Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az első unoka után megváltozik...

Az első unoka után megváltozik minden a családban?

Figyelt kérdés

Nővérem fél éve szült egy csodálatos kislányt. Mindenki nagyon szereti a családban, nagy a boldogság. Én és a párom (mi vagyunk a keresztszülők) távolabb élünk a családtól, így alakult, itt jobban eltudtunk helyezkedni, még évekkel ezelőtt. A kapcsolatot rendszeresen tartjuk mindenkivel a szűk családi körben. A gyermek születésénél is kivettünk 2 hét szabit hogy ott lehessünk és segítsünk amiben csak kell, mégis csak keresztszülők vagyunk. Akkor ők voltak nekünk is a középpontban hisz ez így a természetes. Nem is ezzel van a gond. Hanem azzal hogy mióta nővérem megszült, fél éve minden megváltozott. Ez nyilván normális dolog, de engem az bánt hogy azóta mind a nővéremnél , mind a szüleimnél, legalábbis ami anyumat illeti csak az unoka/gyermek van a középpontban. Semmi másról nem tudunk már beszélgetni , mert ha esetleg felhozok valami más témát mondjuk ami rólunk szólna , hogy mi hogy vagyunk akkor az nem érdekel már senkit. Az hogy esetleg én épp most vizsgáztam le (munka mellett), vagy hogy a barátomat végre előléptették stb...Csak példaként írtam le. A születésnapomat is elfelejtették utólag kaptam egy " jaajj ne haragudj xy-ka (baba neve) utólag is boldog születésnapot kíván. A facebookon napi szinten 3-4 videót és több képet is kitesznek, meg üzenetben is rengeteget kapok hogy nézzem milyen gyönyörű, milyen ügyes stb. Eleinte ennek nagyon örültem , de azóta kicsit bánt hogy tényleg semmi másról sem lehet beszélgetni, kb mintha a falnak beszélnék és folytatják tovább.


Mi (én és a párom) mind anyagilag mind lelkileg is támaszt nyújtottunk és nyújtunk is mert ezt nem éreztetjük senkivel, de rosszul esik ,hogy "cserébe" annyit se kapunk vissza csak nagy ritkán hogy "éés ti hogy vagytok amúgy?"


Nem tudom, lelkiismeret furdalásom van az egész miatt hogy ezt érzem, pedig nem szabadna.

Nálatok volt ilyen a családban és ha volt idővel változott valami?

Köszönöm ha végig olvastad.


25/N


2018. okt. 13. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Mártírkodás helyett esetleg ezt meg lehetne mondani ezt a problémát, hogy az elmúlt időszakban nem különösebben fordított figyelmet rátok senki. Néma gyereknek...
2018. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Sajnálom. Nálunk semmi ilyesmi nem volt. Azóta lett még 3 unoka, de ilyesmi problema
2018. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Két hét szabi nektek? Mi a reteknek???
2018. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Egy sorozatban volt hasonló. (Himym) Új szülők kikötötték, hogy velük mostantól csak borzasztó nagy problémákról lehet beszélni, mert a gyerekkel vannak elfoglalva. Barátságok is tönkre tudnak így menni.
2018. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
A két hét szabit én se értem. Inkább nyaralni mentem volna.
2018. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Az első unoka, és az őt kísérő angyal az egész családba fényt hoz, örömet, és megfiatalítja az idős szülőket:)


Ne légy féltékeny:) majd ha neked lesz, az is ugyan ezt fogja magával hozni:)

2018. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom a férjemmel is csak az első unokáról tud beszélni (azóta majdnem 15 éves az az unoka...), ha mi mondunk bármit a mi gyermekeinkről, közbevág és mondja megint, hogy ott mi van. :/

Egy őszinte beszélgetést mindenképpen megérne azért velük.

2018. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem mártírkodtam ... Nem tudom miért ezen a 2 hét szabin kell fennakadni, nem sűrűn járunk haza látogatóba akkor pedig nem 1-2 napra megyünk. Úgy időzítettünk hogy a baba megszületése után megyünk haza ennyi.
2018. okt. 13. 14:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
most bekattantak a nagyik, nyugi második már nem lesz ekkora szám. amúgy azt sem értem miért kell a netet teletolni a gyerek képeivel, de valamivel kell táplálni a szexuális ragadozókat!
2018. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Nálunk ugyanez van csak már egy éve. Ráadásul szegény gyerek elég sokat betegeskedik így még a soknál is több figyelmet kap. Én is igyekszem nem féltékenykedni mint valami gyerek, imádom a kislányt és próbálok megértő lenni, de belül nekem is sokszor fáj, hogy már szinte nincs is értelme a családi találkozókon vagy ha anyummal beszélek bármit is mondani, mert úgyis csak a gyerek érdekli és csak arról tud beszélni. Csendesen reménykedem benne, hogyha én is eljutok addig, hogy gyerekem lesz legalább ő kapni fog figyelmet. Addigra legalább már mindent tudni fogok a babákról meg az egészséges széklet színéről mert nonstop ez a téma.


N/28

2018. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!