Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatesóm háza leégett,...

Unokatesóm háza leégett, nincs hova mennie, hova mehetne mit csináljon? Ki segíthetni valami szervezet van?

Figyelt kérdés
Szerencsétlen nagyon, nincs senkije. A ház amiben lakott inkább putri vidéken van, villany se volt benne.. Szerencsétlen nagyon, szülei piában haltak meg..Nem piás, nem naplopó, ilyen-olyan melókból él mint kőmüves. Most nincs hova mennie, jön a hideg és félek megfagy valahol. Szüleim adnak neki némi pénzt és ruhaneműt de befogadni nem akarják pedig a garázsba aludhatna náluk sőt van egy szabad hálószoba is mert én már nem lakom otthon. De hallani se akarnak arról hogy ott legyen. Ok az ő házuk és döntésük megértem. Hol, kitől lehetne segítséget kérninilyen esetben hiva megy egy ember? Ha a család nem pártolja és nincs senkije. Én nem tudok helyet adni neki mert nincs helyem az albérletben egy munkatársammal bérelünk.
2018. dec. 7. 12:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Elsősorban a családnak kéne mellé állnia, de még te is csak kifogást gyártasz és azt akarod, hogy tök idegen, random emberek húzzák ki a bajból.
2018. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha a rokonok hallani sem akarnak róla, hogy ott legyen, az azért sokatmondó.
2018. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Kőművesként két kézzel kapnak utána bármelyik építkezésen, biztosan talál olyan helyet is, ahol van munkásszálló.
2018. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én szeretnék segíteni de 1 hálós albérletbe nem tudom elhelyezni ahol a másik bérlő is a kihúzható kanapén alszik a nappaliban. A munkatársamtól se várhatom el hogy elfogadja.. Anyukámékat próbálom rábeszélni fogadják be mert náluk a nagy házban van bőven hely. Nem bíznak benne vagy nem tudom. Hogyan vehetném rá őket fogadják be?
2018. dec. 7. 12:39
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
unokatesódnak kéne ezt elintézni nem neked. végigjárni az önkormányzatot, stb, jelentkezni szállóra. gondolom házbiztosítása nem volt.
2018. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
kőművesként rengeteg építőipari cég hirdet munkákat szállással, ellátással.
2018. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Azt kéne megtudnod, a szüleid miért ellenzik.

A kőműves nem rossz szakma, immár sok éve pörög az építőipar. Nekem fura, hogy ezek után ő egy villany nélküli putriban lakott. Arra kb. lakhatási engedélyt sem kapott volna.

Én az tanácsolnám, hogy lakóhelyén, vagy egy közeli faluban keressen egy elhanyagolt kerttel rendelkező, lakatlan, de normális állapotú házat. Lépjen valahogy kapcsolatba a tulajdonosokkal (pl. szomszédok lehet, hogy tudnak telefonszámot adni). Ajánlja fel nekik, hogy rendben tartja a kertet cserébe az ottlakásért. Lehet, hogy nem mindenki menne bele, de aki 200 km-re lakik, és se ideje, se kedve rendben tartani, viszont bántja, hogy a falu szégyenfoltja az ő telke, az lehet, hogy belemegy. Vagy ugyanezzel a szándékkel a faluja polgármesteri hivatalában kopogtasson be, hátha ők tudnak ajánlani ilyen házat, netán le is beszélik ezt a tulajjal. Vagy van ilyen önkormányzati házuk, aminél az a gond, hogy senki nem lakik benne, és a falunak költség rendben tartania.

2018. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván azért nem akarják a kérdező szülei odavenni, mert nincs olyan jó kapcsolatuk vele és nem szeretnek azt se, ha a nyakukon maradna.

Ilyen esetekben amúgy a biztosítót kell felhívni és ők segítenek, akár a szállást is megoldják.

2018. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, hogy volt biztosítása. Akkor nem lenne probléma.
2018. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Van megoldás!

Dolgozni kell és akkor tud fizetni albérletet falun, ahol megvárja a jó időt és mivel kőműves, tavasszal elkezdheti a házát rendbe hozni.

Nekem ez a történet nagyon furcsa a mai világban a fiatal, nyomorgó kőművesről, ne haragudj! Nálunk minden kőműves jó módú, gyönyörű házakkal.

Ha a szüleid nem akarják befogadni, annak nyilván oka van és azt te is tudod!

2018. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!