Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan büntessek meg egy tolvajt?

Hogyan büntessek meg egy tolvajt?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek, ha a tesótok folyton meglopna? A kérdés most nem egy vacak csokira vonatkozik, hanem pénzre, adathordozóra stb.Nagy pofátlanságnak tartom az egészet. még a zárható szekrényt is feltöri, már betelt a pohár.Tudnátok tanácsot adni?

2018. nov. 27. 06:18
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
30%

Gondolom, próbáltad megbeszélni vele. Csak tőled lop vagy az egész családtól? Szüleid hagyják????


Ha el akarod venni a kedvét tőle, ha pl vesz valamit, jó hangosan, sok ember előtt jegyezd meg: csak nem abból a pénzből van, amit a szekrényemből loptál el? Vagy, jé pont ennyi pénzem tűnt el rejtélyes módon!


Nyomtass kamu pénzeket, tedd a szokásos (nem feltűnő helyre nyilván), hátha az idióta nem nézi meg és próbál fizetni vele.


Vagy szépen sétálj be hozzá, vedd el a pénztárcáját, hogy na akkor most kvittek vagyunk!


Állj a sarkadra!

2018. nov. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
44%
A kamupénzt bevetném én is. Vagy beleteszel az üres tárcaba cetlit:nem nyert
2018. nov. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Szüleimtől is lop, de nem is szólnak rá, csak annyi,hogy kevesebb a pénz megint. Én meg ha szólok ,akkor megy a szemforgatás meg hasonlók.

Próbáltam én is lopni tőle, de mindig meggondoltam magam, és inkább viszatettem.

Szoktam hangoztatni, ha vesz valamit, hogy tán csak nem a lopott pénzből vette, de olyan becstelen,hogy nem veszi magára.

2018. nov. 27. 06:31
 4/57 A kérdező kommentje:
Ez a kamupénzes jól hangzó kis trükk, köszönöm a tippet.
2018. nov. 27. 06:32
 5/57 A kérdező kommentje:
visszatettem
2018. nov. 27. 06:33
 6/57 _Jessy_ ***** válasza:
66%

Btk. 389. §

......

(3) Aki pénzhamisításra irányuló előkészületet követ el, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. nov. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 _Jessy_ ***** válasza:
73%
Jó, ha tudod
2018. nov. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
91%

Hallgass _Jessy_ -re!

A kamu pénz csak addig jó, míg nem akar fizetni vele!

Aztán, ha lebukik, te gyártottad, tehát te vagy aki a pénzt hamisította.

Valszeg, neked nem éri meg.

2018. nov. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok,és köszönöm, hogy ti is figyelmeztettek rá, de csak nem azt fogja mondani,hogy ja amúgy loptam a tesómtól.
2018. nov. 27. 06:50
 10/57 _Jessy_ ***** válasza:
98%
Hidd el, hogy ha azt mondja neki a rendőr, hogy hamis pénzzel való fizetésért 8 év jár, akkor ész nélkül fogja bevallani, akár azt is, hogy lopta.
2018. nov. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!