Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem el az anyukám...

Hogyan viseljem el az anyukám és testvérem közötti állandó feszültséget?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, és 2-3 havonta megyek haza általában egy hónapra. Én meg a szüleimmel elek amikor hazalatogatok, és a testvérem igyekszik gyakran át jönni hozzánk mivel “otthon vagyok”. Tudom nem szép dolog ezt mondani, de már sokszor inkább annak örülnek ha nem jönne, mert állandóan megy a veszekedés otthon.

Megpróbáltam vele programokat csinálni, hogy ne kelljen otthon lenni, így legalább szeparalva van anyukámtol , de ezek is úgy kezdődnek hogy reggel átjön hozzánk, jól összevesznek majd az egész nap tönkre van téve, hiába megyünk el, rossz a hangulata stb stb stb..

Nem tudom mi az oka, de szörnyű hogy milyen ellentét van köztük.

Anyukám állandóan panaszkodik nekem a testveremrol, a testvérem panaszkodik anyukamrol. Elviselhetetlen és már kezd nagyon elegem lenni ebből. Mit tehetnek?


2018. dec. 4. 02:58
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Rém egyszerǔ. Ne úgy kezdõdjön a közös program, h õ megy át hozzátok. Menj át te, vagy találkozzatok valahol. Ha valahol állandó feszkó van, oda én nem megyek, nem keresem a bajt. Nem is értem tesód minek megy oda. De anyáddal is beszélhetsz. Kèrd meg, hogy lrgyen kedves tiszteljrn meg téged annyival h moderálja magát a kedvedért, és a tesód is. Ha nem megy, akkor A verzió. Talizzatok máshol.
2018. dec. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld kideríteni, mi okozza a marakodást, mert előbb-utóbb megmérgezi a te kapcsolatodat is anyukáddal és nővéreddel egyaránt.

Addig pedig találkozz a testvéreddel az utcán vagy náluk. Ha mégis csetepaté van, menj el otthonról azonnal ! Egyszer csak észbe kap a két nő...

2018. dec. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ez jó ötlet, de sokszor ok maguk akarnak közös programot hármasban, semmi extra, csak főzés/sütés közösen, vagy társas játékozas, séta, strand, stb de ezeknek a programoknak mindig a balhé a vége. Es az a legrosszabb hogy nincs is semmi különösebb ok mögötte, hanem épp a létező legapróbb kis hülyeségen képes mindkettő vérig sértődni, és akkor mindketten duzzognak, beszólogatnak egymásnak vagy épp nekem panaszkodnak ha a másik nincs jelen egy percre. És nyilván mivel hónapokig távol vagyok én is szeretném ha el tudnánk tölteni egymással egy kis időt, de ebbe viszont már kezdek bele fáradni.
2018. dec. 4. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezesetben légy velük nagyon határozott. Mondd meg nekik, h csak akkor vagy hajlandó közös programra mindkettejükkel, ha képesek felnõttként viselkedni és nem hisztiznek. Amennyiben mégis, te szó nélkül ott fogod õket hagyni. Ha mégis beüt a balhé, és neked akarnak panaszkodni, kategorikusan utasítsd vissza azzal, h figyu, ha bajotok vsn, egymással játsszátok le, én nem ezért jövök haza. Csírájában fojtsd el a dolgot. Hátha egyszer tleg észbe kapnak.
2018. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!