Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám állandóan leissza magát...

Apám állandóan leissza magát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta azt veszem észre, hogy apukám rengeteget iszik, utána néha megver, ordít stb velem és a testvéremmel (de csak akkor, ha felcsesszuk az agyát, ami azt jelenti, hogy hozzászólunk..) anyukám meghalt még kiskoromban, nagyszüleim is. Más rokon nincs akihez fordulhatnék. Nagyon szeretem apukámat, teljesen normális napközben, el tudok vele beszélgetni, de este elkezdi az ivást és teljesen megváltozik és ezt szörnyű látni. Sokszor van, hogy bemegy titokban a kamrába, magára zárja az ajtót és ott iszik, hogy mi ne lássuk. A szagot persze érzem utána. Van pár nagyon közeli barátom, nekik elmondtam a helyzetet, ès most ott tartunk, hogy teljesen félnek tőle, nem mernek átjönni hozzám, el se kellett volna mondanom nekik, mert csak rosszabb lett..ezt úgy értrm, hogy apa mások előtt adja a mintaapát meg ilyenek..szóval segítsetek, mit csináljak? 16/L

2018. dec. 11. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Elhiszem hogy szereted, de ez nem indok arra hogy tűrd hogy verjen téged és a tesódat. Én a helyedben osztályfőnökkel beszélnék HA jó viszonyba vagytok. Ha nagyon elfajul a dolog kérd a KÉK VONAL segítségét.
2018. dec. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Sajnálom, hogy ez a helyzet. Nagyon sok családban van ilyen csak titkolják. Nálunk is apa ilyen, és hiába beszél neki az ember, amikor józan, hogy nem kéne mert olyan szinte már utálunk, nem szeretünk itthon lenni stb., nem igazán fogja fel.

Szinte minden nap összeveszek vele, annyi hogy már 21 vagyok, remélem nem sokára el tudok itthonról menni.

Annyi hogy öcsémet aki még csak 12 éves, őt nagyon sajnálnám, mert anya is ha dolgozik akkor sajnos egész nap nincs itthon, így el kéne viselnie.

És nálunk ez nem csak esti iszogatás, hanem hétvégén is, sőt munkába is úgy megy. Azba szerencse hogy ritkán issza magát részegre inkább csak molyos, de nekem ez még rosszabb mintha részegre inná magát mert akkor legalább kidőlne, így meg még éber állapotban van és szavakkal bánt meg minket. Nagyon sokat veszekszek vele.

Neked azt tudom tanácsolni bármennyire is szereted kérj segítséget, hátha az észhez téríti, mert ez így nem élet. :(

2018. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
16%
Előző vagyok. Próbálj vele beszélni ha józan és mindezt elmondani neki!
2018. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Vedd fel videóra ahogy megüt téged és irány a gyámhatóság... Bármennyire is szereted, és úgy érzed egyedül vagy ez nem megoldás. Majd a gyámhatóság talál megoldást, hogy megoldja a problémát. Vagy veresd meg valami motoros bandával hátha észhez tér...
2018. dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy borzasztó helyzet. Különösen egy lánynak. Sajnos az ilyen történeteknek soha nincs jó vége. Nem véletlenül mondták régen, amikor még nem voltak végtelen szabadságjogok, hogy az alkohol öl, butít, nyomorba dönt. Sajnos igen kevés az esélye, hogy édesapád újra normális legyen.


Mielőtt a megoldásra térnék, egy fontos dolog.


Biztosan lesz, aki azzal hiteget, hogy persze, van remény, csak akarni kell, a szeretet mindent legyőz, a türelem, Isten segítsége, esetleg az atlantiszi gyógyító kristály, de ez mind kamu. Olyan is biztosan lesz, aki majd egy későbbi válaszban elkezd huhogni, hogy ne hallgass rám. Ők azok a fajta emberek, akik szeretik homokba dugni a fejüket, és ha ők vannak bajban, megoldás helyett inkább vigasztalást keresnek. Mindegy, hogy a problémát nem oldja meg, a barátnők dédelgető szavai mindennél jobban esnek. Sőt, a pragmatikus és logikus megoldási javaslatot felháborodva visszautasítják, mert jobban esik nekik sajnáltatni magukat, mint megoldani a problémát. Az ilyen emberek, ha más van bajban, afféle angyali védelmezőként jelennek meg, és elvárják, hogy mindenki meghatódjon a nagylelkű együttérzésüktől. Kerüld az ilyet, mint a pestist. Ha ég a házad, nem pszichológusra van szükséged, hanem tűzoltóra.


