Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik élethekyzetet válasszam?

Melyik élethekyzetet válasszam?

Figyelt kérdés

Van két opció,

Megszűnik a szuperolcsó albérletem.


Hazaköltözöm a vidéki családi házba. Tágas, mindenkinek van bőven hely, otthon csak a szülők laknak. Bp-en dolgozom, az utazás napi szinten 4óra lenne összesen.

Vidéki kistelepülés minden hátrányával: kicsi, elöregedő, sok utazás, kaotikus menetrendhez igazodás, szociális meg egyéb életem nem lenne (kertesház, szülők állandóan a földeken vannak)

Előnye a kényelem és a pénz lenne. Munkáltató fizeti a bejárást, haza nem kellene adnom, így a fizetésem 90%-át eltehetném. 3 év alatt nagyon jó önerő gyűlne össze egy lakásvásárláshoz.


2. Bp-i albérlet. Előnye a rövid utazás, valamilyen életem azért lenne, programok stb. Hátrány a saját láb, mindent magamnak kellene csinálni (igaz ezt már 8 éve csinálom), a költség jóval magasabb, a díj, kaja stb.


Szülők az egyest preferálják, sőt ezt akarják.


Én már döntöttem, de kiv. vagyok a ti véleményetekre is. És miért egyiket moért másikat választanátok.


28/f



2018. dec. 9. 14:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
7%
Csakis a másodikat. Felnőtt emberként szégyelleném ha a szüleimnek kéne továbbra is támogatni engem.
2018. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%

Én szintén felnőtt vagyok és az elsőt választanám, mert annak nem látom értelmét, hogy csak azért dobjak ki százezreket az ablakon, hogy elmondhassam, hogy albiban élek nem pedig otthon.

Attól, hogy valaki otthon lakik még nem élősködő. Sokaknál fogalomzavar van.

2018. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
99%
A másodikat, de nem azért, mert derogálna hazaköltözni, hanem mert 4 óra utazás naponta nagyon sok:(
2018. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%
Én a másodikat választanám, mert a szülőknél hiába van hely, akkor sem vagy a magad ura, nehezebb vagy egyáltalán nem lehet a távolság miatt spontán programokat szervezni, pedig ez az igazán feltöltő. Ha csak munkába és hazajársz, hamar a mókuskerékben találod magad, és ez lelkiállapotodra is kihatással lenne. Az albérletezést meg már ismered, tehát nem most kezdenél önálló életbe.
2018. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
53%
Csajokban jobban válogathatsz ha pesti albiban tolod a létet. Ha viszont a barátnőd vidéken van, akkor megfelelő az otthoni lét is. Viszont elég nagy szívás napi 4 óra utazás, én tudom.
2018. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Most lehet, hogy nekem fognak sokan esni, mert másképp gondolkodom, ahogy ez ma divatos és elvárt, de az én olvasatomban a távolság és az azzal járó utazgatás az egyetlen ellenérv.


Nem vagyok, vagyunk életképtelen(ek) de én jóban voltam mindigis a családommal. Apámmal és a testvéremmel üzlettársakként céget vittünk. Többgenerációs, többlakásos házunk van, ahol van saját életterem. Stb. Mondjuk mi félórára lakunk a fővárostól az agglomerációban.

De nekem spec sokkal jobb volt így az életminőségem, mintha kifelé akarnék megfelelni, nehogy megszóljanak vagy leéletképtelenezzenek.


A jelen helyzetben megnézném akár azt is, hogy közelebb nincs-e munka, vagy valami online saját vállalkozást indítanék, hogy ne kelljen ingázni. 7vgn meg aztán fel lehet jönni és belecsapni a lecsóba, már csak azért is, mert anyagilag is elörébb vagy.

Pár évet a kérdésben vázolt 1es opcióban is ki lehet bírni egy későbbi nemesebb cél érdekében.


Szerintem. De ahány ember, annyi élet és preferenciarendszer.

2018. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%
Eszembe nem jutna napi 4 órát utazni. Azt épp rafordithatnam túlórára, vagy masodallasra is, ha olyan egetrengetoen draga lenne az új albérlet. Önálló felnőtt életet szeretnek élni, a saját szabályaim szerint, nem otthon, a szülők nyakán. Közben meg keresnék olcsóbb albérletet folyamatosan
2018. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez felmerül, akkor valószínűleg nincs kapcsolatod. Én a második lehetőséget választanám, mert már ismered a különélés jó és rossz oldalát, a napi 4 óra utazás pedig 1-2 hónapon belül kikészít majd. Főleg, ha kollégákkal való sörözést vagy spontán randit kell majd rendszeresen lemondanod azért, mert el kell érned az utolsó buszt este 8-kor. Pár évig főleg nem működne szerintem, hacsak nem 33-35 évesen akarsz szabafon mozogni és elkezdeni keresni a párodat.
2018. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
15%
Az elsőt- de nem fogadnám el hogy a szüleim tartsanak el mint egy taknyos gyereket. Szégyellném kihasználni őket ilyen szinten. Már az is bőven jó hogy nem kell albérletet fizetni.
2018. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
Bár én nagyon albérlet ellenes vagyok, de napi 4 órát tuti nem szeretnék utazással tölteni, ezért az albérletet választanám, de valószínűleg vagy csak szobát bérelnék inkább, vagy valahol az agglomerációban egy olcsóbb albérletet keresnék, ahonnan jó a közlekedés Bp-re, majd nagyon gyorsan elkezdenék spórolni saját lakásra.
2018. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!