Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim azt mondják, hogy...

Szüleim azt mondják, hogy hadjam ott az iskolát, és menjek dolgozni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

20/F


Középiskola érettségi nélküli végzettségem van. 3 év a szakma ami már megvan, és külön van 2 év érettségi év. Most az utolsó érettségi évben vagyok. Távúton járunk iskolába, minden 2 hétben 2 napot. Nem tanulok egyáltalán, se nem járok iskolába, mert beteg voltam, és most a nyakamon van regalab 10 írásbeli.


Az utóbbi időben nehézségeim vannak, feszült vagyok, félelem van bennem, sokat jár az agyam. Szüleim szerint ez attól van, mert állandóan otthon vagyok, és iskolába nem járok, se munkába.


Szüleim azt tanácsolják, hogy hadjam ott az iskolát, és kezdjek egy új lapot, és hogy állandó munkába lépjek. Hogy cég keresztül intézzem a munkát, ne ügynökség keresztül. Csakhogy ahol dolgoztam iskolás műszakon, ott többsége ember azt mondja, hogy cég keresztül nem érdemes dolgozni, hanem inkább ügynökség keresztül.


Szüleim segítenek ebben munkát találni magamnak, mert otthon nem lehetek. Ajánlottak egy céget, ahova jártam suliba, 12-es óra munkák vannak ott, és 3 műszak, és kb 450-500€ havi fizetés. Ahol én dolgoztam iskolás műszakon, ott kapnak 700€ havonta, és 8 órás munka, és 3 műszakos. Kétségbe vagyok esve, és félek, hogy mit fogok elintézni.



Mit tanácsoltok? Mit tegyek?


2018. okt. 29. 08:35
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%
Semmiképpen ne hagyd ott az iskolát
2018. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
De ha a szűleim azt tanácsolják. Nem tanulok egyáltalán, nem tudom mit tegyek. Kétségbe vagyok esve. És megmondom őszintén, félek, hogy milyen lesz, ha beállok állandó munkába.
2018. okt. 29. 08:41
 3/54 anonim ***** válasza:
86%

Hát, mivel kétszer egymás után képes voltál leírni a "hadjam" szót, szerintem tényleg nem érdemes erőltetni.


Ettől függetlenül, én azt érzem az írásod alapján, hogy a könnyebbik utat akarod választani. Érettségi ma már alapvető lenne, hogy meglegyen.

Egyrészt "távúton jársz" iskolába, kéthetente két nap mellett miért is nem tudsz dolgozni? Nem kell otthagyni, a kettőt nagyon szépen össze lehet egyeztetni. Aki levelezőn tanul, mind így csinálja. Nem is értem, miért érezted úgy, hogy ilyen suli mellett neked otthon kell lébecolni.

Másrészt. Beteg voltál, ezért nem jártál iskolába? Mióta nem jártál iskolába? Még ha egy hónapot hagytál is ki, az is csak két nap, nem hiszem, hogy az olyan behozhatatlan lemaradás. Plusz ha nem dolgozol, otthon ülsz, akkor miért is nem tanultál? Simán bepótolhattad volna.


Igaza van a szüleidnek abban, hogy azért vagy hisztis, mert csak otthon mereszted a bizonyost, de abban nincs igazuk, hogy hagyd félbe az iskolát. Csináld a kettőt együtt, vagy ha az derogál (bár nem értem, miért), akkor embereld meg magad és tedd le az érettségit - fél év alatt bepótolhatod simán, ami kimaradt, májusban leérettségizel, aztán dolgozhatsz vakulásig.

2018. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
87%
Az érettségi ma már alapvető. Mindenképpen szerezd meg, anélkül nagyon nehéz lesz más irányba menni, ha később így döntesz. Már alig van hátra valami, bird ki!
2018. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
84%

" Kétségbe vagyok esve, és félek, hogy mit fogok elintézni."

Neked valami mentális bajod van, hogy ilyesmi miatt félsz.

Ha már otthon lébecolsz, menj el egy agykurkász dokihoz, aki rendbe hozza a lelki világodat. Utána félelem nélkül dönthetsz, befejezed az "érettségi évet", vagy végre dolgozni fogsz.

2018. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Mert nem mindig van szabad műszak iskolás részére. Én dolgoztam mint iskolás műszakon. De ha lássak rajtam otthon, hogy nem tanulok, és hogy feleslegesen járok iskolába, hogy nincs értelme.


Igen ezért nem jártam iskolába, mert beteg voltam. 12.-én beteg maradtam, szedtem antibiotikumot, és 15-16.-án kellett menni iskolába, vizsgák voltak akkor. Én tudom, hogy bepótolhattam volna, csak állandóan saját magammal vagyok elfoglalva.


De figyelj, mind a kettőt csinálni egyszerre. Nem mindig van szabad műszakjuk iskolások részére. Hiába én szeretnék menni holnap dolgozni, ha nem keresnek már iskolásokat.

2018. okt. 29. 08:51
 7/54 anonim ***** válasza:
85%
Főállásod is lehetne mellette...
2018. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
96%

A levelezőst betudod fejezni bőven munka mellett!

Csak úgy kell hozzá állni!

2018. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
94%
Semmiképp ne hagyd abba a sulit, érettségizz le. Érettségi nélkül garantálom, hogy egész életedben sz*pni fogsz.
2018. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokért. Így döntöttem eddig. Elmegyek az ügynökségbe megbeszélni velük, hogy mikor lenne szabad műszakjuk iskolások részére. Van iskolankon pszichológus, és elbeszélgetek vele, vajon mit tanácsolna. Nem szeretnék elhamarkodottan dönteni, amit később megbánnák.
2018. okt. 29. 09:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!