Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül leszek szenteste, és...

Egyedül leszek szenteste, és karácsony többi napján, életemben először. Mit tanácsoltok, hogy ne legyen szomorúság és szenvedés az egész?

Figyelt kérdés
Rokonaim nincsenek akikkel tartanánk a kapcsolatot, ezelőtt mindig a szüleimmel, a nővéremmel töltöttem az ünnepeket. Az elmúlt években pedig a párommal voltam szenteste, akivel együtt éltem. 2 hónapja szakított velem, mert már nem érzi amit kellene, és elküldött a közös otthonból. Azóta szüleimnél húzom meg magam. Ők viszont már év elején lefoglaltak egy utazást, nem töltik itthon az ünnepet, nem számítottak ilyenre hogy hirtelen hazaköltözöm. Nővéremnek is van élettársa, és mivel a szüleink úgysem lesznek itthon, ők a férfi rokonaihoz utaznak el a hegyekbe. Már mindenki rég lefoglalta, lebeszélte a programjait, senki nem fog miattam itthon maradni, illetve meghívni sem tudnak, vagy nem akarnak. Szóval egyedül maradok a lakásban... Talán nem is a magány fog a legjobban fájni, hanem a volt párommal való közös karácsonyok emléke. Szóval arra gondoltam én ezt az egészet ki is hagyom, nem lesz fa, nem lesz vacsi, nem nézegetem a boldog ismerőseim képeit facebookon, és nem kapcsolom be a tv-t sem, mintha csak átlagos hétköznapok lennének. De mivel foglaljam el magam, főleg Szenteste? Hiszen akkor tényleg mindenhonnan ez a karácsonyi hangulat árad, bárhova néz az ember.
2018. nov. 20. 21:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék dolgozni szerintem valahova.

Vagy barátkozz addig még van idő:)

2018. nov. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%

Elotte sutnek a szuleimmel.bejglit vagy valami fincsi karacsonyi sutit, elokatacsonyozek veluk. Mielott meg elutaznak, mindegy hanyadikan van.

Hagynek sutit szentestere. Internetet kikacsolnam vagy legalabb a feszre fol nem lepnek...

Delelott feldiszitenem a fat, foznek valami finomat, kikeszitenem a korabban megsutott sutit. Kora este mar ugyis sotet van igy az egiket a fan felkapcsolnam, kibintanek egy uveg bort jol meginnam mikozben a szamitogepen/laptopon valami filmet megneznek es jo esetben szepen bealudnek es ataludnam magam masnap reggelre.

Voltam valas utan egyedul karacsonykor. Pont ezt csinaltam. Jot aludtam masnap kicsit fajt a fejem. Telefonkikapcsolasa is celszeru, hogy ne irj reszegen sms-t az exednek!:-)

2018. nov. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
87%
Én is egyedül leszek, sőt, én semmit nem ünneplek. Se szülinapokat, se valentin napot, se karácsonyt, úgy vagyok vele, hogy az élet egy ünnep, így nekem mind a 365 nap ünnep. Azaz akkor ünneplek, amikor úgy tartja kedvem. Karácsonykor szerintem sokszor jobb egyedül, nem hiányzik az, hogy mikor volt barátnőmmel Karácsonyoztam és rohadt nagy veszekedést csapott, mert kis fenyőfát vettem.
2018. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
96%
Hello :) Tavaly egyedül voltam,hát szépen el is rontottam,emlékszem hogy nem akartam,mégis rám tört a depi.Exem az új nőjével volt,akivel szerettem volna lenni,az is mással volt.Begubóztam,még a szomszédnak se nyitottam ki az ajtót.Idén megpróbálom másképp csinálni.A nevezetes exem még mindig a látóteremben van,pár méterre lesz ismét az új nőjével,mivel egy házban lakunk.Talán most jutottam el arra a pontra vele kapcsolatban,hogy inkább már szánalmasnak találom,mert tudom hogy nem boldog egy nővel sem,pótlékot keres folyamatosan,most már nem vagyok irigy.Inkább legyek egyedül,mint csak azért hogy legyen mellettem valaki.Van egy nagyon jó szomszédom,vele valamelyik nap biztos iszok valamit,meg van egy másik,aki szingli lett,vele is beszélek majd 1-2 órát.Nem sok pénzem lesz,költekezni nem tudok,elmegyek szenteste a kutyámmal sétálni a városba,hadd lássa ő is a fényeket :) Tuti feljövök ide gyakorira is.Letöltök közben egy filmet,de valami scifit ,vagy hasonlót,ami nem kötődik ünnephez,és nem romantikus.Azt még nem tudom van-e kedvem fát állítani.Megiszok egy üveg vörösbort,facebookra fel nem megyek,majd csak jövőre.Veszek egy nagy fürdőt,beledobok egy fürdőbombát,szépítkezek.Nem szoktam erősen sminkelni,de most lehet megcsinálom,és úgy megyek sétálgatni.Rendet rakok a lakásban.A szilvesztertől jobban félek.Valamiért az jobban szíven üt,hogy akkor egyedül kell lennem.Nem mintha lenne kedvem bulizni,de ilyenkor mindenki boldog,meg együtt van másokkal,szóval ezt jobban meg kell fontolnom.A szilveszter sokkal jobban emlékeztet dolgokra,mint a karácsony. N
2018. nov. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: az egyedüllétben a legjobb, hogy a szilvesztert kihagyhatom.


Utoljára kb főiskolás koromban élveztem talán.


Egy csomó, az év végi hajtásbsn elfáradt ember próbál úgy tenni, mint aki őrülten bulizik, miközben alapjában véve nem túl bulizósak, így a végén egy nagy piálásba fullad az egész, én meg nem nagyon iszom.


Másrészt az ünnepek miatti feszültség ott szokott igazán kijönni a parokból

2018. nov. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgozni fogok tök egyedül leszek, szóval....
2018. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
13%

De szomorú ezeket a kommenteket olvasni. :(

Mennyien vannak egyedül karácsonykor. :(

Senkinek sem szabadna egyedül töltenie...Hiszen erről szól a karácsony...A szeretetről,családról

Egyedül nem is karácsony :(

2018. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
bárcsak ilyen karácsonyom lenne
2018. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
27 Neked nem az, ettől még nem húzhatod ezt rá mindenkire. Én soha nem élveztem egy ünnepet sem annyira, mint amikor egyedül lehettem, nekem ez a világ legjobb dolga, pont a családosdi egy olyan púp a hátamon, ami egyáltalán nem hiányzik.
2018. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Sokan tuti örülnének a magányos Karácsonynak mint a szülő üvölt egymással a a gyerekkel című felvonásnak..
2018. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!