Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most így mi lesz tovább?

Most így mi lesz tovább?

Figyelt kérdés

Párommal 7 éve vagyunk együtt, gyűlölöm a szüleit teljes szívemből, de érthetően ez a páromnak rosszul esik és folyamatosan győzköd, hogy pedig új lappal kéne feléjük nyitnom és nem haragudni, mert mi lesz ha egyszer gyerekünk lesz, esküvő stb.

Nekem viszont ez nem megy, ha ezt tenném, akkor az teljes megjátszás lenne és magamat kínoznám vele.

Van esély, vagy valamilyen megoldás szerintetek erre a helyzetre? Egyébként minden fantasztikusan működik köztünk, de azt gondolom, hogy ez egy olyan probléma amire rámehet a kapcsolatunk, hiszen végig kísérné az életünket.

Mit tennétek a helyemben?

Köszi, ha válaszoltok.



2018. okt. 22. 15:08
 1/7 anonim válasza:
80%
Konkretan mi a problemad veluk?
2018. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Párom hitelt vett fel a szüleinek, azzal az ígérettel, hogy fizetni fogják. Volt egy időszak, amikor viszont nem fizették és erről nekünk valahogy elfelejtettek szólni. Teherbe estem, házat terveztünk, elmentünk a bankba, hogy mik a lehetőségeink, de nem kaptunk lakáshitelt, mivel ott voltak az elmaradásaik, amikről nem tudtunk. Abortuszra mentem, mert nem bírtuk volna már így el anyagilag, hogy ki kellett egyenlítenünk helyettük a számlát. Eközben a párom húga szült egy gyereket, párom szülei oda adták neki a házukat, felénk meg még annyi sem volt, hogy ne haragudjatok. Úgy tesznek mintha semmi nem történt volna. Ahogy látom nőni a párom testvérének gyermekét, folyton felidézi bennem, hogy mi lett volna ha... Képtelen vagyok megbocsátani.
2018. okt. 22. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez szerintem nem a megbocsátható kategória. Soha nem tudnám elfelejteni nekik. A párod ezek után tartja velük a kapcsolatot? Én inkább ezen gondolkoznék el, hogy szükségem van-e nekem egy ilyen emberre.
2018. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Szegény családból származóként: Elbírtátok volna, csak az abortusz kényelmesebb volt anyagilag és ez most bántja a lelkedet. (tudom, karcos a fogalmazás, de én sem haltam éhen)


Nem védem a párod szüleit, de ezer megoldás van arra, ha nem kapsz lakáshitelt. Az én édesanyám még lakást sem tervezhetett, nem hogy házat! Mégis megszült és felnevelt, mára világlátott ember lettem, jó anyagi körülmények közé kerültem a saját erőmből és segítek anyukámnak anyagilag.


Szóval legalább annyi okod van magadra haragudni (valószínűleg tudat alatt [ha tudatosan nem is] haragszol is), mint a párod szüleire. Itt mindenki hibázott, bár szerintem te nagyobb bakot lőttél. A párod szülei csak egyszerűen görények voltak, te pedig megölted a magzatodat.


Ha meg akarod menteni ezt a kapcsolatot, akkor kénytelen leszel megbocsátani magadnak és a párod szüleinek, mert mind a döntésed, mind a párod szülei az életetek részei lesznek még sokáig.


Dönts.

2018. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Az abortusz miatt nem hibáztathatod őket.Az a te döntésed volt.

A hitel miatt haragudhatsz, bár ha a párod azt még előtted vette fel, akkor intézze ő a szüleivel.

Egy hitel nem ok arra, hogy gyűlöld őket.

Nem lennék olyan emberrel aki gyűlöli a szüleimet....

2018. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd el a párod.

Én megértem hogy gyűlölöd a szüleit. Én sem tudnám megbocsájtani ha valaki igy átveri a páromat vagy bárkit akit szeretek. És értem hogy fáj az abortuszra visszagondolni(bár nekem sosem volt) és hogy van egy kvázi másik gyerek a családban aki akár a tied is lehetne... de ezt te sosem fogod megbocsájtani a párod szüleinek, ő meg már régen túllépett rajta. igy nincs közös jövőtök.

2018. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem teljesen jogos, hogy a szüleire nem vagy kíváncsi. Az abortuszt talán ketten megakadályozhattátok volna, de ha csak az volt megoldás én már ott szakítottam volna...
2018. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!