Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha kiderülne a 19 éves lányotokról, hogy terhes? Nevelje fel, vagy abortusz?

Figyelt kérdés

A feleségemmel észrevettük, hogy a lányunk furán viselkedik. Tegnap elvitte nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy 7 hetes terhes. A lányunk most érettségizett, hétfőn kezd el dolgozni (diákmunka). Nem akarom az abortuszra kényszeríteni, mert annyi rosszat hall az ember, hogy abortusz után könnyen lehet meddő a nő. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy megszülje és felnevelje. Egy éve van barátja, de a fiú is éretlen még az apasághoz. Hiába 26 éves.

Anyagilag nem okozna gondot, de nem akarom a lányom jövőjét elrontani egy rossz döntéssel. Ő sem tudja mi lenne a helyes. Sosem volt még abortusza, és nem nevelt még gyereket sem.

Elsősorban az ilyen ügyben jártas szülők válaszát várnám. Köszönöm!

43F


2010. jún. 25. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
95%

mivel nagykorú övé a döntés. ő mit akar? ha fel tudnátok nevelni szerintem tartsa meg. Te ismered a lányodat mennyire érett. n is fiatalon szültem ha gondolood írj privit szívesen beszélgetek erről a lányoddal és elmesélem neki a pozitívumokat és negatívumokat egyaránt. A srác mit szól a babához?

Örülnék ha írnátok

20/L

2010. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 A kérdező kommentje:

Nem tudja mit tegyen. Szeretné is a babát, meg nem.

A fiú örül neki. A fiú szülei már kevésbé. Kényszeríteni akarják a gyerekeket, hogy házasodjanak össze.

2010. jún. 25. 11:31
 3/111 anonim ***** válasza:
88%

Ha 15 éves kislány lenne azt mondanám ne tartsa meg.

De 19 éves, felnőtt ember. Beszámítható volt, amikor "legyártották" a gyereket, akkor felnőtt volt, legyen felnőtt hozzá most ő is és a fiú is, hogy felneveljék.

2010. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem hagyja a leanyat hogy o maga dontson, mert ha abortuszra tanacsolja akkor lehet par ev mulva lelkiismeret furdalasa lesz es majd akkor az is megtortenhet hogy ont hibaztassa azert mert most arra tanacsolta.
2010. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen ügyben jártas fiatal vagyok. 27 évesen vagy egy 7 éves fiam és a most 26 éves anyjával 8 éve vagyok együtt. Egyenlőre minden tökéletes. Az elején voltak anyagi gondjaink, de már minden okés. A család pipa volt, de az évek bizonyítottak, nekik is, nekünk is. Boldog vagyok és nem vágyakozom más nő után. Tudom, hogy nehéz neked. a legnagyobb kérdés, hogyha megtartja a gyereket, akkor a fiú ott lesz-e mellette? Mondjuk örökre......?????
2010. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
93%
tényleg várom a priviteket. én ugyanebben a szituban voltam. 19 éves voltam mikor kiderült hogy babát várok. A párom 25.Ő is éretlen volt, de mi megtartottuk. Sokat tudnék mesélni
2010. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 A kérdező kommentje:
Hiába 19 éves. Tanulni, bulizni akar. Még valamennyire ő is gyerek, attól függetlenül, hogy nagykorú.
2010. jún. 25. 11:33
 8/111 A kérdező kommentje:

Irnál a lányomnak?

marcsy19@vipmail.hu

Köszönöm!

2010. jún. 25. 11:34
 9/111 anonim ***** válasza:
73%
Nekem anyum mindig azt mondta, hogy nem baj ha szülünk, majd ő felneveli. :) Most én is így gondolom és ha lányom terhes lenne, én azt mondanám neki, igenis vállalja, ha a sors ezt akarta, és ő így viselkedett, hogy teherbe esett, akkor legyen elég felnőtt felnevelni a picit. Persze mindenben segíteném, de semmiképp nem bátorítanám az abortuszra. Ellenben ha ő mégis azt választja (pl mert annyi ellenszenvet érez az apa iránt), azt is elfogadnám. Csak félő, hogy abortusz után már nem biztos hogy lesz egy új zökkenőmentes terhessége. Én 19 évesen szültem, és nem bántam meg soha, tervezett volt! Egy gyermek a családban sok örömet okoz, de itt elsősorban tényleg neki kell dönteni.
2010. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
89%
Én is írtam ki egy kérdést, a lányom 16 éves és teherbe esett. Mi megtartottuk, mert ő szerette volna, nem is akartam belekényszerítteni semmibe (pl. abortusz). Szerintem üljetek le 6an megbeszélni (a srác szülei, ti, és a 2 "gyerek"), hogy ki mit szeretne és mit gondolna helyesen és döntsétek el együtt.
2010. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!