Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Párom hugáról szól a történet aki 14 éves és nincsenek következményei a dolgainak. Volt már pasija, akivel 11 éves korátol jártak és most egy 19 éves fiuja van aki dohányzik, iszik, és valószínüleg füves is. Az anyja mindent megenged neki, volt már bolti lopása, és jöttek már ki családgondozótól is mert nem járt suliba. Ezek ellenére mindent megkap és megtehet. Ott virit az Iphone 7 a kezébe, 2 hétig nem jött haza a csávójától, és az anyja nem csinál semmit. Próbáltam normálisan hozzájuk állni , de már nem tudom tolerálni ezt a mértéktelen hanyagságot, ahogy a 14 éves gyerekkel bánnak. Az anyja rámhárította ugy mond a nevelést azzal a mondattal, hogy te majd beszélsz vele , meg figyelsz rá.

Segítsetek légyszíves mert úgy érzem nem helyénvaló az ha én "nevelem" a lányt , és hogyan tudnám megoldani azt, hogy észre vegye a lányát az anyja ?



2018. okt. 31. 22:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem a te gondod.
2018. okt. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ha aggodom érte ? És szeretem a leányzót, nem akarom, hogy rossz társaságba kerüljön.
2018. okt. 31. 23:13
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes egy család lehet, én leszarnám más gyerekét, nehogy már Te figyeljél rá.

Annak a szarosnak meg kell egy pár pofon az élettől, ha az anyjáéktól nem kapott a csavargásért, sok az ilyen sorsra jutott, aki jobb esetben még tud változtatni ha észreveszi magát.

2018. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Max. egyszer ülj le vele akkor és beszélj vele őszintén. De nem vagy az anyja.
2018. okt. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Hiába írjátok a kérdezőnek, hogy ne foglalkozzon vele. Ő írta, hogy aggódik érte, akiért aggódunk, nem hagyjuk még mélyebbre süllyedni. Csak sajnos a kérdező jelen esetben nem sokmindent tehet, azon kívül, hogy beszél a lánnyal. Én a helyedben elbeszélgetnék a lánnyal szintén, de az anyjával méginkább, hogy miért ennyire képtelen a gyereknevelésre. Azért ha összefutnék azzal a 19 éves sráccal, hozzá is lenne egy-két szavam, szerencsétlen, a saját korosztályában nem nyerő, így a fiatalabbakra utazik...
2018. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. nov. 1. 00:22
 7/18 anonim válasza:
51%
Nekem lenne egy ötletem, egy nagyon hülye ötletem, de működhet.
2018. nov. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mondd csak :)
2018. nov. 1. 00:27
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Hát, most nemtom, eszembe jutott egy idézet; nem tudom, hogy konkrétan ez alá a kérdés alá neked megfelel -e; de: "Ődóga." Mert szerintem te nem tudnál semmit tenni érte, lehet, hogy azt érzékelné, hogy támadod, pedig tökre támogatóan állnál hozzá; ha mégis beszélnél vele, talán ezt érdemes lenne leszögezni, hogy nem támadni meg számonkérni akarod, csak aggodalmaidat szeretnéd kifejezni iránta. Ezeket talán érdemes lehet leszögezni.
2018. nov. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Mit nevelnél rajta 14 évesen,veszett fejsze ez már sajnos.. Anyuka gondolom a pénzt felveszi de rád háritja a maga okozta problémár,rád aki a fia aktuális barátnője vagy neharagudj ,de megvan a véleményem az "anyukárol"

40N

2018. nov. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!