot, mert ki fogsz cseszni a pasiddal/csajoddal-attól függ, kikhez vonzódsz- is, nem csak magaddal.

2018. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Én őszinte ember vagyok s nem szoktam érteni, családon belül minek hazudjak, szóval én megmondanám, hogy ha alig beszélnek velem, miért menjek haza? S nem mennék, csak néha. De mondhatsz teljesen igaz dolgokat is, tanulás, programok, nyilván vannak ilyenjeid :) Ha kicsit is messze laksz, akkor idő, macera, pénz.


Volt egy haverom, na az direkt az ország túlsó végébe ment egyetemre, hogy ne kelljen gyakran hazajárnia. Azt nem tudom, hogyan magyarázta meg a szülőknek, hogy miért akar Nyíregyházára menni, ha Pécsett laknak... Mindenesetre utána adott volt a ritka hazajárás. De közelebbről sem poén ám feleslegesen hazamenni...

2018. szept. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Az igazat. Mért alap, hogy hazudunk?
2018. szept. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Ja, hogy nem ők fedezik az egyetem költségeit?
2018. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ne menj haza...majd megszokják.


Én sem szerettem haza járni. apám alkoholista volt, aki csak a "munkaerőt" látta bennem. Ha hazamentem akkor egész nap ugráltatva voltam, mert hát heti-havi egyszer vagyok otthon, akkor ki kell használni és "segíteni" kell. Magyarul helyette dolgozni.


Másrészt hazamentem, tele élményekkel, történetekkel. Elkezdtem mesélni, beszélgetni. Erre mit kaptam? "Shhh..." "Pssz...." "Kussolj már, nem látod hogy nézem a tévét?" "Hagy nézzem már meg a sorozatom, majd beszélsz utána"


Aztán meg persze ment a hiszti részükről, hogy egész nap nem is beszéltem velük és csak a szobámban ültem...


Amióta dolgozom azóta gyakorlatilag félévente 1-szer megyek. Egyszerűen jobban érzem magam a saját világomban. Nem szól senki, hogy mit csináljak, mit dolgozzak. Szervezek nyugodtan programokat. De akkor sincs balhé, ha csak döglöm egész nap az ágyban, jó érzés hogy megtehetem.

2018. szept. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!