Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én soha nem haragudhatok?...

Én soha nem haragudhatok? Mindig csak megsértődhetek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tehetnék. Semmi se jó amit csinálok. Mindig kioktat,lekezel a családom. Ha megharagszok,rögtön jön a lekezelő kérdés: Jaaaj már megint megsértődtél? Ráadásul nem tudok kiállni magamért. Eleve ilyen a természetem. Most azzal is nehezedett a dolgom,hogy anyu beteg és figyelni kell arra,hogy ne idegesítsük. Ezért lecsesz én meg nyelek. Nem egy unatkozó tini vagyok! 40nő. A családom alatt a testvér és szülőket,nagynénit értem.

2018. dec. 7. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Most akkor beteg vagy nem? Mert ha bunkóskodni van ereje akkor azért annyira nem lehet szrul. Én leszrnám őket magasról, minek foglalkozol velük?
2018. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
A szüleiddel laksz 40 évesen? Hát nagyon nem kéne!
2018. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Vegyél nagy levegőt, ne hagyd magad felhúzni hiszen ez neked a legrosszabb! Mi lenne ha egy nap csak eldöntenéd bármi lesz nem idegesít, hagyom. Okos enged tudod.. meglátod milyen jó napod lesz. Én is küzdöttem a szüleim ellen évekig mert minden szar volt amit csináltam, főleg a gyereknevelésbe szóltak bele és gyomor idegem volt mikor hétvégenként mentünk hozzájuk. De egy nap azt mondtam magamnak elég. És tudatosan leszartam a véleményüket de úgy persze hogy ne bántsam őket.. azóta jó a kapcsoltaunk.
2018. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek problémája van veled, gondolj arra, hogy bármennyire is veled, NEKI van problémája.
2018. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
57%
Mindig meg van sértődve az ember, ha haragszik. :D
2018. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is 40 vagyok,de nem ilyen málé,mint te.. :O
2018. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kérdésed alatti mondataid között ott a válasz...

"Ráadásul nem tudok kiállni magamért. Eleve ilyen a természetem."

1. Nos, az emberi természet, bármennyire is nehezen hihető, de nem egy kőbe vésett és halálig tartó, soha meg nem változtatható valami. Nem is örökletes... bár lehetnek benne örökölt hajlamok.

2. Az emberi természet egy igen rugalmas, képlékeny, örökké változó, soha be nem betonozható valami. Pontosan azért, mert nem anyagi jellegű...

De, ha te RAGASZKODSZ hozzá, hogy ILYEN a TERMÉSZETED, s ezen már változtatni az Atyaúristen sem tudhat, nos akkor bebetonoztad saját magad a hited által kitermelt "kőfalba".

Ez nem örökletes és NEM MÁS teszi Veled, hanem TE TESZED Önmagaddal. Ilyen a "lélek rugalmassága".


Tehát, ha már eldöntötted magadban, hogy eddig ILYEN VOLT a természeted, de MOSTANTÓL MÁS LESZ... akkor egyszer csak kilépsz a megszokott komfortzónádból és KI FOGSZ TUDNI ÁLLNI ÖNMAGADÉRT!

Tedd meg az első lépést! A többi már adni fogja magát.


És ne gondolkozz azon, hogy vajon mit veszítesz és mit nyersz vele, vagy hogy mit veszít családod és mit nyer... Te elsősorban és alapvetően SAJÁT ÉLETEDÉRT (élethelyzetedért) vagy FELELŐS!

Ha bárki(!) azzal jön neked, hogy TE idegesíted fel, hogy TE vagy felelős érte, az Ő lelki nyugalmáért... nos az az ember csak szeretné áthárítani a saját felelősségét a Másikra. Legyen az bárki, akár édesanyád is.

Felelősséget áthárítani csak arra a személyre lehet, aki hagyja magát, aki nem tud kiállni önmagáért.

Mihelyst ki tudsz állni önmagadért, le fognak szokni róla. Fájdalmas lesz annak, aki már ezt rutinból teszi, mert megszokta, fog sírni és prüszkölni... de megéri. Magam is megtapasztaltam.

Más lehetőséged nincs, amíg együtt laksz a családoddal.



AZ ERŐ legyen Veled!

2018. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha bebelém ötnek és véletlen felemelem a hangom akkor lesz egy kisebb vita. A legjobb módszerrel zárom le. Megengedő stílusban, lágyan (magban vigyorogva)előzékenyen így válaszolok: Rendben igazad van.

:D

17l

2021. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!