Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli hozzátartozó halála....

Közeli hozzátartozó halála. Mit csináltatok, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben történt egy haláleset a családban. Az egyik közeli hozzátartozóm halt meg a szemem láttára. Nem tudtam volna mit tenni, hogy megmentsem, de az utolsó 1 óra beleégett az agyamba és sehogy nem tudom elfelejteni. Sírni sem tudtam. Fel sem fogtam. Az utolsó 1 órában kellett a lélekjelenlétem amíg próbáltam újraéleszteni, aztán meg a mentősök miatt kellett. Azóta sem tudom felfogni, viszont minden este ezzel álmodom.


Elteltek a napok az ügyintézéssel és a sok marhasággal és azt hittem összeomlok majd, fogok sírni, mert hiányzik is és szerettem is, mégsem megy. Tudom, majd az idő...valami megváltozott azóta, mert kb senkihez nincs kedvem és maximum megjátszom, hogy mosolygós vagyok, néha tudok is őszintén nevetni. De érzem, hogy valami nem stimmel. Az éjszakákról nem is beszélve. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi segített?


2018. nov. 18. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, és sajnos nem segített semmi. Bár tudok sírni, de nem könnyebb tőle. Nem tudom, mit mondhatnék, azon kívül, hogy fogadd részvétemet.
2018. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
#1-es vagyok. Az idő az, ami segít, de hogy kinek mennyi időre van szüksége, azt nem tudjuk. Van, aki viszonylag hamar túlteszi magát rajta, mert az élet megy tovább. De van, akinél évekig tart.
2018. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom..Nem tudsz mit tenni, csak az idő segít, az meg ilyenkor lassan telik.
2018. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Apukám halt meg hirtelen, mondjuk nem a szemem láttára (de anyum találta meg). Én összeestem az utcán, utána napokig benyugtatózva éltem. Mondjuk bementem a munkahelyre, legalább elfoglaltam magam. El sem tudom képzelni, anyum min ment keresztül.

Ami nekem segített, mikor már iszonyúan feszített belül, szomorú filmeket néztem vagy meghallgattam pár szomorú számot, és áttört a zokogás gátja.

Egyébként pár hét múlva 6 éve történt. Évekig nagyon-nagyon nehéz volt. Ma már azt mondom, tudatosult, elfogadtam. De ehhez évek kellenek.

2018. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Hasonló helyzet volt, előtte nem láttam még meghalni senkit, elég durva volt, de ennyire nem viselt meg, mint téged. Gondolok néha rá, ritkán, ha nagyon elgondolkodom, de nem álmodok vele.

Egyébként muszáj volt tovább lépni, a család többi tagja mind rám számított mindenben, dolgozni be kellett járni, a napi teendőket elvégezni, stb.

De nem mehet mindenkinek így, sőt, ez a legkevésbé normális.

A te esetedben szerintem szakembert kéne keresni. Egyáltalán nem szégyen. Nyilván a barátaid, családtagjaid is meghallgatnak, de azért nem mindenki tud erre úgy reagálni, hogy az előre vezessen, max. sajnálkoznak, simogatják a vállad, meg ilyesmi...

Egy jó pszichológus rá tud vezetni arra, hogy mi az, ami nem stimmel, és hogyan tudnád megoldani.

Én mindenképpen ezt javaslom.

2018. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg olvashatsz a neten a gyász fázisairól, elakadásáról, hátha írnak valami jót.HÁziorvos is megmondhatja segít e átvészelni valami bogyó ezt a nehéz időszakot.
2018. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Eszedbe ne jusson elkezdeni valami "bogyót"! Gyászolsz. Normális. Nem kell, hogy bármi segítsen rajta, az lenne a nem normális, ha nem gyászolnál. Lassan túljutsz rajta.
2018. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Márciusban halt meg a férjem, hosszú betegség után.

Jöttek a gyász fázisai...

Nem tudtam, még most sem tudtam aludni. Ember kerülő lettem.

Nem sorolom. Fizikai tüneteimre a pszichiáter gyógyszert írt, még most is szedem..javaslatára pszichológushoz járok.

Javaslom a szakember segítségét. Hidd el, nem szégyen.

Nem egyformán birkózunk meg a veszteségeinkkel.

2018. nov. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám nyáron hunyt el, daganatos beteg volt és sajnos tudtuk, hogy ebből nem épül fel. Én találtam meg az otthonában... Az első napokban rettenetesen aludtam, vele álmodtam, sokat sírtam, de annyira sűrű volt az az időszak, hogy kicsit elterelte a figyelmemet. Feszített tempó volt a munkahelyemen, van egy 4 éves fiam, emellett apukám egyetlen gyerekeként mindent egyedül intéztem (elvált).

Nincs nap, hogy ne jutna eszembe, sokszor sírok is itthon, de nyugtat a tudat, hogy már nem szenved. Ami nagyon nehéz még, ha egyedül kell mennem valamiért a házához.

2018. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!