Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a stresszt és...

Hogy kezeljem a stresszt és hogy ordibálnak velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

éppen a jogosítványom megszerzésén dolgozom, aminek a felét a szüleim fizették. Eleinte azt hittem jó buli lesz, de nem az. Megmagyarázhatatlanul annyira ideges vagyok ha kell mennem vezetni, hogy egész nap képtelen vagyok bármit csinálni, csak fekszem, hányingerem van, többször hányok is. Mondtam a szüleimnek, hogy nem tudom mi történik velem, de nem érdekli őket, ordibálnak velem, hogy minden buta szőke liba meg tudja csinálni, akkor ne játszam már magam. Utolsó hétvégén, amikor kellett mennem olyan ideges voltam, hogy újra hánytam és majdnem össze estem. Hogyan kezelnétek a helyemben a szituációt?

Köszi, ha elláttok pár tanáccsal.



2018. dec. 3. 14:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Van barátom, de rá sem bírok gondolni, olyan ideges vagyok.
2018. dec. 3. 14:38
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Remélem nem kapsz jogsit mert ez nem normális amit csinálsz.
2018. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ne csináld meg a jogsit, nem mindenkinek való! Ez nem normális dolog, ha esetleg megkapnád a jogsit, és olyan helyzetbe kerülnél, ezzel veszélyeztetnéd mások életét és ártatlanok halnának meg miattad!
2018. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajátmagad számára meg tudod fogalmazni, miért van ez az érzés, mi váltja ki?

Félsz vezetni, netán volt valami a múltban, ami összekapcsolódik azzal, hogy neked is vezetni kell?

2018. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt egy szóval sem írtam, hogy rosszul megy. Az oktatóm mindig megdícsér, hogy jó volt. Persze kezdő hibák vannak, de semmi nagyon komoly nem történt. Ha beülök az autóba, nem vagyok ideges.

Előtte van ez a helyzet. Pont ez az, magam sem értem mi a gond. De előtte nagyon durva. Két hete annyira sírtam, hogy kell menni, hogy még az orrom is elkezdett vérezni.

2018. dec. 3. 15:03
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
És hogy akarsz így majd vezetni, ha ennyire pánikbeteg vagy? Lelki oka lehet a dolognak, nemártana egy pszichológus, aki tud neked segíteni.
2018. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy te pánikbeteg? (nem rosszindulatból írom)
2018. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mivel nem tudom milyen ha valaki pánikbeteg. Pedig voltak már megpróbáltatások az életemben, amik miatt stresszelhettem volna (pl. diploma megszerzése), de sosem váltott ki ilyen durva rekciót semmi.
2018. dec. 3. 15:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ha jó arc az oktatód nem értem mitől lehet ilyen bajod :/ nekem egy címeres idióta volt, nehezen is lett meg a jogsim. próbálj meg nem arra gondolni hogy milyen rossz lesz vezetni ( vagy nem tudom mire gondolsz amikor rosszul leszel ), hanem olyanokra gondolj hogy milyen sorrendbe kell beülni a kocsiba, először tükrök, biztonsági öv, hogyan indítsd be, mikor indexelj, hogy menj a körforgalomba stb. képzelj el szitukat és old meg fejben. Ezek a gondolatok se rossz érzéssel töltsenek el, hanem arra gondolj hogy a sok ismétlés miatt egyre jobban fog menni, és hamarabb meg lesz a jogsi. Ha az nyugtat meg hogy közben beszélgethetsz, akkor dobj fel témákat az oktatódnak és kicsit sztorizzatok, ha inkább csöndben szeretnél lenni, és koncentrálni mindenre, azt is meg fogja érteni az oktatód. Párszor én is rosszul voltam vezetés előtt, de én 3x megbuktam, szóval már kicsit idegesített hogy soha nem lesz meg :D Nem olyan nagy dolog ez, igaza van szüleidnek, előbb utóbb mindenki meg tudja csinálni ha akarja, bár erre nekik se így kellene reagálni ,de ez más téma. Miután meg lesz, hülyének fogod érezni magad hogy ennyit stresszeltél rajta. Kitartás és sok siker :)
2018. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tereld el előtte a figyelmed zenehallgatással, vagy ami kikapcsol. Közben is hallgathatsz zenét ha az megnyugtat. A vezetés amúgy is eléggé összefügg a ritmusérzékkel
2018. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!