Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomat "válasszam" vagy...

A barátomat "válasszam" vagy a kistestvéreim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előlre köszönöm, ha válaszoltok. Nagyon tanácstalan vagyok, pesti vagyok, szeptembertől Szegeden szeretnék továbbtanulni egyetemen a barátom miatt, aki ottani, és már fél éve párkapcsolatban élünk (hetente találkozunk). Viszont itthon van két nagyon édes kistestvérem, és édesanyámnak is segítek, hogy vigyázok rájuk, 4 és 6 évesek, viszont ha Szegedre megyek tanulni szeptembertől "fordul a kocka" és akkor őket láthatom csak hétvégente. Ti mit tennétek ha veletek is ez a szituáció lenne?

2018. dec. 6. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, most ezt a logikát követve akkor 10 évig nem fogsz elköltözni otthonról, mert addig még kicsik meg cukik lesznek a tesóid?

Egyébként nem ismerem a szituációt, de ha te csak és kizárólag a távkapcsolatod miatt szeretnél Szegedre költözni, inkább ne tedd. Ne egy aktuális, és szinte idegen pasi személye miatt válassz egyetemet, hanem mert tényleg az az álmod, hogy oda költözz és ott járj iskolába.

2018. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, már 3 éve ismerem discordról, de jogos az is, amit a testvéreimmel kapcsolatban írtál.
2018. dec. 6. 17:16
 3/11 anonim válasza:
96%
Neked is meg kell találnod a saját utadat. Nem az anyukád, a kistesók és nem is a pasi kéne, hogy ezt befolyásolja....
2018. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy már besavanyodott vénlány maradj azért, mert ritkábban láthatod a testvéreidet. Neked elsősorban saját életeddel kapcsolatban van felelősséged.
2018. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Most akkor anyád neked szülte a gyerekeket vagy mi? Éld az életedet!
2018. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Most akkor anyád a szegedi pasinak szült vagy mi? Éld az életedet!
2018. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Magad válaszd. Arra az egyetemre menj amelyik számodra a legjobban megfelel, nehogymár más emberek miatt cseszd el az életed. Ha a szegedi jó, akkor menj oda, de ne a barátod miatt. A tesóid meg túlélik, ez az élet rendje, anyád dolga, hogy gondoskodjon róluk. Az is lehet, hogy addigra már együtt sem lesztek a fiúval. Ne rá alapozz és ne is a testvéreidre.
2018. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Ne egy pasi miatt válassz egy adott egyetemet, hanem azért, mert ott jól tanítják azt, ami téged érdekel, és mert tetszik a város.
2018. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

egyetértek az előttem szólókkal: azt az egyetemet válaszd ahova igazán szeretnél járni. függetlenül kistesóktól, baráttól. most olyan döntés előtt állsz, ami az egész életedet befolyásolni fogja. a tesóid ott lesznek életed végéig, a barátoddal lehet holnap szakítasz, lehet soha.

(amúgy ennél durvább távkapcsolatok is vannak, én kb 3-4 havonta találkoztam barátommal 1-2 hetekre vagy másfél évig; ismerősömnek amerikai barátja van, ők csak nyaranta találkoztak, már házasok és az USÁban élnek)

2018. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

"A barátomat "válasszam" vagy a kistestvéreim?"


MRS. OKOSKA! Egyetemet válassz!!!

2018. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!