Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet vendégül látni...

Hogyan lehet vendégül látni 15 rokont?

Figyelt kérdés
Egy korábbi kérdés gondolkodott el. Mi ketten élünk együtt, 4 székünk van, egy étkészlet (6-6 tányér, villa, stb) és normál háztartási méretű edények (5L a legnagyobb). Tálaló edények sincsenek itthon nyilván 10-15 adag asztalra tevéséhez. Jénaiban sült húst is minimum 3 részletben kéne a sütőbe tenni, nem ha még olajban sült rántott hús a menü. Aki hasonló feltételek mellett hívott már meg 10+ rokont, ő hogyan oldotta meg?
2018. nov. 21. 07:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Rendeltem több személyes tálat és a főztem marha pörköltet.
2018. nov. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Mi rendeltünk 3 kétszemélyes tálat, 3 nagy pizzát, csak sütit csináltunk. A kétszemélyes tálon annyi kaja van, három embernek bőven elég, üdítőt a gyerekek hoztak. Vettünk eldobható poharat, tányért, evőeszközt, megúsztuk a mosogatást. Szóval meg lehet oldani. Ha eljönnek nagy ritkán, nem akarok a konyhában rohadni.
2018. nov. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Bográcsoztunk, a köret bent főtt a gázon. Aki tudott, hozott sütit, üdítőt, mások plusz tányért, evőeszközt. Mondjuk még így is kellett közben mosogatni, de csak 1-2 tányért. Legyen egyszerű a menü. Ami jó, hogy ha ilyen sok a vendég, úgy összejönnek, hogy igazából a menü már mellékes, meg a körülmények. Hogy elférjetek, lehet betenni műanyag asztalt, padot, ha van valakinek, vagy ehetnek a kanapén, esetleg több turnusban az asztalnál.
2018. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

1, Lehetoseg: nem hívsz meg annyi embert.

2, Lehetoseg:Veszel meg edényeket.Megoldod papir vagy műanyag tányérokkal Rendelsz valahonnan.

Nekem is normal edényeim vannak. Ha ennyi embert varok, akkor eleve nem asztalnál ülő vacsora van, hanem bufe. Nem, nem szendvics. Van egy csomó desszertes tányérom és fél literes talkam, ezekben lehet tálalni és lehet enni is. Vannak etelek, amiket előre el lehet készíteni és hidegen is jók, pl fasirtgolyo, hustekercsek, hideg saláták. 6 szék van az étkező asztalhoz, a nappaliban van en 4 szemelyes kanape, 2 fotel. Van 6 db kerti szék, azt is behozzuk ha kell. De itt nálunk pl lehet kölcsönözni is.

2018. nov. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%

Kibéreltek erre egy házat (panzió, vendégszállás, erdei iskola). Pl. booking.hu-n beállítottam keresési feltételnek: Magyarországon 8 szoba 16 főnek egy éjszakára.

60 ezer forint körül már egész jók vannak. Ilyenekben rendeztünk mi is régebben évente egy kb. 20 fős családi találkozót.

2018. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen nagy összejövetelek azért vannak nálunk, mert itt van elég hely. Jó időben kerti parti, bográcsozunk, grillezünk. Este a parázson lehet szalonnát is sütni.

Karácsonykor úgy oldom meg, hogy nem csak egyfélét főzök. Fasírtot és aszalt szilvás pulykát előző nap el lehet készíteni, frissen csinálok sült húst, azzal nincs gond, elvan a sütőben. Köretnek lesz francia saláta vagy krumpli saláta, hamis majonézzel, azt is előző nap. Lesz rizs és krumpli püré, ezt egyszerre meg tudom főzni a gázon, mert nem kell kevergetni.

Desszertnek egy nagy tortát szoktunk csinálni, kész piskótalapból. Díszítéssel együtt így fél óra.

Télen külön szerencse, hogy van spájz, és oda teszem a sütit, hogy a fasírt ízét ne vegye át. Reggel megcsinálom, délig hűl és összeáll.

A levest csinálom meg mindig utoljára, az csak úgy jó, ha még meleg. Gombás tárkonyos ragu leves lesz, mirelit zöldségekkel, így gyorsan kész, nagy adagban is.


Ballagásra pl. csak hidegtálat csináltam fasírttal, húsokkal, és sajtos pogácsával.


Nálunk a vendégek is egyeztetnek, hogy ki mit hozzon. Egy kis gyümölcslé a gyerekeknek, sós rágcsa, bor, pezsgő, linzer.

2018. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Aki nagyobb vendégségeket szokott tartani, annak jobban felszerelt a konyhája, nemcsak 6 tányérja van.

Mi is ketten vagyunk, nem is szoktam ekkora ebédeket/vacsorákat tartani, de mégis van azért több eszközöm, összejött idővel.

Egyébként meg egyszerű, nem hívsz ennyi embert, ha tudod, hogy leültetni sem fogod tudni őket.

2018. nov. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket az szokta rendezni akinél van elég hely.
2018. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem,akinek ekkora a rokonsága, annak ne 6 kanala legyen, hanem több. Soha nem hívok vendéget?


Mi igen, ezért erre rendezkedtünk be. És lehet kertben tartani, erkélyen grillezni vagy akár hidegkonyhát adni, és akkor nem kell tányér, egyszerre asztalhoz ülés meg evőeszköz, erre kiválóak a papírtányérok is.


De ha valakinek nem adottak a feltételei és nem is akar ezen változtatni, az nyilván nem hív meg 15 embert, vagy ha igen, akkor vendéglőbe.


Nálunk sok összejövetel van, nem rokoni, hanem baráti, így nálunk ez megoldott. De nem nagyon értem, mert nálunk például van hétköznapi meg ünnepi evőeszköz is, így a kettő együtt elég sokat kitesz, másnál ez nem így van?


És ha elvész 2 kanál, akkor mondjuk már csak 4 kanalad van?

Soha nem hívsz meg senkit?

2018. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
jaj hát neked nincsen hozzá berendezésed, másnak se lehet vagy mi? 🤦🏻‍♀️ nyilván aki 10-15 rokont szokott fogadni, annak VAN HOZZÁ FELSZERELÉSE. én kommenteltem a másik kérdéshez is, elmondtam hogy a nagymamám szokott minket vendégül látni, nna, van nekik kihúzhatós asztaluk, extra székek, egy plusz kisebb asztal, nagy edényei, rengeteg tányérja pohara etc. csak azért mert neked nincs hozzá cuccod és az életbe nem lennél képes rá, hidd el más könnyedén megoldja.
2018. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!