Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék abban az esetben...

Mit tehetnék abban az esetben ha édesanyám ne fogadja el hogy eladtam Nagymamám házát és vettem helyette másikat?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődött amikor 10 évesen Édesapám meghalt. Akkor én elkerültem a Mamihoz mert nem jöttem anyám akkori élettarsaval. 17 voltam amikor a Mami meghalt és én voltam az egyetlen örököse a házának. Ez egy 137 nm-es vidéki ház és a Mami állatokkal, földekkel foglalkozott. Hirdettem pár hétig jött egy vállalkozó állatostól földestől megvette jó pénzért. Én kapva az alkalmon eladtam mert tudtam hogy én az ilyen mezőgazdasági dolgokhoz nem értek teljesen más területén gondoltam el az életem és vettem egy garzont az árából Budapest felújítottam a maradék pénzt pedig a bankba van azóta is. Amióta (másfél éve) itt lakom azóta anyám folyamatosan pocskondiáz hogy hogy lehet egy kis lyukba lakni meg hogy a tesóimnak is járt volna a pénzből meg ha majd gyerek lesz hová teszem. Azzal érveltem hogy 19 évesen korai a gyerekre gondolni mikor még komoly párkapcsolatom sincsen meg legalább az enyém nem albérlet, meg pont tökéletes egymagamra a lakás meg keresek annyit hogy fenntartsam magam hogy ne kelljen a félre tett pénzhez nyúlni. Meg azt sem értem miért járna a tesóimnak a pénzből amikor nekik semmi közük nem volt a Mamihoz mert az új élettársától születtek ráadásul utálták szegény Mamit. Valaki tanácsot esetleg?
2018. okt. 12. 10:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
94%

30.

Olvasd már el a kérdést és értelmezd. 10 éves volt, mikor az édesapja meghalt. Így, mivel az apjának ő volt az egyetlen gyereke, az apai nagyanyjától ő, mint egyedüli örökös örökölt.

2018. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
3%

#31

Igazad van, ez elkerülte a figyelmemet, de a lényegen mit sem változtat.

2018. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
93%

10 éves volt a kérdező, amikor az APJA meghalt, az anyja összejött egy másik pasassal, ami nem bűn, de a kérdező tesói a másik pasastól születtek, a kérdezőt viszont az apai nagyanyja nevelte fel, aki túlélte a fiát, azaz a kérdező apját, van ilyen, aztán ez a nagymama is meghalt, a kérdező egyedüli örököse volt, a féltestvéreinek nem rokonuk ez a nagyi. Tehát anyuka hiába támadta volna a végrendeletet, nem nyert volna.


[link]

2018. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
94%
" ez elkerülte a figyelmemet, de a lényegen mit sem változtat." De. Mindenen változtat. Mi köze a kérdésnek ahhoz hogy mit örökölt az apja után? Semmi. Attól hogy van része az apai házban IS, az idegen pasas gyerekeinek továbbra sincs semmi közük az apai nagymama utáni örökséghez.
2018. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Anyáddal ne foglalkozz. Butaságot beszél. Féltesóknak csak a szájuk jár, az örökségből semmi.
2018. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 acelsziv ***** válasza:
100%

Anyád is gyönyörű ember. Elengedi a 10 éves lányát, a kanja miatt aztán meg húzná ki a zsebedből a pénzt a másik két kölykének.


Egyáltalán milyen a kapcsolatotok?


BTW: se neki se a féltestvéreidnek semmi köze az örökségedhez.

2018. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
7%
17 évesen hogyan tudtál házat eladni, meg új házat venni? ahhoz nem kell betölteni a 18 éves kort?
2018. okt. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj én úgy látom, hogy anyádnak csak a pénzed kell. A fél testvéreidnek kevesebb köze van ahoz a pénzhez mint anyádnak. Ne hagyd magad sajnos van egy megérzésem. A következő az lesz, hogy anyád kitalál valamit és ha másra nem vagy jó akkor pénzforrásként majd "kölcsönt" kér tőled amit nem fog visszaadni. Nagyon nehéz lesz de az életed további részére jobb lesz ha minden kapcsolatot megszakítasz anyáddal.
2018. okt. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
86%

A gyámhivatal nagykorúsíthat. Hogy megteszik-e vagy sem, az már azon múlik, hogy ott mennyire kukacoskodók az ügyintézők.

De az is lehet, hogy anyuka simán belement a ház eladásába abban a reményben, hogy majd ők is markolnak a pénzből, oda költözni, feltételezem, ők sem akartak, tehát logikus volt a nagyi házának az eladása. Aztán koppant.

2018. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
94%

Kérdező, bocsi, off leszek.

DE

Miért kell minden kérdéshez odaírni, hogy kamu? Őszintén, annyi féle-fajta ember, sors, élet van... Amiért valakinek abból áll az élete, hogy ingázik a munkahely és az otthona között, várja otthon a feleség és a gyerek, semmi esemény nincs, miért nem lehet elhinni, hogy más életében nem minden úgy van, mint a "nagykönyvben"?

2018. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!