Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anya magányosnak...

Mit tegyek? Anya magányosnak érzi magát mellettünk is

Figyelt kérdés

A nagypapám (anya apukája) nemrég halt meg és azóta anya teljesen megváltozott. Tudom, a gyász nagyon meg tudja változtatni az embert, tapasztaltam másokon is és azt is, hogy rengeteg idő kell mindezt feldolgozni, tudom azt is, hogy rohadt nehéz most neki (mint mindenkinek). Azt mondja, hogy magányosnak, üresnek érzi belül magát, nem érzi jól magát a bőrében.

Én minden nap 5-kor érek haza a suliból jó esetben, utána 10-11-ig tanulok és annyira rosszul érzem magam, mert nem tudok vele szinte semmi időt eltölteni, hogy nem tudom leírni. Apa reggeltől estig dolgozolik, a húgom maradt egyedül, akinek több ideje van általában és mondom neki, hogy próbáljon meg minnél több időt eltölteni anyával, de beszélhet neki az ember, mint a falnak.

Hétvégénként van az a pont amikor mindenki jobban ráér, én mindig gondolkozom programokon, mit lehetne csinálni, egy kicsit kikapcsolódni.

Nem tudtok még valamit ajánlani, mit tudnék tenni? Én mindent megteszek, ami tőlem telik, de látszólag kevés és ez miatt nagyon rosszul érzem magam.


Köszi a válaszokat előre is


Nagyon szeretnék javítani a helyzeten



2018. dec. 6. 21:36
 1/4 anonim válasza:
44%
Adj időt az anyukádnak! Mindenki másképp dolgozza fel a gyászt. Csak a ti szeretetetek segithet neki. Ezt éreztessétek vele minden nap. Nem kell rajta csüngeni egész nap, sőt,azt gondolom,hogy ilyenkor szüksége van arra is,hogy egyedül maradhasson a gondolataival. De apró kis figyelmességekkel javithattok a kedélyállapotán. Ha érzi a figyelmességet,ez hosszútávon segiteni fog. Pl holnap mosogass el helyette :)
2018. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon sokat segítek neki és nem is csüngünk rajta, de amikor ma mondta, hogy még a mi társaságunkban is magányosnak érzi magát és nem érzi, hogy mellette vagyunk, nagyon mélyen megérintett és nem is tudtam mit mondani
2018. dec. 6. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem segítene a gyászban, ha újra elmehetnék azokra a helyekre, ahol ketten voltam az elhunytal és beszélhetnék a régi emlékekről.
2018. dec. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet, nagyon szépen köszönöm!
2018. dec. 7. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!