Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan csalódtam a barátom...

Jogosan csalódtam a barátom nagymamájában? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szemtől szembe mindig kedves, úgy kezel, mintha én is az unokája lennék. Az első találkozásunk utána, azt mondogatta barátomnak, mennyire összeillünk, boldogok leszünk, vigyázzon rám stb.

Most már olyanokat mondd, hogy nem fogja barátom soha kielégíteni az igényeim, mert én magas életszínvonalhoz szoktam. Tény, hogy jobban élünk. De azért nem olyan hű, de luxus. Bár tudom, hogy van akinek egy belföldi nyaralás is luxus, meg van nyaralónk. De ugyanúgy dolgoztam nyáron, hogy a barátaimmal elmehessek nyaralni. Meg mikor egy hónapban étszer mentünk Pestre (amúgy nem igazán járunk), kérte barátomat, hogy szóljon nekem, ne szervezzek ilyen luxus programokat (egyszer a Madáchban voltunk, de ott ajándékba kaptam a jegyeket a saját nagyimtól, másodszor a Füvészkertbe). Most erasmuson vagyok egy félévre, hívtam barátom, hogy látogasson meg. Ő szívesen jönne, dolgozik az úti költségéért, de ezt is ellenzi.

Elég rosszul esik, mert én sose kérkedem, hogy több pénzünk van (csak a néni szerint, de én max néha mesélek, ha épp aktuálisan történt vmi, mikor gimi utolsó évében ott ebédeltem néha, most már szinte sose vagyok ott).



2018. okt. 25. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Na ezért kell okosan párt választani nem lejjebb meg feljebb..
2018. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem feltétlen jogos. Te észre sem veszed, hogy neked nem olyan teher valami, mint a párodnak. "Dolgozik az útiköltségért". Vajon nem lenne jobb, fontosabb helye annak a pénznek más célra?
2018. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Hát utolso költse másra akkor. Gondolom Mamika vidéki.. Normális fiatal dolgozik h előre jusson h élményeket gyüjtsön,h külföldre eljuthasson mivel élmény,normális nem irigy erre ha nem támogatja.. A normális fiatal nem elégszik meg a Mamáéknak a kapalás volt meg négy fal.. Sajnos sokaknak a szomszéd falunap is luxusprogram meg az a szinvonal h mulatosra berugunk.. Na ezért léptem le vidékről,és sose kezdtem vidéki pasival..
2018. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vidéki, megyeszékhelyen lakunk.

#2-es nem kényszerítem, hogy kijöjjön. Arra költhetné, amire szeretné. Szimplán mondtam neki, hogy örülnék, ha kijönne. Nyilván nem kéne szállást fizetnie, mert nálam lakna a koliban, kajáról is gondoskodnék.

Barátom is azt mondta, hogy nagyi konzervatív.

2018. okt. 25. 16:01
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem josolok nagy jövöt nektek..
2018. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem mi köze a felfogásnak ahhoz ha valaki vidéki! Miért kell nektek városi panelproliknak -ha már itt tartunk leszólni a vidékieket és azt hinni hogy ott mindenki kapál meg iszik?
2018. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Kérdezd meg a barátodat, hogy van e valami oka annak, hogy a mamája mostanában már nem bír téged annyira. Ha ő nem tud rá válaszolni, egyszer egy megjegyzésénél a mamának kérdezz rá szemtől szmben, hogy tettél/mondtál e valamit, amivel megbántottad, mert ha igen, árulja el, hogy bocsánatot tudj kérni és tudj a dolgokon változtatni. A legtöbb begyepesedett idős az ilyen megfontolt, intelligens válaszokra nem tud mit szólni, hiszen ők lehet, azt várnák, hogy te visszaszólj, leállj vitatkozni, és akkor lesz valami szaftos az éltükben. Ha normális vagy vele, mikor nagy ritkán találkoztok, egy idő után leszokik arról, hogy téged piszkáljon.

Amíg meg a párod és közted ez nem szít feszültséget, szerintem hagyd rá a néninre. :)

2018. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!