Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megvetendő, hogy irigy vagyok...

Megvetendő, hogy irigy vagyok a sógornőm terhességére?

Figyelt kérdés
Lelkiismeretfurdalásom van emiatt, illetve azért, mert nem örülök neki kellőképpen. Bűnösnek érzem magam, mert egy pici elment neki, és én akkor talán gondoltam is arra, hogy ne legyen neki. Egyébként ő az anyukájának és a férjének szül, egyáltalán nem anyatípus. Minden az ölébe pottyan, semmit nem becsül meg, flegma, nemtörődön, és ilyennek jön össze elsőre, aki még az orvoshoz sem volt képes a teherbe esés előtt elmenni, mert az pénzbe kerül (az egészség az mindegy is). Én mindent megadnék azért, hogy picim legyen, de nekünk várni kell, mert most kezdtem dolgozni, jövőre lesz esküvő, gyűjteni kell stb. Félek, hogy amiért ilyenekre gondolok, visszakapom egyszer és megver érte az Isten. Hülye vagyok vagy ez normális olyannál, akinek mindene egy pici, igazi anyatípus?
2007. dec. 3. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú.Nehéz sorokat írtál ki magadból.Akár hogyan is van,vagy milyen,babát vár.amíg nem sikerült a baba,én is irigykedve néztem ma´sok pocakját.Ne gondolj rossz dolgokra,mert ha a baba megszületik,mindenképpen egy még összetartóbb család lesznek.Inkább próbálj velük örülni,és majd tanulj töle,hogy mire te odaérsz,már legye´l tiszta´ban a dolgokkal.

33hetes kismama.

2007. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nyugodj meg és inkább örülj, hogy így ki tudod fejezni az érzéseidet, nem folytod magadba vagy nem szemtől szembe ugrassz neki! Teljesen temészetes az érzés, mélyebb női féltékenység is van mögötte (én is figyelgetem és kritizálom magamban a sógornőmet). Meg fogod érdemelni a babádat és ne gondolj büntetésre. Inkább tiszteld magadat a megfontolt tervezésért és teremtsd meg az otthont a leendő picinek. Olvass utána, készülj a terhességre és okosabb leszel a sógornődnél, még észt is oszthatsz neki finom módszerekkel! Sok sikert!
2007. dec. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is majdnem sírva fakadtam ha kismamát vagy babát láttam. Sőt , még a csókolózó párokat is utáltam, mert boldogok, de nekem nem volt párom. Utáltam a világot, mert mindenki boldog volt, házasodott, szült, csak engem nem szeretett senki. Úgyhogy szerintem semmi gond az érzéseiddel, normális:-)

Próbáld meg nem kimutatni mit érzel sógorod felé, talán az érzéseid meg is változnak majd. Neked is lesz babád, ne félj, de megvárod vele a megfelelő időt, és lehet még több szeretetet is adsz neki, mint sógorod az ő babájának. Gondolj erre, és tanulj , gyakorolj a picivel.

És éltessen, hogy van párod, már tervezitek az esküvőt és a babát. És e nagyon jó:-) Szeressétek egymást!!

2007. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én vagyok a kérdező. Nagyon szépen köszönöm a támogató és megértő szavakat. Azt elfelejtettem leírni, hogy rengeteget olvasok, tudatosan készülök a picire, elmentem orvoshoz, vitamint szedek, próbálok egészségesen táplálkozni, tehát minden megteszek azért, hogy babánk legyen, azt hiszem felkészülten várom, ellentétben a sógornőmmel. Nem értem őt, hogyan viselkedhet így!

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat, jól estek a segítő szavak!

2007. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tervezhetsz te ah akarsz,de hidd el Isten végez.

Én is tervezgettem,h lediplomázom,kertesházba költözünk,bedolgozom magam egy munkahelyre,szülök legalább 2 gyereket,és minden szép és jó lesz.Nagyon szerettünk volna a párommal babát,de tudtuk,h még a fősuli miatt nem lehet,mert van még 2évem.Erre mi történik?Szeptemberben nem jön meg,pedig tabit szedtem,és se hányás,se hasmenés,se semmi,ami gyengítette volna a hatást.Egyszerűen most kell jönnie,ő úgy döntött.

Nyugodj meg,és nem kell betegre aggódnod magad csak mert egyszer majd babát szeretnél!Persze lelkiekben készülni kell rá,de nem szabad kétségbe esni ha nem jön össze az első két három hónapban,és semmiképpen sem valami isteni bünti az irigység miatt!

Megvetni meg semmiképp sem lehet,mert én is irigykedtem,amikor láttam a kismamákat,és tudtam,h nekik lehet babájuk,de nekem még nem,és átkoztam érte a szociális rendet..

2007. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen tudatosan tervezed, jó esélyed lesz rá hogy egészséges babád lesz. Az meg hogy a sógornőd nem gondol a gyerekére, az a sógornőd baja. No meg szegény gyereké lesz majd.
2007. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

szia


ne érezd magad bűnösnek, attól csak rosszabb kedved lesz, megint hibáztatni fogod magad, és megint arra fogsz koncentrálni, mi hiányzik az életedből..nem vagy hülye, szerintem teljesen érthetőek az érzéseid, én ugyanígy reagálnék. azért próbálj meg a saját jókedvedre koncentrálni, az életedre, a párodra, a ti közös világotokra, a saját boldogságodra, amihez semmi köze a ténynek, hogy ki terhes és ki nem..egyszer te is az leszel, és addigra talán már még inkább kész leszel. addig lelkiekben készülj rá még jobban, próbáld meg nem fájdalmas gondolatokkal gyötörni magad..meg hát, valószínűleg a sógornőd életében egy kisbaba nem játszik akkra és olyan szerepet, mint a tiedben fog, nem fogja annyira élvezni az anyaságot, mint te fogod.

2007. dec. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

igen,

mert az irigység belülről fakad, elfogadásról hallottál-e már? miért mindig a másikkal törödünk, ahelyett hogy magunkkal törödnénk, nincs elég problémád ami lekötné az energiáidat?

téged nem pátyolgatnak kellő képpen?

van is félni valód, mert ilyeneket gondolsz, olyat kivánj másnak amit magadnak is szeretnél....

2007. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Köszönöm, hogy ezeket mind leírtátok helyettem. Ugyanígy érzek. Borzalmas, szorongató érzés, de így már könnyebb, hogy tudom, nem vagyok egyedül.
febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, lett neked is kölök?
febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!