Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha anyám...

Mit lehet tenni ha anyám lejárat mindenki előtt?

Figyelt kérdés

Semmi oka nem lenne rá, de állandóan ordít velem. 21 éves önálló lány vagyok. Főzök , mosok, takarítok itthon ellenben az öcsém mellett, de állandóan én vagyok a hibás mindenért.

Öcsikének meg 19évesen ki van nyalva a segge, egész nap a gép előtt ül de ő az isten.


Anyám mindennel problémázik, kiabál velem a rokonok előtt milyen szerencsétlen vagyok és életképtelen, de ez rólam már lepereg , mert nem érzem így , és tudom hogy nem így van.


Elvégeztem egy suli miatta amit nem szerettem , munkát sem kaptam a végzettséggel, most elkezdtem egy másikat estin és az a baja hogy miért nem megyek el inkább dolgozni, úgy sem találok munkát mert szerencsétlen vagyok..


Most voltam egy Interjún és felvettek egy boltba részmunkaidőbe a suli mellé, de ez sem tetszik neki mert hogy ő nem ezt képzelte el nekem. Nem hogy örülne hogy végre sikerült találnom állást.


Nem fizeti a jogsimat, ami nekem nem baj, mert van rá , de tesómnak az egészet állta és autót is kapott ami persze a garázsba porosodik mert egyszer nem használta.

De én fizessen az egészet , de nem tetszik a munka amiből a pénz van, állandóan belémköt mikor próbálom "építgetni" az életemet és egyenesbe hozni a dolgokat hogy végre elköltözhessek.


15éves korom óta diákmunkázom és abból költök, ellenben az öcsémmel.aki sosem dolgozott.


Mindig második vagyok és voltam ..mindig azt a választ kaptam hogy ő sokkal fontosabb mint én és ő az első. Hülye testvérek közti megkülönböztetés miatt hozzám se szól az öcsém mert felettem érzi magát és lenéz.


Ezt meg úgy próbálom eltűrni itthon , de amikor a rokonság előtt szid a.semmiért az a világ legkellemetlenebb érzése.

Beszélni nem lehet vele mert ugyanazt a választ kapom hogy öcsike fontosabb .

Mit tennének ebben az esetben?


2018. nov. 18. 13:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ha felhozom neki az elköltözés témát pedig hozzámvágja hogy ne zsaroljam , meg hogy úgyis képtelen vagyok nélküle élni.

Ki érti ezt ?

2018. nov. 18. 13:44
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor találsz egy szobát társbérletben más fiatalokkal. Mit túráztatod még magad anyáddal? Hagyd ott a francba!
2018. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Hát nem is tudom ha en ebbe a helyzetbe kerülnek biztosan elkezdenek gyűjteni egy saját lakásra, vagy hitelt vennék fel akármit de valahogy összehoznám mert en tuti nem bírnám ezt. Esetleg meg egy másik megoldás hogyha rokonokhoz költöznèl legalábbis én ezt csinálnám. Egyèbkènt nagyon okos ötlet mar elkezdeni gyűjtogetni es a sajat jovodre gondolni hidd el sokkal jobb lesz ha kulon koltozol es eled a sajat boldog eleted de addig meg sajnos kikell birni. Sok sikert a továbbiakban es hidd el hogy megfogod csinalni, bizz magadban
2018. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyt kérsz az elköltözésre? Én már rég beszóltam volna neki, nem tudom ti miért tűritek ezt.
2018. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy nárcisztikus mérgező szülő. Az egyetlen lehetőség azonnal minden kapcsolatot megszakítani vele és új életet kezdeni máshol.


Sajnos ez nehéz, de nincs más mert minél tovább vagy vele annál jobban tönkretesz téged.

2018. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb költözz, ne jelentsd be, csak költözz. Bár arra ügyelj, hogy legyen egy másodlagos terv, ha elköltözés nem jönne be...

Nagyon úgy tűnik nekem (leírásból), hogy anyukád nem szeretné, ha önálló lennél, vagy saját elképzeléseid szerint élnél...

Nem tudom, ha elköltöznél és nem jönne össze, visszaköltözhetnél -e (mennyire sértődne meg az elköltözés miatt)...

2018. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
De a kérdező nem akar költözni és neki jó, hogy kutyaként kezelik. Ő csak néz maga elé amikor az anyja szidja, neki ez a normális. Mi meg írjunk rá valami értelmeset. Nem megoldást keres, csak sajnáltatja magát, eltelik a vasárnap délután vele.
2018. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akarok költözni kedves utolsó ! De sajnos ehhez pénz kell !

És a pénzt meg kell teremteni magamnak. Nem hullik az ölembe.

Igen, kutyaként kezelnek és mivel kiállok magamért megy is a vita emiatt. De nem lehet egyik pillanatról a másikra elköltözni, hiába könnyű leírni. Nem vagyok hülye és tudom hogy ez lenne a megoldás de nem engedhetem meg az anyagiak miatt magamnak most azt hogy költözzek.

2018. nov. 18. 14:40
 9/12 A kérdező kommentje:
A vasárnap delutanjaidat meg kedves #7 akkor ne azzal" baz*del" hogy gyakorizol. Kiírtam egy kérdést , nem kötelező rá válaszolni. Te biztos olyan tökéletes vagy. Pff
2018. nov. 18. 14:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtsd a pénzt és költözz el amint csak lehet. A későbbiekben pedig csak annyira tartanám velük a kapcsolatot amennyire muszáj. Ha segitség kell majd neki - márpedig előbb utóbb az lesz, akkor mond, hogy ott a zseniális öcséd, aki mindenben a legjobb. Forduljon hozzá.
2018. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!