Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívnátok egy rokon házaspár...

Meghívnátok egy rokon házaspárt az esküvőtökre, ha nem akarnátok őket látni, viszont sértődékenyek és munkakapcsolatban álltok velük?

Figyelt kérdés

Párom közelebbi rokonságában van egy házaspár, akiket nagyon nem kedvelünk. Sajnos náluk szokás a családi ünneplés, így minden szülinapkor, névnapkor és karácsonykor közös vacsora vagy ebéd van velük, meg még egy másik rokon házaspárral. Volt olyan, hogy a feleség névnapján nem mentünk el a közös vacsorára (én vizsgára készültem, páromnak dolga volt), nagy hiszti meg sértődés lett belőle.

Ami nem is különösebben érdekelne minket, ha nem lenne a párom főnöke a férj, aki ilyen esetek után duzzog, és különféle módokon szívatja a párom munkában.

Sőt, még ez se különösebben érdekelne, már rég ott is hagyta volna a párom a céget, csak az a helyzet, hogy jelen állás szerint ő örökli majd egy nap, mert ő az egyetlen fiatal rokon, aki ezen a területen dolgozik (az említett házaspárnak van ugyan egy lánya, de ő, nos hogy is fogalmazzak, nem alkalmas ilyen feladatokra, konkrétan visszamaradott értelmileg), így már le van zsírozva, hogy ő viszi tovább a boltot majd. Ami elég nagy lehetőség számára. De azért van konkurencia, az egyik (nem rokon) kollégát nagyon szereti a főnök, csomó mindent rábíz inkább, szóval lehet, hogy van "B" terve.


A dilemma:

Meghívjuk őket az esküvőnkre majd, és tűrjünk el ott olyan embereket, akiket nem szeretünk?

Vagy ne hívjuk meg őket, vállalva az orbitális hisztit (ha egy névnapból ügyet csinálnak, akkor képzelem, mi lenne egy esküvőből) és esetleg azt, hogy a párom kiesik a kosárból és alkalmazott marad?


Ti mit tennétek?


Kiegészítő infók:

Kicsi esküvőt szeretnénk, 10-20 emberrel, szóval nem vegyülnének el annyira, mintha többszáz fős násznép lenne.

Nem olyan rég voltunk esküvőn, amin ők is ott voltak, teljesen vállalhatatlanul viselkedtek (kákán is csomót kereső sznobok, némi feltűnési viszketegséggel - főleg a feleség), szóval nem olyan, hogy "ki lehet bírni, úgyse lehet majd észrevenni őket".

Jelenleg a párom munkájának a nagy része fizikai, egy betegség miatt pedig érzékenyek az ízületei, így nem csak pénzügyi szempontból (a pénzünkből most is teljesen jól kijövünk, nem szorulunk rá többre), de egészségügyileg is fontos lenne, hogy ne ezt dolgozza örökké, hanem inkább irodában ülős munkát. Teljesen területet váltani nem akarna, ez a szerelme, új saját vállalkozást, ahol ő lehet a főnök, pedig csak úgy lehet felhúzni erre a szintre, ha még pár évtizedig gályázik fizikai munkát, még durvábban, mint most.


Hogy döntenétek?


2018. okt. 31. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Megmondjátok, hogy szűk esküvő lesz, amibe ők nem tartoznak bele.
2018. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként is velük vagytok minden családi ünnepen. Szóval kb. mindegy, hogy egyel több vagy kevesebb.

Ha ennyire rossz a kapcsolat, akkor nincs az a munka, ami miatt velük lennék. Főleg, ha munkában is csesztetnek.

És persze egyáltalán nem lennék biztos, hogy majd ő örökli a céget. Ne támaszkodjatok ennyire másra, mert nagyon ki lesztek szolgáltatva egész életetekben.

2018. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívnám meg őket. Mondjuk ha nem szeretem őket, semmilyen családi ünnepre el nem mennek. Munkahelyet meg reg másikat kerestem volna. Amúgy se számít épeszű ember arra, hogy majd megörökli a vállalkozást
2018. okt. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Magyarul: azért hívnátok meg őket, mert örökölni akartok utánuk. Tehát csak a pénzük kell, akkor viseljétek el őket!
2018. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ha meghívjátok őket, az még nem jelent garanciát semmire a férjed munkájával kapcsolatban. Én nem hívnám meg őket, szó se lehetne róla. Olyanok legyenek ott, akiket szerettek.
2018. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem, a leírtak alapján nagyobb baj lenne belőle, ha nem hívnátok el őket. Nézd, minden ünnepekkor találkoztok, elég furcsa lenne, ha éppen az esküvőre nem hívnátok el őket. Egyébként meg mivel a párod rokonairól van szó, neki kellene eldöntenie, hogy meghívja-e őket. És ha megtiltod neki, hogy eljöhessenek, kiszúrsz vele a munkahelyén. Ha ilyen nagy tét múlik rajta, nem értem, miért akadékoskodsz. Nem szimpik? Vannak ilyenek az életben, nekem sem szimpi a főnököm, mégis fel kell vennem a barátságos pofát, ha vendégségbe hív vagy jön. De mondom, a párod rokonai, neki lenne joga erről dönteni.
2018. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben szerintem is meg kell hívni őket. És abban is biztos lehetsz, hogy már most van B tervük. Úgyhogy ha profitálni akartok a kapcsolatból, akkor sajnos sokkal inkább nyalizni kéne mint veszekedést gerjeszteni!
2018. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, sosem hívnák meg olyan embert, akit nem szeretnék ott látni.

10-20 személyes esküvőre amúgyis csak a legszorosabb rokonság fér be.

2018. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Pff biztos nem hívnám meg őket. Nem is értem minek jártok ilyen vacsorákra, ha nem kedvelitek őket.. kit érdekel ha megsértődnek? Ti alkottok egy családot, ők egy másik család, nem kell jópofizni a másiknak csak azért, mert rokon!

Annyira meg ne legyek biztosak abban, hogy a párod viszi tovább a céget.. mondani mindent lehet. Nekem nem érne ennyit, ha nem kedvelek valakit azzal nem osztom meg az életem, nem "barátkozom" vele. Ennyi.

2018. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért jópofiztok, hogy lóvé legyen belőle és még velük van a gond???


Fel kell mondani, jónapot. Nem az örökségre várni, hanem saját céget csinálni. JA, arra nem futja?

2018. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!