Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyukámnak?

Hogyan mondjam meg anyukámnak?

Figyelt kérdés

Hogy mondjam meg anyukámnekem, hogy sminkelni szeretnék? Sose sminkeltem. Anyukám büszke is rám, hogy nem kenem tele az arcom festékkel, de mostanra érdekelnek a kultútjában lévő sminkek. Magyarán az én kultúrámban a fehér bőr, egy kis rózsaszín szemfesték és rúzs/szájfény a szokott. Ez nem túl sok és talán elfogadná.


Arra gondoltam még egy két hónappal ezelőtt, hogy elég lesz majd középiskola kezdetekor, de már nem bírok addig várni. Megy attól is félek, hogy rosszul fog állni.


Nem tudom,hogy jó kategóriába írtam-e ezért kérlek ne írjátok olyanokat, hogy miért ide írtam.



2018. dec. 10. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá, hogy valamilyen spirált vagy halványt rúzst használhatnál-e néha napján...vagy igent vagy nemet mond.


Én 11.-es voltam mikor először sminkeltem. Most 22 vagyok és most sem teszem fel minden nap szem vagy szájsminket. Alapozo az sajnos nálam szükséges a bőrhibáim fedésére, de örülnék, ha ezt is elhagyhatnám.

2018. dec. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én csak azt nem értem, hogy az ilyenhez minek szülői engedély? Ezek múlandó, lemosható dolgok. Megveszed, felkened, kipróbálod. Teljesen természetes hogy egy kamaszgyerek kíséreletezik magával.

Szerintem ez sokkal ártalmatlanabb mint dohányozni, esetleg cuccozni.

2018. dec. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
71%

Ha mindenképpen megakarod neki mondani csamakkor tedd. De amúgy nyugodtan próbálkozhatsz vele, mindenkinek van ilyen korszaka. Én pl nem szóltam neki, észrevette magától, de nem szólt semmit. Azóta már ott tartunk, hogy sminkesnek készülök.:D

Egy próbát megér:)

2018. dec. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk nem értem, hogy egy kiskorú miért akarja kenni a fejét. Ja de tudom, divatból. Hát, úgy is néztek ki. Pár év múlva meg majd írogatod ide a "kiégtem 17 évesen és vagdosom magam" típusú kérdéseket. Ez azért van mert nincs gyerekkorotok, betegesen koravének vagytok.
2018. dec. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#4es

Ez azért elég sarkított. Attól, hogy szempillaspirált akar használni egy 12-13 (tipp) éves lány még nem lesz se koravén se kiégett. 12 évesen kezdtem sminkelni, 5 évvel később teljesen normális vagyok és nem nőtt korral arányosan a használt termékek száma sem.

Ráadásul a szempillaspirál meg se látszik, a viselőjének meg önbizalmat adhat.


Kérdezőnek: kipróbálod, nem jön be neked v. Anyukádnak akkor leszeded. Nem tetoválásról van szó. Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem kiskamasz korban ideje meghozni pár önálló döntést, pl. ebben a témában.

2019. márc. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!