Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül leszek szenteste, és...

Egyedül leszek szenteste, és karácsony többi napján, életemben először. Mit tanácsoltok, hogy ne legyen szomorúság és szenvedés az egész?

Figyelt kérdés
Rokonaim nincsenek akikkel tartanánk a kapcsolatot, ezelőtt mindig a szüleimmel, a nővéremmel töltöttem az ünnepeket. Az elmúlt években pedig a párommal voltam szenteste, akivel együtt éltem. 2 hónapja szakított velem, mert már nem érzi amit kellene, és elküldött a közös otthonból. Azóta szüleimnél húzom meg magam. Ők viszont már év elején lefoglaltak egy utazást, nem töltik itthon az ünnepet, nem számítottak ilyenre hogy hirtelen hazaköltözöm. Nővéremnek is van élettársa, és mivel a szüleink úgysem lesznek itthon, ők a férfi rokonaihoz utaznak el a hegyekbe. Már mindenki rég lefoglalta, lebeszélte a programjait, senki nem fog miattam itthon maradni, illetve meghívni sem tudnak, vagy nem akarnak. Szóval egyedül maradok a lakásban... Talán nem is a magány fog a legjobban fájni, hanem a volt párommal való közös karácsonyok emléke. Szóval arra gondoltam én ezt az egészet ki is hagyom, nem lesz fa, nem lesz vacsi, nem nézegetem a boldog ismerőseim képeit facebookon, és nem kapcsolom be a tv-t sem, mintha csak átlagos hétköznapok lennének. De mivel foglaljam el magam, főleg Szenteste? Hiszen akkor tényleg mindenhonnan ez a karácsonyi hangulat árad, bárhova néz az ember.
2018. nov. 20. 21:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedül leszek. Ez lesz az első ilyen alkalom az eddig leélt 30 évem során. Annyira nem kattogok ezen, már mindent elterveztem. Elkészitem a szokásos vacsit, letöltök néhány karácsonyi filmet és elmegyek az éjféli misére. Szerintem jó lesz :)
2018. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont hogy az segít ha csinálsz egy nyugis estét és ünnepelsz. Hisz pl egy rossz nap után is tök jól esik (legalábbis nekem) egy jó fürdő, arcmaszk, egy jó kaja. Csináld azt amit szeretnél most nincs senki aki aggat hogy ezt és ezt kell csinálni most hanem a saját idődben csináld azt amit akarsz.
2018. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Én introvertált vagyok, alapból sem szeretem az embereket, és vallásos sem vagyok, így nem hoz lázba ez a szenteste dolog.(mintha egy átlagos szünetnap lenne)

Max annyi, hogy veszek valami fincsit a boltban, elmegyek mekizni/étterembe/stb.(évente kb 1-2szer megyek összesen), de nem tartom különleges napnak(csak azért jó, mert nem kell dolgoznom).


Foglald le magad sorozatok / filmek nézésével,

kirándulj, bicajozz(persze csak ha szeretsz, és nincs túl hideg :) )

Vegyél egy forró fürdőt, játssz valamit a gépen(pl. honfoglaló, azzal én órákig el tudok lenni :) )

Egyél Nutellát / kedvenc kajád / stb:D

Amúgy hány éves vagy?

2018. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
9%

Barátok?

Gyere ki hozzam ha nő vagy persze...:)

2018. nov. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
75%
Én a helyedben elmennék önkénteskedni valamelyik ingyenkonyhára, vagy vagy valami módon segíteni másoknak. Így neked is lehet szép a karácsony. Hidd el, jobb lesz, mint sajnálgatni magad! 🙂
2018. nov. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
100%

Hahó sorstárs, én is egyedül leszek, sőt életemben először nem is otthon. 3 éve is egyedül voltam, akkor elrontottam mert szomorkodással töltöttem, hogy milyen rossz egyedül, stb. Most viszont úgy döntöttem, hogy megpróbálom feldobni valamivel és jól érezni magam. Valószínűleg el fogok menni sétálni a városban, mindig kíváncsi voltam, vannak-e emberek az utcán szenteste. :) Eddig úgysem mentem soha sehová mert ilyen családi berögződés nálunk, hogy szenteste "illik" otthon lenni. Nos mivel idén nem leszek otthon, ezért úgy dobom fel magamnak ahogy akarom, jelen esetben egy jó nagy sétával a szép téli városban. Másnap pedig meglátogatom az ismerősöket, barátokat.

Nem olyan vészes egyedül, csak kreatívnak kell lenni.

2018. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Nézz Karácsonyi filmeket!:)

Nekem van pár kedvenc filmem,amit mindig megnézek olyankor,mert olyankor olyan hangulat van.


Ha társaságra vágysz,akkor netes fórumokon beszélgethetsz,itt is biztos lesznek Karácsonykor olyanok,akik szívesen beszélgetnek majd:)

2018. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
76%
Fsza mindjárt haza megyek és össze veszek az egész családdal...H beléphessek a klubba.Kis össze tartás és bátorság kérdése de szerintem baromi jól kisülhet egy ilyen közös kiskarácsonyosdi egy idegennel :)
2018. nov. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs szükség olyan sok önkéntesre, mint ahányan ilyenkor jelentkeznek. Be van már telve a létszám önkénteskedés terén szerintem.
2018. nov. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Pár héttel karácsony előtt maradtam egyedül.


Vettem saját karácsonyi dekorációt, mert korábban mindig a páromnak volt csak, főztem egy kellemes vacsorát __magamnak__, majd megpróbáltam nem beborulni.



Kellemes este lett

2018. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!