Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim válófélbe vannak?

Figyelt kérdés
Ott kezdodott az egesz hogy 5 evvel ezelott anorexias lettem. Ezelott duci kislany voltam sokat csufoltak ez mely nyomot hagyott bennem. Elkezdtem nem enni... majdnem tonkretettem magam menstruaciom is kimaradt a lelki eredetu baj miatt. Sokat kellett velem harcolni, edesapamtol szinte napi szinten megkapom hogy ronda sovany vagyok es a baratom rajon majd hogy milyen vagyok es elhagy egy masik lanyert. Ez rogzult bennem es a baratommal a kapcsolatom is megromlott mert ugy ereztem ezek utan nem vagyok jo szamara es eltavolodtam tole. Edesanyammal is folyton veszekszenek tegnap a fejehez vagta hogy ő egy önző ÁLLAT. En meg ma mondtam neki hogy az nem ember aki ilyet mondd egy nőre meg hogy tonkreteszi az eletem es hogy utalom. De ezt nem komolyan gondoltam. Nagyon sajnalom. Most meg elment itthonrol es nem tudom mi van vele. 17/L

2018. dec. 11. 22:15
 1/4 anonim válasza:

Nyilván nem ismerem apukádat de ezek alapján kicsit hirtelen haragúnak tűnik aki könnyen kimond meggondolatlanul dolgokat.Ha tényleg ígyvan akkor ezen úgy tudsz segíteni, hogy elfogadod ( ami azt jelelnti hogy mindent ennek tudatában kezelsz amit apukád mond). Azonban az elfogadás nem egyenlő azzal hogy a későbbiekben esetlen nem akarnál változtatni rajta. Csupán a beszélgetéseitekben talán madj eszedbe jut megint ha valami csúnyát mond hogy ez nem amiatt van mert nem szeret hanem mert tehetetlenségében ingerült lett. (mondjuk az anorexia miatt) Egyébként ha a barátod szeret akkor szeret. Ezen nem fog az változtatni hogy apukád azt mondta hogy el fog hagyni. De látatlanban is meg tippelem hogy ő sem nagyon örül az anorexiának és például kérhetnéd a biztatását támogatását egy helyen önkép kialakításában. Amire persze neked is törekedni kell magadban, amihez az első lépés akár lehet az is hogy együtt (mondjuk a barátnőiddel ) megnéztek pár képet arról hogy a nagy többség szerint hogyan is kellene kinéznie egy egészséges női tesnek és miután ez megvan utána az agyadat tudagtosan elkezdet hozzászoktatni, hogy az a normális. ( tudom nem ez volt a kérdésed de ez valahogy kikívánkozott)


Sajnos a gyereknek ( amikor a vezekednek a szülők) a legrosszabb mert ugye mindkettőjüket szereted ( normális esetben ) és pontosan emiatt nem tudsz egyikőjük ellen sem fordulni. Én azt tanácsolnám hogy szeresd mindkettőjüket apukáddal pedig legyél türelmes és persze az anorexiát pedig győzd le. Haegészséges a tested akkor a gondolkozásod is egészségesebb lesz.


Ja es megannyi NAGYON FONTOS! Ha tényleg sajnálod amit apukádnak mondtál akkor mindenképpen őszintén kérj majd tőle bocsánatot. És beszéljétek meg ezt a dolgot.

2018. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeretem de tönkretette az önbizalmam meg úgy mindent.....
2018. dec. 11. 23:04
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg volt már hogy apa ugy nyakon csapott hogy lefejeltem az ajtofelfat es lila lett a nyoma. Szoval igen, a kapcsolatunk off
2018. dec. 11. 23:16
 4/4 anonim ***** válasza:

először is magadban kellene rendezned a dolgokat, kizárni őket


duci voltál csúfoltak, de most már viszont túl sovány vagy!

testileg és lelkileg is egészségesnek kellene lenned és ezért meg kell dolgoznod!


kellene egy normális étrendet találnod, hogy testileg rendeződj és még ha nehéz is lesz, rá kell magadat kényszeríteni, hogy egészséges legyél általa


lelkileg meg szintén rajtad áll, hogy összeszeded e magadat

látod mi történik ha hagyod mások gondolatait a fejedbe férkőzni! ne hallgass a negatív beszólásokra! te nem miattuk teszed, hanem magadért!

2018. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!