Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sosem lehetek egyedül a saját...

Sosem lehetek egyedül a saját szobámban! Megőrülök! "Gyerek"élet ez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h a szüleim már 6éve nincsenek jóba de nem válnak. Anyám átköltözött az ÉN szobámba. Nap mint nap ott van. Nem tudok végignézni egy műsort mert az neki nem tetszik, állandóan elkapcsolja. Kupizik és már a szekrényembe is bepakolta a ruháit...stbstb Az a szoba már csak az enyém VOLT...:( Ebből adódóan senki nem tud nálam aludni mert ott van anyám(két ágyas a szobám)! Mindig tűrök tűrök egy kicsit aztán robbanok h jobb lenne ha "kiköltözne" a szobámból erre az a válasz h ez az én házam és ott lakok ahol akarok.

Válni azért nem vál mert nem vesz fel hitelt másik lakásra(ez még érthető is)de meg sem próbál új állást keresni ahol 3×többet kereshetne!(van munkahely ahová simán felvennék de nem megy, kényelmesebb helyben lenni...)Ráadásul jönne még az eltartási pénz apámtól, segítene a nagyszüleink a kajában stb. Simán belevághatna... Már a családban senki sem tud szépen beszélni a másikkal úgy kivan mindenkinek a idegrendszere...

Tesóm jól járt ő már elköltözött és nagyon ritkán látogat haza(ált. én megyek hozzá és akk én is kikapcsolódok).

Hogy szedjem rá anyámat h váljon mert ez nem állapot szeretem nem arról van szó de állandóan ez jár a fejem h ott lakik a szobámba nincs egy szabad kis magánszférám se! Sosincs! Nem tudok tanulni mert apám odajön veszekedni átmegyek másik szobába jön anyám jön apám és ennyi volt a tanulás. Öltözök reggel/este mintha egy átjáróház lenne a szobám és ha elkezdek üvölteni h öltözök akk meg fel vannak háborodva...na de ink nem is írok többet mert szégyen ez az egész:S

Azt tervezem h külföldre költözök rokonaimhoz egy darabig amíg magam lábra nem tudok állni.(nem is megyek egyetemre) De h 1 évben 2-nél többször nem jövök haza az is biztos! Az sem érdekel ha ezzel elcseszem az életem csak legyek egyedül!!!

Szóval mi lenne a helyes megoldás? Köszi a válaszokat!

19/L


2010. jún. 24. 08:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
Elég kellemetlen neked, de gondolj csak bele édesanyád helyzetébe is külső szemmel. Valószínűleg meg van az oka amiért nem akar elválni. Lehet, hogy szereti még édesapádat, nem tudhatod. A hiteles dolog csak egy kifogás. Te nem tudnál a testvéredhez költözni? Vagy esetleg a saját lábadra állni? 19 vagy, írtad már nem tanulsz. Akkor menj el dolgozni, károdra nem fog válni.
2010. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
23%

19 éves vagy könyörgöm és az tényleg a szüleid háza. Ott laknak, azt csinálnak benne, amit akarnak.

Ennyi idősen már rég elköltözhetnél onnan és a saját lábadra állhatnál.

én is ennyi idős voltam, mint te, amikor eljöttem otthonról :)


24/L

2010. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Még van egy évem a középsuliból mert 5évesen vagyok és év vesztes is...

Egészen biztos h már nem szereti apámat!

2010. jún. 24. 09:06
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Sokkterápia: én bizony ezt, amit írtál szépen felnagyítanám 24-es betűméretre, piros betűszínre, kinyomtatnám .... és kiraknám jól látható helyre a szülőknek.
2010. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Elég problémás helyzet.Már nem vagy gyerek,viszont magánszférára mindenkinek szüksége van.A tesódhoz nem költözhetnél?Anyukád, meg ha nem akar válni, akkor viselje is el az apádat, ne Téged hozzon ilyen helyzetbe.Ülj le mind a kettőjükkel beszélni, ha elmondod a tervedet, lehet hogy észhez térnek.Ha nem, akkor fel a nyúlcipőt!!!
2010. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Hát egyik barátnőm pont ugyanebbe a helyzetbe van, egy másik barátnőmmel pedig úgy kitoltak a szülei, hogy amikor a nagymamája leromlott eü-ileg, akkor magukhoz vették a szülők, de a barátnőm szobájába, a bnőm mellé költöztették be az öreglányt! Mindketten 19-20 évesek:S Nappalitok nincs? Ott is lakhatna anyukád, vagy ha nagyon nem akar menni, költözz be a nappaliba te, tudom, hogy a te szobád, de ha nincs más helyzet...

És ha különköltöznél? Albérlet? Munka? Nem tudom tanulsz e még, kapsz e ösztöndíjat, de azért ha van tanulmányi meg szociális is, az már nálunk szép kis juttatás, főleg ha dolgozol is mellette. Abból kitelne egy olcsóbb albérlet, nem feltétlen egyedül, de mondjuk barátnőkkel összecuccolva, vagy vagy csak kiveszel egy szobát valahol. Tesódhoz nem tudsz menni? Mármint, hogy beszállnál a rezsibe és ott is laknál!

A külföld is nagyon jó ötlet, dehogy cseszed el az életed, csak nyersz vele, akár 1 évre mész, akár örökre!

Mindenesetre sajnálom a helyzeted.

És lépj minél hamarabb.

2010. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hiába beszélek velük, mintha a falnak mondanám.hányszor ültem (volna)le beszélni velük. Nem akarnak elengedni otthonról, mert h úgysem tudnék lábra állni főleg nem külföldön...
2010. jún. 24. 09:10
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Az a helyzet, hogy hiába az ő lakásuk, nincs joguk megszüntetni a magánszférádat. Ha ők nem változnak, neked kell majd változtatni. Természetesen ez baromi nehéz középiskolásan, de ha elmész az iskola után dolgozni, és csak egy két év múlva egyetemre, az segíthet a különköltözésben. Talán tényleg a tesód tud segperspektívateni, kérdezd meg.


Felnőtt önálló ember vagy, és ezt a szüleid nem ismerik el. Sok ilyen van, megérdemlik, hogy otthagyd őket. Csak kell egy terv, perspektíva, hogy ne a semmibe lépj ki.

2010. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ennyi idősen nem az a kérdés, hogy "elengednek"-e, hanem hogy te meg tudod-e oldani. Ha nem, akkor még az is lehet, hogy igazuk van.

Egy ötlet: itt a nyár, menj el dolgozni. Tedd félre a pénzt. Őszre találj egy szobát, amit kivehetsz, ez lehet albérlet vagy akár barátnőnél is egy most üresen álló szoba, ha beszállsz a rezsibe. Természetesen azzal számolnod kell, hogy suli mellett is folytatnod kell a munkát, mert egy ilyen lépés után a szüleidnek nem kötelessége eltartani téged.

Én egyetem mellett tudok dolgozni, abból élek, szóval nem lehetetlen a dolog. A külföldet meg szerintem ne erőltesd, először itthon próbáld ki magad.

2010. jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Saját lábamra tudnék állni meg szeretnék is, jó lenne úgy élni h senkitől sem függök.

Külföldön rokonomék vállalkozásánál dolgoznék.

Augusztusban megyek dolgozni napi 8 órát heti 6× és elég jó órabér mellet csak az is helyben van...nem vagyok attól előrébb a pénzen kívül.

2010. jún. 24. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!