Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom temetésére illik...

Anyósom temetésére illik eljönni a szüleimnek és a testvéreimnek?

Figyelt kérdés
A sógornőm szerint ők idegenek, nem tartoznak a családhoz.
2018. nov. 15. 18:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
A férjed édesanyjáról van szó, ha jól sejtem. Ha a szüleid és a férjed között jó a viszony, akkor rá való tekintettel szerintem illik elmenniük, a testvédeindek is. Ilyenkor a látogatás nem feltétlen a halottnak szól, hanem támogatás az élőknek a gyászukban. A kollégák is sokszor tiszteletüket teszik temetásen, vagy virágot küldenek, pedig aztán ők végképp senkik, de illik kifejezni akkor is a részvétet. A sógornőd elég bunkón reagálta le.
2018. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
3 hónapja temettük el az anyósomat. (nagyon hiányzik, ritka jó ember volt) Az ám szüleim, testvéreim csak az esküvőn látták, nem volt kapcsolat köztük. Ők nem jöttek el. De csináltattak egy kisebb koszorút amit én vittem el.
2018. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A szüleim és a testvéreim is nagyon szerették az anyósomat, többször voltunk együtt nyaralni, a sok együtt töltött idő, a nagy családi összejövetelek számunkra mindig fontosak voltak. Most a férjem nővére azt mondja, hogy idegenek. Nagyon megrendültem. 25 éve vagyunk együtt. A családom szeretne végső búcsút venni. Teljesen tanácstalan vagyok.
2018. nov. 15. 18:49
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A normális a viszony, akkor bárkinek illik, nincs meghívó, az megy, akinek fontos, hogy elbúcsúzzon. Sokszor a közeli hozzátartozók barátai is elmennek, attól függetlenül, hogy az elhunytat alig ismerték. Viszont ha közelebbi rokonok kifejezetten rosszban vannak a te rokonaiddal, akkor nem illik.
2018. nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
ELolvastam az utolsó hozzászólásod, ez alapján viszont szerintem nyugodtan menjenek el. Erről a sógornőd nem dönthet egyedül, ha a család többi tagjának nincs baja a te rokonaiddal.
2018. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
A férjed mit mond? Ugyanannyi beleszólása van, mint a sógornődnek.
2018. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13%
A férjének ahhoz van ugyanannyi joga, hogy ne tűrjön meg olyat, aki felzaklatja. Ahhoz nincs joga, hogy a testvérét abuzálja.
2018. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, hol abuzálás az, ha megjelennek távoli rokonok, akik jóban voltak az elhunyttal. A leírás alapján a sogornőnek viszont súlyos problémái vannak, a gyásztól függetlenül egy gyűlölködő alaknak tűnik.
2018. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Bár nagyon nagy távolságra laknak, én is úgy gondolom, hogy nem tudom azt mondani nekik, ne jöjjenek. Azon gondolkodom , hogy a temetés utáni összejövetelre nem hívjuk meg őket.
2018. nov. 15. 19:11
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Itt az elhunyt gyereke tapintatlan azokkal akiket szerette az anyja. Mi van, attól fél hogy örököltek valamit? A temetés NEM az elhunyt lányáról szól. Hanem arról hogy elbúcsúzhasson az ember valakitől akit szeretett.
2018. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!