Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el a magyar...

Miért ítélik el a magyar családok az absztinenseket?

Figyelt kérdés

Állandóan erőltetik az alkoholt és mindenféle hülye kifogással hozakodnak elő, és abban mérik az "erejüket" ki tud többet inni. mert az aztán a férfi...

Miért dicsőség inni? Nem inkább szégyennek kéne lenni?

Nem azokra gondolok, akik hétvégente az étteremben a pörköltre megisznak egy pohár vörösbort, hanem akik mindig találnak okot az ivásra és hétvégén csúszva mennek haza.


2018. nov. 1. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Alkoholistákkal nőttem fel,tudnék mesélni,volt h a fejem volt a lábtörlő szószerint :( ... De még sincs bajom az alkohollal magával,meg iszom én is a pezsgőt ha ünneplünk a férjemmel,ugyanigy nem a kés a hibás ha valaki öl vele..
2018. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy nem a megfelelő családoknál mérted fel a helyzetet. Engem például még nem ítélt el senki azért mert a rendszeres alkoholfogyasztásom a szilveszteri egy ujjnyi pezsgőben merül ki.
2018. nov. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Az absztinensek hiszik azt, hogy elítélik őket, valójában senkit sem érdekel.
2018. nov. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Mert nem bírják elfogadni,ha valaki alkohol nélkül is tud boldog lenni.


Én sem ittam soha,részeg sem voltam soha.

Taszítanak az alkoholisták.Mikor olyan 16 éves voltam már a rokonok viccelődtek vele,hogy na,most már te is megihatod.


Egyesek azt hiszik,hogy te csak kéreted magad,amúgy otthon meg sutyiban iszol:)


30/f

2018. nov. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

A magyar kultúra ilyen. Pálinka evés előtt, hogy jobb legyen az étvágy, bor a vacsora mellé a jobb emésztésért meg a többi :D

Mi is mindig találunk okot az ivásra :D De azért kulturált keretek között. Nem hazacsúszásig. Mert az tényleg gáz! Míg mi elröhögcsélünk egy pohár bortól, addig olyan kellemetlen, hogy a másik meg ott ül és savanyú képet vág, és mondjuk nem tud ugyanúgy röhögni az idióta poénokon. Legtöbbször ez van, és ezért alakult így, hogy fura, aki nem iszik. Ha te úgyis jól érzed magad, és nincs belőle ilyen kellemetlen helyzet, akkor ne foglalkozz azzal, aki erőlteti, csinálj belőle viccet, mondd meg nyugodtan, hogy hagyjon békén, aztán csókolom! Kit érdekel ;) Érezd jól magad, az a lényeg!

2018. nov. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem a magyar családok ítélik el, hanem az értetlen gyöpös agyú idióták.


Mondjuk a teljes absztinencia gondolatával magam sem tudok azonosulni, de nem igazán látok kivetnivalít azon, hogyha valaki nem iszik alkoholt.


Mivel pl én meg egyáltalán nem vagyok egy nagyivó. Semennyire. Hébe hóba egy sör, vagy whiskeykóla, de ennyi.

Berúgni is max évente egy-két alkalom, de ahigy korosodom, egyre kevésbé érzem vonzónak.

Ezt csak arra írtam le, hogy engem is zavar a tukmálás, hogy még igyak.

2018. nov. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Saját élmény:

Én nem iszom. A nejem családja "poharazós" (Az anyós nem)

Évekig kínált pálinkával. Eleinte mert "jár", utána meg büszke volt, hogy a lánya férje nem iszik..

Ezzel együtt: Sajnos emberi tulajdonság, hogy mindenkit el kell ítélni, aki másmilyen

2018. nov. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Én nem iszok egyáltalán sehol alkoholt,férjem sem .én ilyet nem is vettem észre hogy elítélték akik nem isznak alkoholt.
2018. nov. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenről sosem hallottam, hogy elítélik. Legfeljebb azért erőltetik, mert bűntudatuk van és ha mást is rá tudnak venni az ivászatra, akkor nem érzik magukat kirívónak. Ez nem tudatos, többnyire minden alkoholista tudja, hogy nem jó az amit csinál.
2018. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Hogy mennyire jellemző ez a magyarokra nem tudom, de annyi bizonyos, hogy nyelvünkben arra, hogy valaki iszik, több, mint háromszáz szó van.

Arra, hogy tartózkodik ezektől, csak kettő: absztinenst és alkoholista.

Ez elég jól mutatja, hogy ez nem új keletű jelenség mifelénk.

2018. nov. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!