Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én miért ne ehetnék rendesen...

Én miért ne ehetnék rendesen azért, mert ő "életmódot vált"? Nálatok ha valaki diétázik, akkor egyikőtök sem eszik normálisan?

Figyelt kérdés

A 16 éves húgom kb 1 hónapja eldöntötte, hogy ő "mindenmentesen" étkezik, nem eszik húst sem. Anyáék nem mondtak rá semmit, csak hogy próbálja ki, de a szükséges vitaminok kerüljenek a szervezetébe, arra figyeljen. Ő ezzel igazából fogyni szeretne elsősorban, és mivel én felesleges tortúrának tartom az ilyen mindenmentes cuccokat, ugyanúgy eszek mindent, mint azelőtt, hogy ő bejelentette ezt a világmegváltó döntését.


Ez pedig zavarja... Hogy mégis ő hogy csinálja ezt, mikor itthon tele van a kamra nasikkal, csokival, meg hogy én mindig sütök valamit, amiből ő nem ehet. Nagyon szeretek sütni édességeket, leginkább tortákat/sajttortákat. Mellette eszem is normálisan, sosem figyelem a kalóriákat, vagy hogy "ha ezt most megeszem, ma már nem ehetek mást". Nem ilyen vagyok. Nyilván próbálok egy egészséges egyensúlyt fenntartani, de reggelente a szénhidrátot kívánom (főleg most, hogy beteg vagyok már másfél hete kb, és alig érzem valaminek az ízét), nem tudnék 12-13 óráig csak gyümölcsöket enni.


Ettől függetlenül nem gurulok, 52 kg vagyok. A húgom sem duci igazából, de az a baja, hogy 38-as méretet hord, miközben ő 34/36-os akar lenni... Folyamatosan hisztizik, hogy mégis hogy fogyjon így le, ha itthon mindenki zabál, ő meg csak nézi. Meg hogy menjek le mamáékhoz, vagy a barátomékhoz sütni, ne őt kínozzam.


2018. nov. 19. 08:13
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk mindenki figyelembe veszi, ha valaki diétázik. Nem eszünk a másik előtt olyat, amit neki nem lehet, vagy amitől meg akarja magát tartoztatni, nem tárazunk be csokiból, ha fogyókúrázik és nem állunk neki tortát sutni se, ha azt nem ehet. Nálunk eh a normális. Támogatjuk a másikat, nem pedig megnehezítjük a dolgát.
2018. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%
Amikor én fogyóztam, akkor a gyerekeknek normálisan főztem, sőt édesség is volt otthon. Sőt sütöttem is, de nem ettem belőle. Vicc, amit a hugod csinál. Mindenki igazodjon hozzá, hát nem kell
2018. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
97%

Én ezt a fajta szolidaritást,amit elvár csak abban az esetben vállalnám,ha valami felszívódási zavar,vagy betegség állna a háttérben.

Jelzem egy laktózos vagy glutén érzékény sem várja el a környezetétől,hogy megtérjen.

Egyszer a lányomnak 1 hónapig tartani kellett fruktóz- és gluténmentes diétát, értelemszerűen nem ettünk előtte ilyesmit.

De mikor én diétázok nem éheztetem a családomat.

2018. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
92%
Milyen már ez. Nem téged zavar, hogy ő fogyózik, őt, hogy te nem. Menjen el ő, ha sütsz.
2018. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
19%

Valamennyire azért tamogathatnád, nagyon rosszindulatú ahogy írsz róla.

Más részről pedig a tesód is megtanulhatná hogyan tűrtőztesse magát. A diéta, fogyokura vagy akárminek nevezzük egy részben az önmegtartóztatásról is szól. Ha le akarok adni x kilót akkor ha előttem van a torta vagy pizza vagy akármi akkor sem eszek ha már nem fér bele a napi keretembe.

Ettől függetlenül nem könnyíted meg te sem a dolgát.

2018. nov. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

A kamrában vannak a nasik, az mindig tele van. Főleg azért, mert van egy Pringles függő apukám, és öcsém, de anya pl. édesszájú nagyon, mint én. Ennyi erővel akkor senki ne egyen semmit, mert a tesóm nem eszik glutént, cukros, laktózos dolgokat sem. Ráadásul ezek a "mindenmentes" dolgok drágábbak is (sokkal), ettől függetlenül mondta apa, hogy vásároljon be magának, rendeljen, amit szeretne. De nyilván azok nem olyanok, amiket szeret, vagy amikhez hozzászokott, hiába veszi meg.


Ő azt mondja, hogy ez életmódváltás neki, tehát kedves Első, akkor mi sem ehetünk itthon szerinted soha többet csokit, vagy pl. csirkét? Anya főz neki külön hétvégéken (hétkönap nem szokott főzni, máshol eszünk), meg vesz magának ő is mindent.

2018. nov. 19. 08:32
 7/49 anonim ***** válasza:
91%
Nemrég kiderült, hogy cukros vagyok, és epekövem is van. Mindkettő diétával is jár. Mivel még az elején vagyunk, megfőzöm, amit én ehetek, annyit, hogy mindenki tudjon enni belőle. Jelenleg még elég nehéz nekem a 2 fajta diétát összehozni. Én is szeretek sütit is sütni a családnak, nos az egyenlőre storno. Amíg nem állok át rendesen a diétáram és nem szokom meg, nem sütök. DE! Ha a férjem, vagy a gyerekek megkívánnak valamit, nem gátolom őket benne. Süssenek, főzzenek, bármit amit akarnak, ha én nem tudok enni belőle, akkor így jártam. PL: lányom cukrászank tanul. És persze szokott itthon is gyakorolni. Mindig, mikor itthon van legalább egy tepsi sütit lesüt.Van, hogy csak gyakorlásképpen, van, hogy megrendelésre. Nyílván én a legtöbbet meg sem kóstolhatom. Ettől még ő lesütheti, és az apja, meg az öccsei ehetnek belőle amennyi jól esik nekik.
2018. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
73%
Bolond. Majd kinövi mielőtt éhen hal.
2018. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
14%
Kedves kérdező, azt csinálsz, amit akarsz. Mondjuk normális ember nem áll nekj csokit zabálni a másik előtt, ha tudja, hogy ő azt nem eszik, mert akarmi, hanem fogja magát és akkor eszi, ha a másik nem látja. A mi családunkban mindenki figyel a másikra, nem provokálja senki azt, aki valamit épp nem ehet vagy nem eszik. Nálunk ez a szokás. Nálatok meg az, hogy te direkt csakazert is sütsz. Első voltam
2018. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
De neki az is baj, hogy itt van a házban a kaja. Hogy ő hogyan "diétázzon", mikor tőle 10 méterre vannak a kedvencei.
2018. nov. 19. 08:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!