Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkrement az életem, mert...

Tönkrement az életem, mert apám nem a megfelelő nőt választotta párjaként. Hogy dolgozzam fel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Pár hónapja meghalt apám,anyu már régen.Sajnos nem a megfelelő nő volt a párja,viszont jóban volt egy olyannal,aki szerintem jobban illett volna a "családmodellünkbe",és az én életem is jobban alakult volna,apám pedig nem lenne halott.Hogyan dolgozzam ezt fel?Ott volt a megfelelő személy az orra előtt,és hagyta elhaladni maga/magunk mellett... Mindent elrontott ezzel.Ja,és nem gondolom,hogy a nője élete szerelme volt,szóval ne írjátok ezt,hogy biztosan ezért nem gondolkodott másban...
2018. nov. 4. 17:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Mi köze van apád nőjenek a te életedhez?
2018. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
Te nem dönthetsz apád helyett. Ő felnőtt emberként azt választott, akit akart, ne haragudj, ebbe neked nem lehetett beleszólásod, max. véleményed. Ne vedd a válladra a világ fájdalmát mások rossz döntései miatt. Éld a saját, önálló életedet, amit magadnak alakíthatsz.
2018. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
#1:Mert kicsinált a féltékenykedéseivel és tönkretett,ahogy visszaélt a szakmájával velem szemben.Illetve a saját gyerekei miatt nem nagyon volt apámnak rám ideje.
2018. nov. 4. 17:37
 4/38 anonim ***** válasza:
60%

1. Apád AZT választotta, aki NEKI a legjobban megfelelt, és ez a normális, neked semmi beleszólásod.

2. Ahhoz, hogy apád meghalt, semmi köze, hogy kit választott élettársnak maga mellé.

3. Az meg végképp hülyeség, hogy a TE életed ment tönkre amiatt, hogy nem a NEKED tetszö növel élt.


Szerintem ha nem tudod magadban ezt rendbetenni, akkor sürgösen keress meg egy pszichológust, mert ez nem normális gondokodás!

2018. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
#2:Élném,ha a rossz választása miatt lenne még életem,amit élhetek.Hiába vagyok papíron "fiatal",sajnos pokoli az életem.Egyébként meg nem volt ő olyan biztos a döntésében szerintem,ugyanis kérdezte tőlem,hogy szerinte neki megfelelő lesz-e az a nő.Illetve,amíg az én életemre is befolyással volt kivel van,addig nyilván volt hozzá közöm sajnos...
2018. nov. 4. 17:39
 6/38 A kérdező kommentje:
#3:Ne hidd,hogy azt választotta.Hiszen ő maga is mondta,hogy korából és egyebekből kifolyólag korlátozottak a lehetőségei.Nyilván így volt...
2018. nov. 4. 17:41
 7/38 A kérdező kommentje:

#3:Pedig van hozzá köze,hogy meghalt.Nem tudod mi volt a betegsége,azért írod ezt.

Amúgy meg neked tuti nem volt idegen férfi/nő az eletedben a halott szülőd helyett,ha nem tudod mennyire tud befolyásolni egy szülő élettársa (meg a gyerekei),hogy milyen életed is van/lesz...

2018. nov. 4. 17:42
 8/38 anonim ***** válasza:
80%
A párkapcsolat két emberről szól, és nem másnak kell párt választania maga helyett. Ahogy sokan felháborodnak (jogosan), ha a gyereknek meg akarja szabni a szülő, hogy kivel jöhet össze és kivel nem, az nem jó. És ez fordítva is igaznak kellene lennie. Persze, nem olyan szélsőséges esetekre gondolok, amikor a választott pár alkesz, drogos, bűnöző, verekszik stb., de ezen kívül nem lehet megszabni, ki kit vegyen feleségül. Nekem pl. az unokatestvérem olyan nőt vett el, aki mellett egy papucs, elszedi a fizetését és abból fizeti a kaját, rezsit meg mindent (+ abból tesz félre), a saját pénzéből meg semmit nem fizet, csak a saját szórakozásait, kacatjait, gönceit. És még azt is megszabja, mikor mit nézhet a tv-ben és mit ehet. Senkinek sem szimpatikus, de nem szólhattunk bele, z ő baja, az ő házassága.
2018. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudjuk, mit kell feldolgoznod. Felböfögsz valamit, aminek se füle, se farka az olvasó számára. Nem is érthető, hogy mi a valós probléma, amit most hirtelenjében meg kell oldani. Ami megtörtént, az megtörtént.
2018. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%
Na szép.lassan már odajutunk hogy ha egy egyedülálló szülő párt akar, majd megkérdezi a gyerekét hogy kivel kezdhet.. Basszus, te meg kérdező sürgősen szokj le mások okolásáról. Ha szar valami, és nem változtatsz, az csak és kizárólag a TE hibád. Nem apádé, nem a nőé, a TIÉD. szóval itt csak magadra haragudhatsz.
2018. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!