Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mindenki a saját...

Nálatok mindenki a saját családját "rendezi", vagy egymásét?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg: Ha gondod van mondjuk anyóssal, apóssal, sógornővel, bárkivel a házastársad családjával kapcsolatban, akkor a társadat kéred meg, hogy beszéljen vele?

Vagy Te magad beszéled meg az illetővel?

És még egy kérdés: Ha a házastársadat megkéred, hogy beszéljen a családjából az illetővel, nem mondja azt a társad, hogy "beszélj vele te"?



2018. okt. 1. 14:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha gondom van valakivel a férjem családjából, beszélek vele. Ha nincs eredménye, akkor a férjem beszél vele. De ez most csak elmélet, szerencsére nincs senkivel bajom.

Ugyanez van fordítva is, ami viszont sajnos előfordult már. Ha nem is értünk mindenben egyet, kiállunk egymásért.

2018. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
Én beszélek a családtagommal és HÁRMAN leülünk megbeszélni.
2018. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi a probléma. Apróságok miatt inkább a férjemet kérem meg, hogy említse meg valahogy az anyjának, ne legyen vita. Pl együtt élünk, ő mos, de nagyon nem jól csinálja. Ha én szóltam volna neki, tuti felháborodik, hogy elég idős már, elég régen csinálja, jobban ért hozzá, mint én. Így viszont a férjem csak úgy mellékesen megjegyezte neki, már nem is volt semmi probléma. Amikor viszont komolyabb gondom volt vele, akkor én mentem oda hozza, megbeszélni
2018. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Mindegyikünk a saját családjával.

Én tudom, hogyan szóljak apámhoz, anyámhoz, mi az a hangnem, amivel eredményt is érek el, de nem sértem meg őket. Ismerem a kényes pontokat a gondolkodásmódjukban, vissza tudok utalni korábbi hasonló eseteinkre. Hiszen születésem óta ismerem őket és ezernyi közös élményünk és konfliktusunk volt! Ehhez képest elenyésző a feleségem szüleivel töltött időm és élményem.

Akit az ember jobban ismer, ahhoz könnyebben tud úgy szólni, hogy ne sértse meg. És viszont: ők is másként hallanak egy kellemetlen dolgot a saját gyereküktől, mint vejüktől/menyüktől.

2018. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

Nem, mi nem testáljuk át egymásra a feladatot. Igaz, ilyen helyzet nem nagyon fordult még elő, mert úgy alakítjuk, hogy ne adódhasson lehetőség konfliktusra. Ha adódik, akkor az már nagyon súlyos lenne.


De el nem tudom képzelni, hogy azt mondjam neki, hogy beszéljen helyettem az anyjával, mondjuk. Adott helyzetben én mondom, hogy Marika, légy szíves, ezt ne csináld, stb.

2018. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
8%

Én azt az embert osztanám ki aki mást tol maga elé, miközben ő lapít a háttérben.. Hányinger..


Felnőtt ember ilyet nem tesz, és maga intézi a dolgát.

2018. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Kivéve, utolsó, ha az ah ember nem akar nagyobb konfliktust szítani, mint amekkora már amúgy is van. Nálunk pl ha én szóltam volna anyósnak, hogy lehetne annyi esze, hogy ha már mosni akar, akkor szétválogatja a szennyest és nem mossa össze a fekete farmert, a fehér csipkefuggonyt és a piros selyembluzt, mindezt 90 fokon, akkor valoszinuleg hatalmas balhé lett volna belőle, hónapokig tartó duzzogással. Így meg ember megjegyezte, hogy milyen ronda a függöny, úgy néz ki mintha minden mással össze lett volna mosva. Ah, majd legközelebb jobban figyel volt a válasz és azóta nincs ilyen probléma.

Néha gondolkodni kell és átlépni az egón, mérlegelve, hogy megéri e a probléma a konfrontációt, vagy kicsit hátulról kell e megkozeliteni és a másik segítségét kerni ahhoz, higy meg légyen oldva a gond, és ne legyen belőle háború

2018. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Kivéve, utolsó, ha az ah ember nem akar nagyobb konfliktust szítani, mint amekkora már amúgy is van."


Na ez az, szerintem ez a mondat a nyitja a dolognak.

Én is próbáltam már szép szóval, udvariasan, de valamiért úgy vettem észre, férjem családtagja számára én vagyok kb. a vörös posztó.

Aztán egyre több helyen olvastam (fórumokon, de pszichológus tollából is), hogy mindenki a saját családját rendezze, mert az előnyösebb.

Bevallom, először egy kicsit sunyi dolognak tartottam én is, de amikor egy százszor akkora ribilliót lehet elkerülni vele, akkor tán nem mondanak hülyeséget annyian, akik ezt tanácsolják.

2018. okt. 1. 17:56
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

7

Egó?


Nálunk nem adódik olyan helyzet, hogy konfliktus legyen, ugyanis az éleünkbe senkinek beleszólása nincs, senkivel nem élünk együtt, így ha valaki konfliktust generál, az csak abban az esetben lehetséges, ha olyanba szólna bele, amihez semmi köze nincsen, jelesül: egy különálló házaspár saját dolgaiba.


Így ennek nem tudom, mi köze van az egóhoz vagy a dolgok lenyeléséhez.

2018. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

8

Én ezt soha nem értettem, de majd ti elmagyarázzátok.


Éli mindneki a maga házában/lakásában a saját magánéletét. Hogyan lehet ebbe sógornőnek, Józsi néninek, anyósnak, apósanak, bárkinek beleszólása, konfliktusa, akármije?

2018. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!