Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan emberekkel, hogy nem mertek szembenézni az igazságal vagy az életüket mérgezte valamilyen probléma, de nem mertek vele szembenézni?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már olyan emberekkel, hogy nem mertek szembenézni az igazságal vagy az életüket mérgezte valamilyen probléma, de nem mertek vele szembenézni? Tipikus tagadás..... vagy félve attól hogy valaki megmondja mi a hiba a rendszerben és szembe kellene a problémával nézni. Bármiféle kritika vagy önkritika legyen a közelben is. És a probléma tovább is fent fog állni . Akár gyereknevelés , akár rossz család dinamika , a nem megbeszélés , túlreagálás .

#HitelesSzülő
2018. okt. 5. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Sokfélével is. Ezeknek az embereknek a személyisége (jelleme) olyan, hogy nevezhetjük "gyengének" is (bizonyos vonatkozásokban) és többnyire saját magukkal van a baj, visszariadnak a nehézségektől. Mondhatjuk azt is, hogy szélsőségesen konfliktuskerülők (bizonyos vonatkozásokban). Többnyire ők sétálnak bele (kényelemből ?) olyan élethelyzetekbe, ahonnan már nem mernek visszakozni és ilyenkor többnyire egyéb kényszermegoldásokat találnak ki a feszültség enyhítésére, de azok is tévutak. A nem igazán kiegyensúlyozott partneri viszony, amiből rossz házasság lesz, ahonnan részben a gyerekek miatt nem mernek kilépni (érzelmi és anyagi konfliktus) ezért az iváshoz folyamodnak ill. szeretőket tartanak. Vagy a "mérgező" családtól való különválás helyett maradnak megszokott rossz mellett, mert az önállósodással és különválással járó rosszat még nem ismerik, tehát azt még rosszabbnak tartják. Így aztán belemenekülnek az elmebetegségbe majd a teljes leépülésbe. Vagy az önmagukkal való szembenézésre való képtelenség, amikor képtelenek testi vágyaikat korlátozni, de a külvilág felé görcsösen akarják fenntartani a jó anya és feleség látszatát és nem lépnek ki a családból (mert azt a környezet is elítélné...), ezért hazudnak kifelé és befelé is, aminek a levét természetesen a gyerekek és a házastárs is megissza.
2018. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, van ilyen, szerintem sok is.

de nem kell szerintem beleszólni.

én is benne vagyok egy kapcsolatban, amire már elég sok kívülálló tett megjegyzéseket, figyelmeztetéseket tettek, stb.

Annyit nem néztek ki belőlem, hogy nekem is van agyam, én is tudom, hogy mik a hátulütői a kapcsolatnak, de mérlegeltem a helyzetet, és tudatosan maradok. Nagyon unom már az állandó beleszólást, nem minden helyzet tökéletes, de több lehet a hozama, mint a vele járó nehézség.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy bár kívülről úgy látszódhat, hogy nem mer az ember szembenézni az igazsággal, valójában már rég szembenézett, csak nem azt a döntést hozta, amit esetleg te hoztál volna a helyében, hiszen te nem is ismersz minden körülményt, csak azt hiszed.

2018. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Apám nagyon rosszul választott feleséget, de inkább bemeséli magának, hogy "el kell fogadni a helyzetet, amit Isten ad", mint hogy belássa, hogy egy kalap sz.r a házassága, és nem is fog megváltozni soha. (Tényleg az a szituáció, amiben a válás mindkét fél előnyére válhatott volna, de nem fognak elválni, inkább folytatják egymás tönkretételét.)
2018. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!