Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezen megsértődtetek volna...

Ti ezen megsértődtetek volna a csaj helyében?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém nőjéről van szó.

A sztori: nővérem fia felhívott, hogy átugorna a filmért, amit még az anyukájának/nővéremnek ígértem. Már ott volt nálam az első barátnője, akivel már évek óta szakítottak, de mi tartjuk a kapcsolatot, ha nem is túl gyakran. Nagyon szeretem a kiscsajt, én készítettem fel anno a német érettségire is, meg sikerült a nyelvet is megszerettetni vele. Mikor letette a felsőfokút (pedig arra már nem én készítettem fel), beállított egy virágcsokorral, olyan hálás volt. Szóval nem mondom, hogy gyakori a kapcsolat, de szeretem tudni mi van vele, örülök, ha hírt ad magáról.

Nos, most is ott ült a konyhában, és beszélgettünk, mikor unokaöcsém, meg a mostani barátnője beállított. Mivel azóta, hogy szakítottak, nem találkoztak, beszéltek egymással pár mondatot, kivel mi van, meg egy közös ismerősről is beszéltek. Kedvesen, normálisan. Semmi szikra, meg levegőizzás, túl vannak egymáson nagyon régen. Persze öcsém udavrias, bemutatta a két lányt egymásnak. Az "előző" kedves, mosolygós volt, úgy nyújtott kezet, a mostani meg mintha egy leprással kellett volna kezet fogni.

Na, nem akarom túl hosszúra nyújtani: azóta volt egy családi ünnep, nővérem szülinapja, amin én is részt vettem, a húga, meg persze a fia is a barátnőjével. Én már rég elfelejtettem azt a konyhai jelenetet, csak onnan jutott eszembe, hogy a csaj, mikor kérdeztem valamiről, alig akart válaszolni, csak a vállát vonogatta. Mikor muszály volt, mondjuk tovább adnia a tálat, oda se fordult, csak a kezét nyújtotta.

Először nővéremet kérdeztem, hogy mi van, ő azt mondta, szegénynek rosszul esett a múltkori jelenet, mert meg volt róla győződve, hogy én direkt hívtam meg aznapra a régi barátnőt. Én persze, honnan tudtam volna, hogy jönnek, pont aznap a filmért. Meg mi baj volt? Még ha éreznének egymás iránt, akkor mondom öcsémnek a telefonba, hogy ne gyere, de amikor semmi ilyesmiről szó sincs?

Persze s kiscsajt is elkaptam, mondtam neki, hogy rólam semmi rossz szándékot ne feltételezzen, mert nem volt ebben a szituációban semmi, ami rá sértő lett volna. Azt pedig, hogy én kivel tartom a kapcsolatot, az rám tartozik. De csak vonogatta a vállát, és olyan képpel volt végig, mint a Hétfájdalmú Szűzanya.



2018. okt. 14. 01:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Hp kategoria birtoklo személyiség,szegény Unaköcséd kifogta..
2018. okt. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
De miert is kaptafa el a kiscsajt? Mit kerdezoskodol a noveredtol. Gondolom mar felnott vagy. Ez a kiscsaj most van, aztan holnap tobb mint valoszinu lesz helyette mas. En udvariassan viselkednek mindegyikkel, nem vennem tudomasul a tini gondjaikat. Ha a kiscsaj kapni el, megmagyaraznam neki a helyzetet es figyelmeztetnem, kesz, vege, essen tul ezen az en jelenletemben.
2018. okt. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
A nagyon fiatal generációtól nem várható el a konfliktuskezelés.Számára mindenki idegen egy új kapcsolatban,ő nem kérdezheti meg azt,amit te magadtól elmondtál.Nem tudja,hogyan kell viselkedni hasonló helyzetben.
2018. okt. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Hülye raplis kis p.icsa. Ne foglalkozz vele. Úgy kell hozzáállni, hogy más is odaférjen.
2018. okt. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem csinálnék problémát.

A mostani kiscsajnak megmagyaráznám, hogy majd, 'ex' korában ő is be lesz mutatva a következőnek.

2018. okt. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Hát-attól függ. Ha egy olyan ex-aki sztárolva lett volna nekem is megüti a lelkem-persze nem teszem magam nevetség tárgyává. De amúgy lesz@rnám- nekem is vannak férfiak akikkel kapcsolatom volt mègse fordítom el a fejem ha látom őket.
2018. okt. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Gondolom sokkal jobb nő az ex és ettől borult ki.

Ehhez nem is kell ilyen kapcsolati múlt, a hétköznapi szitukban sem tudják a nők elviselni a náluk jobbat.

Tehát idióta frusztráltakkal nem foglalkozunk.

Tudod ki magyarázkodott volna.

2018. okt. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Azért ma már nem úgy van, mint régen. Régebben a rokonság nem találkozott az exekkel.

De a lány is kezelhette volna lazábban, abban igazatok van. Viszont gondolom a családhoz szeretne tartozni és amiatt is rossz lehet látni, hogy az exet valaki jobban kedveli. Azzal barátkozol akivel akarsz, ez is tény. De ha az unokaöcséd a te exed (ha van) barátnőjvel barátkozina és látványosan bírják egymást kicsit sem esne rosszul?

Mondjuk az is sokat elárul, hogy csajnak és kiscsajnak hívod.

2018. okt. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

"Viszont gondolom a családhoz szeretne tartozni és amiatt is rossz lehet látni, hogy az exet valaki jobban kedveli."


És ezzel a viselkedéssel mindent meg is tesz, hogy ez így maradjon, gratulálok.

2018. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindegy, hogy úgy lett bemutatva, h "Kati, ő itt a Judit" , vagy úgy, h "Kati, ő itt a Judit, Peti exe, akit mint látható, az egész család nagyon kedvel még mindig (és érezd, hogy te nem tartozol ide)"

Utóbbi eset érthetően rosszul esett neki.

Bőven elég lett volna annyi, ha egy random ismerősödként van bemutatva, főleg, ha őt még nem fogadta be a család és teljesen bizonytalannak érzi magát eleve.

Nyilván ő se a legjobban reagált a helyzetben, de gyanítom ti se.

2018. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!