Ez neki életcél?

Figyelt kérdés
Van egy 23 éves gyerek. A szüleivel él. Tanul és mllette dolgozik. Megkérdeztem hogy mi az életcélja azt mondta hogy szeretne venni egy Volvot, aztán majd meglátja hogyan tovább. Ez életcél ? Nemhogy lakásra vagy házra gyűjtene nehogy az anyjáék nyakán maradjon 30 évesen is.

2018. nov. 5. 23:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
65%

En is ugy kezdtem hogy veszek egy kocsit.

Aztan 20evessen kulonkoltoztem es mar a saját lakasomban elek! Hyerekem is van.

Ennyi!

2018. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekem*

N27

2018. nov. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Mi közöd hozzá hogy ki mi hajt az életben? Legalább van célja! Van akinek még ennyi sincs csak tengődik az életben céltalanul...
2018. nov. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Megmondtam a szüleinek azt válaszolták hogy nekik mindegy a lényeg hogy örömét lelje benne. Ez is milyen hozzáállás ?
2018. nov. 5. 23:22
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van olyan ismerősöm, aki 35+ évesen lakik otthon, külön bejáratú az ingatlan, 3 keresetből megcsinálták fullosan korszerűsítve, így el vannak egymás mellett. Nyilván valóan Ő örökli azt a házat, így neki nem opció hogy gyűjtögessen gyerekkorától hogy esetleg 30-on felül tudna venni egy lakást, 10-15millióért, ráadásul egy kisebb városban, de semmiképp nem a fővárosban...


Nem mindenkinek az a legelső gondolata hogy milyen lakása lesz, és mennyiért. Ezekre még diplomás emberek sem tudnak választ adni mert senki nem kapar össze 15-30 milliót. pár év alatt, ha csak nem megy külföldre, és bérel egy szobát, majd igyekszik havonta legalább 400-500 ezret elrakni.


Valóban nem egy okos döntés, tanulás mellett azt a kevés pénzt is elverni, de őszintén? Hány huszonéves bírná ki az olyan durva spórolást hogy szinte mindenről lemondjon? Más nem foglalkozik ilyen komoly dolgokkal a jövőjét illetően, max örököl, vagy ha csaj és ráadásul jól is néz ki, akkor már olyan csávó fog utána menni, akinek lesz is valamije.

26F

2018. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, mit vársz egy szülők által pátyolgatott (nem negatívan írom, csak hogy nem azok a "elmúltál 18, bármikor kirakhatunk" hozzáállás, hanem jóval támogatóbb) 23 évestől, milyen érett gondolkodása s életcélja legyen...


Én is gyűjtöttem házra, de attól még vettem motort, mert élni is akartam egy picit... Mondjuk én 33 voltam akkor, 23 évesen semmim se volt és 28 évesen sem.


Neked igazából semmi közöd hozzá, hogy 30 évesen hol fog lakni. Nem kell ahhoz saját ház, hogy az ember elköltözzön, de ha neki működik az otthon lakás és a családnak is OK, miért ne? Az ő dolguk.

2018. nov. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%
Ahelyett, hogy nyugdíjra gyűjtene.
2018. nov. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%
Unatkozol?
2018. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 User-Agent ***** válasza:
84%
Van akinek 40-50 évesen sincs életcélja. Semmi közöd sincs hozzá őt mi motiválja az életben.
2018. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
13%
Nekem az életcéljaim közt nem szerepel se lakás, se autó, se gyerek. Ezeket meghagyom az átlagembereknek, én egyedibbnek érzem magam. Illetve az is vagyok, ha ezek közül egyik sem vonz.
2018. nov. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!