Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm jogosan várná el,...

A sógornőm jogosan várná el, hogy kifizessük a lánya tönkrement telefonját?

Figyelt kérdés

Mielőtt átjöttek, direkt figyelmeztettük őket, hogy kütyüket vagy ne hozzanak vagy olyan biztonságos helyen hagyják, hogy a legkisebb fiunk ne férjen hozzá, mert mindent szétszerel, szétszed. Ők azt mondták, hogy persze, megértették. Mikor megérkeztek, akkor is a lelkükre kötöttem, hogy okos cuccokat biztonságos helyen tartani, mert a szerelőnk igen kreatív. Azt hittem, tényleg minden rendben lesz. A vacsora végén viszont a lányuk elkezdett dühöngeni, hogy a fiunk tönkretette a telefonját, amit a mosdóban hagyott... A sógornőm meg most elvárná, hogy kifizessük nekik a kárt (kb 180000Ft). Én nem érzem jogosnak ezt, de a férjem családja húzgálja a száját és az anyósom is telefonált, hogy ugye csak valami félreértés, hogy nem fizetünk.


Ilyen esetben mégis mit kellene tennünk?


2018. dec. 8. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
86%
Nehogy fizessetek, ti / te előre figyelmeztettétek őket, mit akarnak még? Egy csak saját felelősségre táblát?
2018. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 babyboom567 ***** válasza:
71%
Én kifizetném, és befejezném a kapcsolatot velük,hozzánk tuti nem jönnének többször.(ha nem fizettek, akkor is vége ennek a kapcsolatnak szerintem).Arra gondoltatok,hogy különben is szar volt a teló,és veletek akarják kifizettetni?
2018. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk alapból nem értem miért hagynak az emberek szerte szét telefonokat más lakásában. Az enyém vagy zsebben van, vagy előttem-mellettem az asztalon.
2018. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
87%
Én nem fizetném ki, egyrészt figyelmeztetve lettek, másrészt a csaj hagyta a telefont a mosdóban, amit amúgy miért is hagyott ott? Így járt.
2018. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
77%
Elmondtad nekik, kétszer is. Ha ilyen nehéz a felfogásuk, így jártak. Nekik volt ez drága tanulopenz, nem nektek. Hülyék és még bunkók is hogy rajtatok követelik. Szerintem sem fog sokáig tartani ez a kapcsolat, be szerintem nem is ér annyit ha ennyi eszük van. Értem én hogy a gyerek után a szülők felelőssége ha bármit tönkretesz stb, de ti JELEZTÉTEK, és az ő lányuk ha ilyen buta volt, akkor ez van, így jártak, szidják le inkább a lanyukat hogy nem tud vigyázni a drága szarjaira.
2018. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
82%
Nem fizetném ki semmiképpen sem. Ha ez nem tetszik meg kell szakítani a kapcsolatot. Ennyi. Férjed mit szól hozzá?
2018. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
81%
Áruld el, hogy mekkora a gyerek, ha simán egyedül lehet bármeddig, hogy tönkrevágja a telót, de annyi esze nincs, hogy nem nyúlunk más cuccához...
2018. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
72%

Igen, le leszünk pontozva, de tényleg mekkora is az a lurkó hogy egyedül el tesz vesz a házban míg ti esztek, beszélgettek, de még nem érti hogy egy telefont nem ba**unk szét? Hogy lehet azt egyáltalán tönkretenni? Földhöz ba***a? :D PLS..


Oké, félretéve a szülői gondatlanságotokat én sem fizetnék, mert szóltatok előre. De azért a részletek..ehh. :D

2018. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
78%

Hmmmm....

1. A lány miért hagyja a telefonját csak úgy ott, a ház valamely pontján?

2. Miért nem tanítjátok meg a fiatokat arra, hogy más cuccaihoz nem nyúlunk és végképp nem tesszük őket tönkre?

3. Mégis hogy szedte szét? Földhöz vágta vagy mi? Ilyen árkategóriában már vagy iPhoneról vagy egy komolyabb androidos telefonról beszélünk, amiknek már mind üveg vagy alumínium hátlapja van, amit még csavarhúzókkal is nehezen szedsz szét...

Ha nem is fizetitek ki a komplett összeget, be kéne száljatok az új telefon árába.

2018. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
46%
Arra esetleg senki sem gondolt, hogy egy kb 2 éves kisgyerek fogta a telefont és bele dobta a wc-be?
2018. dec. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!