Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitt tegyek ha az apuka nem...

Ammoni kérdése:

Mitt tegyek ha az apuka nem hajlando visszadni a gyermekem?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni! Van egy 16 hónapos kislányom. Az apjaval már 3 hónapja szétmentünk már beadtam a keresetet a bíróságra jaelenleg az apukánal van a gyermek mert nem hajlandó vissza adni nekem! Hiába konyorgok neki! jarom a családsegítőt gyamugyet hogy tegenek valamit! De semmit nem tesznek mert nincs még jogerős dontés. Az apuka kijelentette hogy nem fogja nekem vissza adni. Mit tehetnék? Gyeden vagyok albérletet fizetek a kicsinek meg van itt mindene. Meg nem tudom mikor lessz ebbol targyalás de nagyon tanacstalan vagyok hogy addig hogy tudnam elinteztetni hogy velem legyen a kicsi? Mindent megteszek hogy velem legyen
2018. nov. 19. 07:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Az apa szülei nem tudnak rá hatni?
2018. nov. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem! Még támogatják is ez ugyben! Amig ott eltem veluk annyira jo voltam nekik most hogy elhagytam a kisfiukat en vagyok a vilag legrosszab anyaja a szemukben! Az a durva az egeszben hogy tudom jol ha nem volnanak a nagyszulok o nem lenne kepes ellatni a kicsit.de még magat sem mert anyuka korbe ugrálja...
2018. nov. 19. 08:11
 3/27 A kérdező kommentje:
Ezt mindet csak azert csinalja mert nekem van mar valakim es ebbe nem hajlando beletorodni ! Nekem azt mondta a család segítőyök hogy figyeljunk arra hogy ne seruljön a kicsi ... igen am de ha az apuci nem akarja nekem vissza adni a gyermekemet akivel 15 honapos koraig szinte csak en voltam vele... ö alig akarta neha atvenni ... ilyenkor nem serul hogy nincs vele az annyja.. mert szerintem most serul a legjobban...
2018. nov. 19. 08:16
 4/27 anonim válasza:
21%
Hívd rá a rendőrséget.
2018. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Alapból azt mondanám, hogy mindenképp hozd el. Neked ugyanannyi jogod van a felügyeletre, mint az apának. De ha huzakodtok rajta, a kicsi mindenképp sérül. Mióta van nála?
2018. nov. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%

A világ ma ott tart, hogy válás esetén automatikusan úgy képzelik a nők, hogy apuka repül, gyerek marad, apa pedig csak pénzforrássá válik. Szerencsére egyre több az olyan eset, hogy válás esetén az apukák képesek és tudnak is egyedül gyereket nevelni. Ez egy válszreakció az elmúlt évtizedekben megszilárdult anyai elidegenítésre. Ugyanakkor azt is fontos kiemelni, hogy érzelmi intelligencia kérdése, hogy miként sikerül megállapodni és azt betartani. Mindenbizonnyal apuka azt gondolja rólad, hogy ha nálad lenne a gyerek, akkor te elidegenítenéd tőle, igyekeznél kizárni apát a gyerek életéből és esetleg még bosszúhadjáratba is kezdenél és ellene nevelnéd. Miért élsz albérletben? Ha jól sejtem, akkor te jöttél el otthonról? Miért? Csak mert ha felbukkant egy harmadik fél, akkor megértem apuka álláspontját, hogy menj, éld ki magad, de neked még család nem való és nem neki kell megfizetni azért, hogy te nem tudtál a bugyidban megmaradni.


Persze ez csak feltételezés, mert semmit nem írtál az előzményekről stb. Légy objektív, hogy normális választ tudjunk adni. Amúgy apukát ugyanazon jogok illetik meg, mint téged. Határozat nélkül a hatóságok tehetetlenek és ez így rendben is van. Nem evidencia, hogy válaskor az apa kerül 100%-ig leírásra és szerencsére a bírósági gyakorlat is egyre több apapárti döntést hoz.


Remélem nem érted félre a fenti soraimat, nem az a célom, hogy megbántsalak.

2018. nov. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség semmit nem fog csinálni határozat nélkül, ezt jobb ha tudod.
2018. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%
3 hónapja mentetek szét, de neked már van egy új pasasod. Miért lenne akkor nálad jobb helyen a kicsi? Az új "apuka" eltartana benneteket? De addig nem tehetsz semmit, amíg a Bíróság nem dönt.
2018. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%
Akkor te megcsaltad a férjed. Ennek tükrében semmi keresnivalód a gyerek közelében. Te léptél ki a családból, hát ez is hozzátartozik. A férfi nem spermadonor és pénztárca.
2018. nov. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%
:D :D :D :D szóval aki megcsalja a párját azé nem lehet a gyerek. Akkor apukák: akik leléptetek miután meglett a gyerek, a közelébe se mehettek többet.
2018. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!