Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova mehetek 17 éves?

Boogci kérdése:

Hova mehetek 17 éves?

Figyelt kérdés
Sziasztok... Tudom kiskorunak számítok, a szüleim engedik hogy elkoltozek 2 éve a paromal laktam de most már nem akarok a terhére lenni mert elégé megromlott ez idő alat a kapcsolatunk is.. Otthon apámnak súlyos alkohol problémái voltak 8adikba általános suliba szóltam az osztály főnököm ek meg régen és ő elimditot valamit.. Emiatt figyeltek is de végül nem lett semmi.. Gyamugyesek is beszéltek velem.. Nem történt semmit.. Nagyon kivagyok lelkileg apám betegsége miatt nagyon telhetetlen vagyok és iszonyatosan depressziós 2 éve abba hagytam a sulit de újra kezdenem.. Elszeretnek költözni de viszont hely nincs ahova tudnék menni.. Dolgozni még nem tudok mert wigyis elégé szétszórt vagyok és ha lenne egy hely ahol nyugodt vagyok és össze tudnám szedni magam akkor talán majd később dolgoznék is.. Tegnap előtt pont össze vesztem a barátommal akinel itt vagyok aztán este sírva könyörögtem neki hogy engedjen vissza mert apam nagyon idotan fog haza jönni és nem akarom még várni.. Van egy bőrbetegségek is ekcémás vagyok tegnap annyira kikeszultem hogy megint csúnyán szét akartam magam.. Nem tudom mit csinaljak.. Újra szeretném kezdeni az egész életem totálisan a melyben érzem magam.. Magamhoz nem tudok menni mert ő is utalja a részeg apámat és nem engedi hogy én miattam őket is haborgasa amit még is értek.. Más család tag meg nincs.. Szóval fogalmam sincs mit csinalhattnek.. :(

2018. nov. 17. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Most mit vársz? Írjunk neked egy utca-házszámot ahol befogadnak? Még dolgozni sem akarsz csak sorolod a kifogásokat. Ilyet mindenki tud.
2018. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Tehát azt várod hogy valaki fogadjon be és tartson is el?

Ilyet max akkor lehet ha te pl a testeddel fizetsz neki.

2018. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Most összezavarodtam. Ki 17 éves? A barátod, akinél eddig laktál? Azt írtad, hogy kiskorú vagy, ami 14 év alattit jelent, és látszik az írásképeden is, hogy kb. 12-13 lehetsz. Ha volt már dolgod a gyámüggyel is a problémás családod miatt, akkor miért nem élsz intézetben? Nem értem, miért nincs hová menned.
2018. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

A te cipődben jártam egy az egyben 17 évesen (de tényleg, még az ekcéma is stimmel 😂), a gyámügy egy évre már nem akart foglalkozni velem. 21 vagyok, 8 általánossal, 3 műszakban dolgozom és így tudok bérelni egy kis szobát. Kilátástalan helyzet, de más nincs, élvezd ki te is a maradék egy évedet, mert utána csak küzdelem van. Külföld felé kacsingatok én is, csak egyedül nőként még nem mertem belevágni, pedig 3 idegennyelvet beszélek folyékonyan. :( Gyorsan szerezz valami szakmát ha még nincs, vagy tanulj nyelveket, utána könnyebb önállósodni és több a lehetőséged.

Sajnálom, hogy egy-két itteni válaszadó minimális empátiával sem rendelkezik, de azért én sok sikert és kitartást kívánok neked ebben a nehéz helyzetben! Egyszer kitörünk belőle. :)

2018. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
15 éves korod óta úgy élsz, mint egy feleség, igaz? Ha arra volt eszed, most legyen arra, hogy saját lábra állva, DOLGOZVA próbálj "új" életet kezdeni. Kifogásokat gyártasz, nem megoldást keresel. Sok helyen keresnek munkásszállással dolgozót, ess neki, kutass a neten. Mielőtt az út szélén találod magad, kamionra várva......
2018. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Aki ilyenkor beszól vitriolost a bajban lévő kérdezőnek, az mit kompenzál? Aki rendben van magával, az nem rombol senkit, nem bánt senkit, csak az bántja a másikat, csak rosszindulatúskodik, akinek a saját harmóniája kibillent, úgyhogy azokat a projektáló szerencsétleneket, akik rád vetítik elcseszett kis életük frusztrációit, azokat kakáld le nagy ívben, kedves kérdező.


Én jelen esetben a te helyedben először a pasimmal leülnék megbeszélni, hogy mi a dörgés. Elmndanám neki, hogy ez a helyzet, megpróbálnék vele békülni, letisztázni. Ha megnyugodtál utána el lehet kezdeni keresni valami melót és legrosszabb esetben valami társbérletet keresni hasonló csajokkal, vagy afféle magánkoleszt, ahol kapsz egy ágyat és fürdő-konyha használatot.

2018. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

#3: "Azt írtad, hogy kiskorú vagy, ami 14 év alattit jelent, és "


Nem. 18 év alatt kiskorú a PTK alapján. Amire te gondolsz, az a fiatalkorúság, de az a BTK-hoz tartozik.

Tehát a kérdező kiskorú a polgári jog szerint és fiatalkorú a büntető jog szerint.

2018. nov. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ettől függetlenül az írása alapján tuti, hogy nem több 14-nél.
2018. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Jönnek az ítészek, nullázva ítélkeznek (lsd: #4)

Régi ítészek, aztán tovább... mennek.

2018. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
nem#4 hanem #6
2018. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!