Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég nagy bajba n vagyok/vagyu...

Elég nagy bajba n vagyok/vagyunk itthoni problémákkal (alkoholista szülő). Ezzel kapcsolatba szeretnék tanácsot kérni? .

Figyelt kérdés

Sziasztok! Apám egy utolso alkoholista .. miota az ezsemet tudom mindig csak veszekedett anyukámmal. Kisebb koromra annyira nem emlekszem. De édesanyam szerint már akkor is ütotte fiatal korukba es kiabalt mindig. 2-3 éve viszont már nagyon eldurulvultak a dolgok. Konkrétan életveszélybe voltunk mindnyajan. Van ket testverem.még ők itthon laknak. 4 hónapja peldaul ránk akarta nyújtani a házat. Ezt tobbszor is megkiserlelteSzerencsére ez nem tortent meg. akkor mondtam anyukamnak hogy eleg most elfogunk menni. Lelkileg se lehet ezt birni. Na akkor nyar vegen fogtunk par cuccot es elmentunk anyukam bátyjahoz. Na csak ezzel is az baj, hogy rajta kivul nincs senkink anyai ágról csak ő. Így máshova nem tudtunk volna. Nem telt el talan 3 nap se,apam megjelent naluk. Miert is ne fel jott es elkezdett konyorogni hogy megvaltozik stb stb... ebbol az lett hogy megbocsajtottunk sokagyara . Megigerte hogy leteszi az alkoholt. Foleg az hozta ki belole a rosszat. En is naiv modon elhittem. Mert megis csak az apam.es talan valamrnnyire meg szerettem szeretem. De ilEnkor gyulolomm Na akko vissza jottunk. minden jo volt azt hittem. Ugye van egy 2 eves kapcsolatom,es altalaban nala szoktam tolteni a hetvegeimet. Azt gondoltam minden rendben van itthon. Aztan megse... nem akartak hogy aggodjak es el se mondtak nekem, hogy mar tobbszor is megint volt balhe. Es a mai napon megint mosg itthon voltam. . Anyukamat fojtogatta.enegem is utott Probaltuk lefogni,lecsillapitani noveremmel dee nem sok sikerrel. Megint eljutottam arra pontra hogy mar nem birom. Csak egyszeruen nem tudom mitevo legyek. Mielott paran azt mondanatok hogy valjanak el stb. Haaat eleg nehez. Ő még józanul is hu..lye Mikor felhozta a valast,fogta magat rlment felkotni magat. Mondom jolvan csak mamam kihivta a rendorsrget sajnos. Szoval rz se olyan egyszeru megoldas,hogy na leulunk megbeszeljuk ez meg ez lesz. Mert nem lehet egyszeruen inkabb felgyujtja hazat vagy megol minket. Ugyebar minden itt van nrn tudunk rlmenni egy taska ruhaval

es ezt kellenne valahogy megoldani elkoltozni. Semmink nincs. Olyan anyagi helyzetbe se vagyunk hogy lrnne szazezrek elmenni alberletbe,mert azt szeretnek. De nem tudom higy mit lepjek menjek el rendorsegre?? Anyamat bantotta szepen nez ki a nyaka. Es ott mit mondjak? Lekene csukatni ha nem is evekre par napra amig valamit kezdunk magunkkal

18 eves vagyok csak most fogok erettsegizni,igy sajat keresettel se rendelkezem

Mar nagyon tanacstalan vagyok, nem akarok tobb ilyen ejszakat.

Ha valaki volt hasonlo helyzetbe, vagy tudna valami tanacsot adni,mit is tegyunk most..azt nagyon megkoszonnem. Hova menjunk segitsegert?


Koszonom annak aki elolvasta!


2018. nov. 17. 01:42
1 2
 1/11 Nosco ***** válasza:
82%

Szia.

Voltam hasonló helyzetben csak nevelő apámmal. Rendőrséget kihívtam mikor balhézott. 3 napig nem jöhetett a ház közelébe.

Jobb megoldás sajnos nincsen.

Kitartást.

Jaaa... Nálunk bírósági ügy lett belőle gyorsított eljáràs. Azóta megváltozott!

