Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egyedülálló szülőnek...

Milyen egyedülálló szülőnek lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban az olyanok válaszát várom akik inkább önszántukból döntöttek úgy hogy egyedül élnek és nevelik a gyerekeiket!

30 éves nő vagyok, van egy 4éves kisfiam, és 5honapos terhes vagyok! A párommal az én édesanyámnál élünk, gyüjtünk az önerőre, hogy saját házunk legyen! Az édesanyámmal soha nem volt jó viszonyunk, gyülölöm hogy itt kell élnem vele egy háztartásban és nem is tartom egészséges dolognak,de sajnos ilyen ez a mai rendszer...

A kisfiam apja miatt az alkohol miatt jöttem el, szerencsére még időben, hiszen a fiam még kicsi volt, nem emlékszik arra az időre mikor még együtt éltünk! Tartják a kapcsolatot, jól alakult szerencsére az egész ügy!

A páromba mai napig nagyon szerelmes vagyok, három éve együtt vagyunk, imádja a fiamat és nagyon várjuk már a közös gyermekünket is, viszont van egy kis bökkenő! A szokásos kis bökkenő: az ital! Ő nem iszik sürün de ha iszik elviselhetetlen hülye, már bocsánat, de gyülölöm az ittas embereket! Ne értsetek félre nem vagyok én sem egy kis bárány, de én tudom hol és mikor van az alkohol helye és mennyi és nem válok ehy felelőtlen hülye emberré ha kicsit tul is lövök a célon! Szóval, én aki alkoholista családban nőtt föl és már tul van egy pár harcon emiatt, lassan úgy érzem betelik a pohár! Sokszor tűnődöm el azon hogyha végre lenne egy saját lakásom (csak ez tart vissza), mennyivel könnyebb lenne az életem! Anyagilag is, lelkileg is, egy idő után úgy unblock mindenhogy! Amíg szerelmes vagyok és küzdök a kapcsolatomért addig ez nem igy lesz, de néha azt veszem észre hogy ezen ábrándozom és azért fohászkodom hogy bárcsak ne lennék szerelmes, iszonyat sok energiát vesz el tőlem lelkileg egy stabil, normális kapcsolat fenntartása :(


2018. okt. 27. 13:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Önszántából épeszű ember nem vállal egyedülállóként gyereket.
2018. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mások szerint is sokat iszik a párod? Nem kételkedem a szavaidban, csak aki alkoholista családban nőtt fel és alkoholista párja is volt, az gyakran nem tudja objektíven megítélni a másikat a rossz tapasztalatai miatt, és már arra is neheztel, aki kicsit iszik.
2018. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
téged csak piával lehet elviselni?
2018. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Beletraffáltál második válaszoló, igen a mult miatt nagyon nagyon nehezen viselem és tűröm el egyáltalán az alkohol jelenlétét! :( most ott tartunk hogy kb kéthetente hétvégén egy nap ugy dönt hogy ő most ma jol berugik, én ilyenkor undorodom tőle és meg sem értem az ilyen fajta felfogást hogy valakinek miért ez a jo megoldás a gőzkieresztésre... :(

Tehát hogy ö már alapbol ugy indul neki a napnak hogy ma bumm, jol berugok aztán kész! Régebben rosszabb volt, most hogy apuka lett, lesz, most sokat vissza vett de nekem nagyon fárasztó mindig azon félni hogy na vajon mikor esik ugymond vissza meghogy egyáltalán miért is kell ez, nem értem! Ezért gondolkodom azon nlha hogy könnyebb lenne egyedül! Csak magamra és a gyerekeimre koncentrálva élnem!

2018. okt. 27. 13:57
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Szerencsére nem, mert igazábol ezt leszámitva nagyon jol müködik a kapcsolatunk és hidd el hogy tényleg meg van rá az okom hogy miért vagyok ilyen szigoru etéren! Én nem szeretnék az a fajta feleség lenni akinek a férje melo után az utja egyenest a kocsmába visz, én törekszem a boldog életre, sajna a környezetemben rengeteg ilyet látni, nyilván akkor azokat se lehet sör meg pálinka néljül elviselni! :))) ne légy nevetséges! Lehet sokat sérültem emiatt de én mindenáron igyekszem elkerülni hogy az én gyerekeim ezt ne lássák élőben, mert igen rossz
2018. okt. 27. 14:01
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Ííí, nehézkes. Szerintem azért te túlreagálod ezt a helyzetet, a múlt miatt. Nekem nem tűnik vészesnek. Másoknak mi a véleménye a részeg énjéről?
2018. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kerülni akarnád, nem szülnél ilyeneknek. Az én apám is ivott, nem is kellett olyan pasi, aki piál. Ennyi.
2018. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tudom hogy túlreagálom én is de annyiszor próbáltam már, nem megy másképp... és ez nekem is rossz!

Fuuuu, hát a részeg énje elviselhetetlen, régen sürün ivott, ittasan vezetett, olyankor semmi és senki nem érdekli csak hogy buli van,iszonyat felelőtlen olyankor! Mondom ez szerencsére már rengeteget javult, viszont hiába bocsájtottam meg, nem felejtettem el és ilyenkor feltörnek bennem a régi rossz emlékek, hiába szeretjük egymást, ilyenkor ugy érzem ö soha nem fog változni, ha ittas, már irritál a nézése, a járása, a beszéde mindene és abszolut nem bizom benne!

Viszont másnap mindig megenyhülök,hiszen tényleg szeretjük egymást, de hosszu távon iszonyat nehéz igy élni, állando félelemben

2018. okt. 27. 14:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Örülök hogy neked sikerült! Ugy látszik itt nálam is gondok vannak, hogy vonzom az ilyen tipusu férfiakat! :(
2018. okt. 27. 14:13
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem kötekedésből, de nekem úgy tűnik a kérdező azon nők közé tartozik, akik csak gyereket akarnak, de kapcsolatot nem, ezért aztán miután felcsináltatták magukat, keresnek egy indokot hogyan tudják lepattintani a párjukat.
2018. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!