Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm jogosan várná el,...

A sógornőm jogosan várná el, hogy kifizessük a lánya tönkrement telefonját?

Figyelt kérdés

Mielőtt átjöttek, direkt figyelmeztettük őket, hogy kütyüket vagy ne hozzanak vagy olyan biztonságos helyen hagyják, hogy a legkisebb fiunk ne férjen hozzá, mert mindent szétszerel, szétszed. Ők azt mondták, hogy persze, megértették. Mikor megérkeztek, akkor is a lelkükre kötöttem, hogy okos cuccokat biztonságos helyen tartani, mert a szerelőnk igen kreatív. Azt hittem, tényleg minden rendben lesz. A vacsora végén viszont a lányuk elkezdett dühöngeni, hogy a fiunk tönkretette a telefonját, amit a mosdóban hagyott... A sógornőm meg most elvárná, hogy kifizessük nekik a kárt (kb 180000Ft). Én nem érzem jogosnak ezt, de a férjem családja húzgálja a száját és az anyósom is telefonált, hogy ugye csak valami félreértés, hogy nem fizetünk.


Ilyen esetben mégis mit kellene tennünk?


2018. dec. 8. 13:36
 31/99 anonim ***** válasza:
80%
Nem is csak leejtette a pici, hanem szétszerelte...
2018. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 A kérdező kommentje:

A legkisebb gyermekünk 4 éves, autista. Nem volt magára hagyva, de ő az a típus, aki jön-megy a házban a saját ritmusában. Az ismerős szerkentyűket nem bántja, de az ismeretlen elektronikai kütyüktől teljesen lázba jön. A ház biztonságossá van téve a számára és a féltős dolgoknak is meg van a maguk elzárt helye, szóval a vendégeknek nem kell a az ölükben a táskával, kabáttal ülniük. A telefonjaikat is a mieinkhez tették a konyhaszekrényre, de azt ők sem tudták, hogy a lányuk elhozta az új telefonját is, amit nem tett a többihez. Mivel a lány (16 éves) sem jelezte, hogy eltűnt a telefonja, semmi rosszra nem gondoltunk és a vacsora végéig nem is derült ki, hogy baj van. A sógornőmék is tudják, hogy mi a helyzet a kicsivel, mert pl. ha vendégségbe megyünk, akkor is a nyomában kell lennünk, hogy semmiben ne okozzon kárt és ők sem először voltak nálunk. Itthon pont ezért vezettünk be bizonyos szabályokat, amik eddig jól működtek.


Igazából én sem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Kifizetni maximum részletre tudnánk, de úgy is eléggé megterhelné a költségvetést. A sógornőm férje azt mondta, hagyjuk, így legalább megtanulja a lányuk, hogy vigyázzon a dolgaira, de anyósom hallani sem akar erről.

2018. dec. 8. 15:21
 33/99 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szakszerűen szerelte szét, de azt a kérdés szempontjából felesleges lett volna leírni, hogy leszedte a hátlapot, kiszedte az aksit és a sim kártyát valamint lefeszítette az oldalsó borítást és széttörte a kijelzőjét. A lényeg, hogy a telefon tönkrement.
2018. dec. 8. 15:24
 34/99 anonim ***** válasza:
78%

Ezek után a kiegészítések után pláne nem fizetnék!

Az anyós meg ne szóljon bele!

2018. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
76%
Ne fizessetek. Tudták mi a helyzet, figyelmeztetve lettek, a tizenhat éves nagy marha hajigálta el a telefont. Én még mindig nem vagyok róla meggyőződve hogy nem volt eleve rossz a telefon, és nem a direkt csinálta így a csaj... Akik szerint meg őrizni kellett volna a kicsit: Ő otthon van. Jó hogy be nem zárták már csak mert vendég van... Persze kényelmes lenne mással megfizettetni azt a kárt amiért én felelek igazából-ebben az esetben a tizenhat éves- de ez normális esetben nem így működik.
2018. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
29%
Egy autista 4 évest végképp nem hagynék egyedul. Az általad leírt pusztítás nem egy perc alatt történt, ahhoz hogy ekkora kárt okozzon, sok idő kellett. Hibás vagy, hogy nem figyeltél a gyerekre. A fele kárt mindenképpen állnám
2018. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
75%
Csak pár kommentet olvastam el az elején,de máris röhögök. Ti láttatok már 2-3 éves gyereket? Pillanatok alatt tönkre tud tenni dolgokat még ha meg is van tanítva neki,hogy nem szabad. Nem hiszem,hogy 2évesen ti olyan zsenik és szófogadok voltatok,max. ha egy pincében éltetek és botottal vertek. 🙄
2018. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
86%
"Egy autista 4 évest végképp nem hagynék egyedul." Ugyan, miért nem? Nem önveszélyesek. Az meg hogy a kedves rokon ennek tudatában szart a "szabályokra", az ő baja. Kis híján nagykorú, tudjon már a saját dolgaira vigyázni. A kicsit meg teljesen felesleges a szokásostól eltérően bekorlátozni. Annyit érnének el vele hogy felzaklatnák. Magyarán: a gyerek nyugalma az első. Ha a kedves rokonok nem hajlandók néhány egyszerű szabályt betartani, akkor nem kell odamenni. Ha odamennek, és egyszerű dolgokat sem tartanak be, magukra vessenek.
2018. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó !


Láttam már. Volt ennyi idős gyerekem. A világon semmit nem tett tönkre. Tudod miért? Mert figyeltem rá.

A kérdező gyereke 4 éves és autista. Több figyelmet igényel, ergo egy pillanatra se venne róla le a szemét egy épeszű ember. Emellett "leszedte a hátlapot, kiszedte az aksit és a sim kártyát valamint lefeszítette az oldalsó borítást és széttörte a kijelzőjét" - ez nem kevés idő, nem egy pillanat

2018. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, ha autista a gyermeketek, akkor is feleltek az általa okozott kárért. (Viszont bocs a fogyatékosozás miatt. Egy autista erről nem tehet, arra gondoltam, hogy csak teljesen neveletlen gyermek tette.)


40F

2018. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!