2018. nov. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ki kell hívni a rendőrséget, utána a rendőrségi jegyzőkönyv birtokában távoltartást kell kérni. A sérülésről orvosi látleletet kell felvetetni. A rendőrségi távoltartás csak 3 napos, de közben kell kérni ugyanazt a bíróságtól. Akkor tilos lesz a közeletekbe mennie. Soha ne dőljetek be neki, teljesen képtelen megváltozni.
2018. nov. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem fog megváltozni!

Anyád álljon a sarkára: amikor verekszik, rendőrség és mentő.

Indítsa be a válást.

Más megoldás nincs.

Felejtsétek el az ígérgetéseit. Ne foglalkozzatok a látványos " öngyilkos leszek" hisztijeivel.

Ez egy agresszív, uralkodni akaró, élősködő zsarnok.

Menjen elvonóra, szokjon le, dolgozzon, tartsa el magát, ha azt akarja, hogy szóba álljatok vele.

Ha van kisebb testvéred, irány a gyámhatóság: kiskorú veszélyeztetése, garázdaság, fizikai bántalmazás, lelki bántalmazás.

Lépj!

Egyszer és mindenkorra felejtsétek el, hogy megváltozik.

Az alkohol már roncsolta az agyát, a jellemét.

Tipikusan a legalja, aki csak másban látja a bajainak az okát, a neki kiszolgáltatott családját bántalmazza.

Látlelet, fényképek, hangfelvételek (telefonnal), tanúk, rendőrség és mentők.

2018. nov. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen: rendőrség,családsegítő. Komolyan ezek után,hogy veri a családod,anyáf fojtogatja még az zavarna,hogy felköti magát?! Jézusom. Persze apád,meg sajnálod, de hány ember életét terrorizálja évék óta? Ez komoly terror lelkileg is,lépjetek fel ellene,ne azon idegeskedj, mit csinál magával,az az ő döntése, nem Te tartozol érte felelőséggel,felnőtt ember. Ő neki kellett volna vigyáznia Rád,rátok,de ehelyett felcserélődtek a szerepek. Nem egészséges,mindig,mikor lelkifurdalásod van miatta,gondolj erre! ( nekem anyám alkesz, bár most egy ideje tiszta)
2018. nov. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem hagytátok hogy fölkösse magát? Kit izgat? Kell ez nektek én úgy látom. Sok gyogyós egy rakáson.
2018. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja felkötni magát, az csak fenyegetés, érzelmi manipuláció.

Az igazság, hogy anyád is függője az apádnak, és fordítva, anyukád ki kéne szakítani abból az álomvilágból, hogy apád megváltozik, mert nem fog.

Anyukádnak erősen ajánlatos egy pszichológus egyébként, apádra meg intézni kell egy távoltartási végzést, stb. Feljebb leírták a teendőket.

2018. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Nektek hatósági segítségre van szükségetek. Ha kisebb a testvéred akkor gyámügy. A családsegítővel vegyétek fel a kapcsolatot. A NaNE kék vonalán elmondják mi a teendő. A családsegítő szociális alapin szerez ügyvédet. A nagybátyád nem tud "elbeszélgetni" apukáddal?
2018. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha anyukád nem oldja meg a saját helyzetét (válással, vagyonmegosztással) az az ő dolga. Ha barátodnak normális a családja, akkor költözz hozzájuk, ha ez nem opció akkor keress egy jó családi hátterű srácot. Érettségi után meg kezdj el dolgozni, ha vannak ambícióid akkor meg mellette menjél levelező egyetemi alapképzésre (angol, német nyelvszak szerintem a legjobb választás).
2018. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Te ott hagynad anyadat a szarba? En nem igy szeretnem megoldani.

Szoval ha bemegyek a rendorsegre kerhetem azt hogy zarjak be par napra,vagy hasonlot?

2018. nov. 17. 12:45
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj segíteni csak azon lehet aki akarja. Ha anyukádnak csak kifogása van akkor hagyd ott. A zsarukat meg hívd ki ha cirkuszol. Nem hiszem el, hogy nincs a családban egy férfi aki lecsendesíti. Ha meg önakasztással fenyegetőzik akkor az ajtót kinyitni és mutatni neki egy erős fát.
2018. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!