Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék abban az esetben...

Mit tehetnék abban az esetben ha édesanyám ne fogadja el hogy eladtam Nagymamám házát és vettem helyette másikat?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődött amikor 10 évesen Édesapám meghalt. Akkor én elkerültem a Mamihoz mert nem jöttem anyám akkori élettarsaval. 17 voltam amikor a Mami meghalt és én voltam az egyetlen örököse a házának. Ez egy 137 nm-es vidéki ház és a Mami állatokkal, földekkel foglalkozott. Hirdettem pár hétig jött egy vállalkozó állatostól földestől megvette jó pénzért. Én kapva az alkalmon eladtam mert tudtam hogy én az ilyen mezőgazdasági dolgokhoz nem értek teljesen más területén gondoltam el az életem és vettem egy garzont az árából Budapest felújítottam a maradék pénzt pedig a bankba van azóta is. Amióta (másfél éve) itt lakom azóta anyám folyamatosan pocskondiáz hogy hogy lehet egy kis lyukba lakni meg hogy a tesóimnak is járt volna a pénzből meg ha majd gyerek lesz hová teszem. Azzal érveltem hogy 19 évesen korai a gyerekre gondolni mikor még komoly párkapcsolatom sincsen meg legalább az enyém nem albérlet, meg pont tökéletes egymagamra a lakás meg keresek annyit hogy fenntartsam magam hogy ne kelljen a félre tett pénzhez nyúlni. Meg azt sem értem miért járna a tesóimnak a pénzből amikor nekik semmi közük nem volt a Mamihoz mert az új élettársától születtek ráadásul utálták szegény Mamit. Valaki tanácsot esetleg?
2018. okt. 12. 10:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%

Semmit ne tegyél. Illetve egyvalamit mégis: állítsd le. A te életed, ott cseszed el, ahol akarod. Semmi köze hozzá, hogy mit adtál/vettél, egyébként szerintem jól döntöttél.


Ha jól értettem, akkor ő nem támogatott, amikor kamasz voltál, kiszállt az életedből, akkor most ne akarjon visszaszállni. A Mamád meg még életében eldöntötte, hogy tiéd lesz a ház, innentől senkinek semmi köze hozzá, főleg az új tesóidnak nincs.


Ha nem tetszik a lakásod, akkor nem kell oda menni.

Gyerekeket meg nem egyedül vállal az ember, majd az apuka is beleteszi a részét a lakásba, és akkor lesz nagyobb.

2018. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
96%
Én szóba se állnék ezzel a nővel a helyedben. Ha akkor eldobott egy pasi miatta, akkor most már ne próbáljon az életed része lenni és belepofázni a döntéseidbe.
2018. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
96%

Az első válaszolóval teljes mértékben , minden szavával egyet értek.

Jól tetted, hogy eladtad, ha téged nem érdekelt a ház, ami kizárólagosan a te tulajdonod volt. A nagymami neked adta és nem a féltestvéreidnek is. Nekik és anyádnak ehhez semmi köze sem tulajdonjogilag, sem erkölcsileg. Nem is jó a viszonyod a féltestvéreiddel, tehát a törvény téged 100%-ban véd. Okosan teszed, hogy a bankban levő pénzedet más időkre szánod. Megdicsérlek a gondolkodásod miatt. Sok szerencsét!!

2018. okt. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
98%
Elég egyértelmű, hogy anyád nyújtja a markát a te pénzedért. Fel sem fogom, hogy gondolja azt, hogy apai ági nagyanya utáni örökségedből jár másik apától született féltesóidnak. Gondolom nem fizetett tartásdíjat sem, amíg nagy mamánál éltél. Ha utána fizetett is pár hónapig, vagy náluk laktál az sem erkölcsi alap még arra sem, hogy ő várjon tőled idős korában majd gondoskodást.
2018. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is jol dontottel anyad meg csak a penz erdekli
2018. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%
A feltestvereidnek apai nagyanyad oroksegehez az egegyadta vilagon semmi koze. Nem mellesleg anyadnak sem.
2018. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a te örökséged, és kizárólagos örökös voltál, ezért másnak semmi köze hozzá, így másnak nem is JÁR semmi ebből, jogilag sem, szóval hiába pattog. A te saját örökségeddel meg azt csinálsz, amit akarsz, másnak nincs beleszólása. Ne foglalkozz anyáddal, esetleg keresd ki az erre vonatkozó jogszabályt, és dörgöld az orra alá, ha legközelebb ezzel piszkál.
2018. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%
Semmit, mondd meg neki hogy hát ezt már visszacsinálni nem lehet akkor sem ha fejére áll.
2018. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%

3-as, nem neki adta, hanem ő örökölte. Gondolom, az apai nagyanyja volt. És mivel az édesapja meghalt, ő az egyedüli örökös. Én is így örököltem meg a nagyanyám házát.


Kérdező, semmit nem kell tenned. A te örökséged, azt teszel vele, amit akarsz. Ha nem fogadja el, akkor majd kattog rajta, de köze nincs hozzá. És a féltestvéreidnek sincs. Ők majd örökölnek a saját felmenőiktől.


Tanács? Ne foglalkozz vele.

2018. okt. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
92%
Köze nincs semmihez.
2018. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!