Azt írod, szereted az édesapádat, ezért nem adok arra tippeket, hogyan tudnád a hatóságok segítségével leállíttatni. Elég az hozzá, hogy ha valóban fizikailag bántalmaz téged, azért börtönbe is kerülhet, ha feljelented. Ilyen esetben azonban te is jó eséllyel intézetbe vagy nevelőszülőkhöz kerülnél, szóval ne is erőltesd.


Ha 16 éves vagy, akkor apukád 40-45 körül lehet. Ilyenkor a legtöbb férfinél - nőknél is - jelentkezik az úgynevezett életközepi krízis. Úgy érzi, hogy hirtelen öregedni kezdett, lassan vége a fickós éveknek, lassul, butul, őszül, egyszóval értékét veszti. Amint írod, gyakorlatilag kihalt a család, tehát egyedül érzi magát. Egy magányos, kiégett férfi, aki egész nap próbálja előadni a még mindig mintaszerűen funkcionáló apát, de érzi, hogy ez nem mehet örökké. Az italhoz menekül, mert az elmossa a szorongást, a depressziót. Hogy miért vált ki agressziót pont veled szemben, arra mindjárt rátérek.


Az első javaslatom, hogy az italt ki kell váltani valami mással. Van egy kiváló szer, ami nekem nagyon bevált a depi és a szorongás ellen, az pedig a kannabinoid-olaj, röviden CBD. Mint a neve mutatja, ez egy kannabisz-származék, de semmi köze a kábítószerhez. Teljesen legális, Magyarországon boltban is kapható. Pesten a Mammutban vásárolható meg, a Greendoctor boltjában. Nincs semmiféle pszichoaktív hatása, épp ellenkezőleg. Pozitív élettani hatása viszont annyi, hogy nem is tudom, hol kezdjem a felsorolást: gyulladáscsökkentéstől alvászavar enyhítésén keresztül szerintem még ablaktisztításra is. Tehát még egyszer: LEGÁLIS, NEM KÁBÍTÓSZER, akármit huhognak majd itt mindjárt a mindenkinél mindent jobban tudó hülyék.


[link]


Ha azt mondod, vannak normális időszakai, amikor tudsz vele értelmesen beszélni, akkor kérd meg, hogy inkább ezt próbálja meg a pia helyett, mert ezzel talán jobban fogja érezni magát, mellesleg pedig fáj neked, ha üt. Bár gondolom, ezt már mondtad.


Különben magát a füvet is tudom ajánlani a piálás helyett. Igen, az illegális, és vigyázni is kell, mit veszel, mert a sok dzsumbujlakó cigány "díler" mindenféle szart árul "biofű" és hasonló nevek alatt, ami valójában nem az. Igazi füvet általában vietnamiaktól tudsz szerezni, azok tartják kézben a fűpiacot Pesten. A fű ellen szólhat, hogy esetleg lehetnek tőle pszichotikus epizódjai, paranoiás rohamai. Ritka ugyan az ilyesmi, de előfordul. Mondjuk sokkal kisebb az esélye, mint hogy a pia hatása alatt megvadul, mert annak ugyebár 100%, ennek meg kb. 10%. És nem, a fűnek nincs semmilyen érdemleges egészségromboló hatása egy felnőtt ember szervezetére. Ha lenne, nem legalizálták volna Kanadában, egy csomó amerikai államban, Uruguayban és Grúziában is. Előbb-utóbb rájönnek Magyarországon is, hogy mekkora hülyeség tiltani.


Pszichiáter is tud "segíteni" édesapádon, ami azt jelenti, hogy úgy teletömi Frontinnal meg Rivotrillal, hogy soha többé nem lesz ép ember belőle. Hát, le fog nyugodni, de kevesebb köszönet lesz benne, mint amikor csak ivott és vert. Szóval azt inkább ne.


De térjünk vissza arra, hogy vajon miért ver téged. A leírásod alapján te és a testvéred az egyetlen élő rokonai. Valószínűleg amikor beiszik, felébred benne valamiféle súlyos önvád, aminek az a végkövetkeztetése, hogy az élet jogosan bünteti őt azzal, hogy egyedül van és öregszik, ám ezt cáfolni látszik a ti jelenlétetek. Ezért esik nektek, és kezd el titeket püfölni. Ez az egyik lehetőség. A másik az, hogy az életközepi krízis során elveszni hitt férfierejét akarja magának bizonyítani azzal, hogy jól eltángál titeket. Részeg embertől ne várjunk sok logikát. Mondjuk az én apám józanul is ezzel akart folyton kompenzálni, de annak pár év után csúnya vége lett.


A kérdés, hogy miért tartja magát apád értéktelennek, ha nem pusztán az öregedés miatt. Ezt kellene kiderítened. Az a baj, hogy nagyon fiatal vagy, ráadásul lány, és így elég nehéz feltárni egy korosodó férfi életének titkait, még ha az édesapád is.

2018. dec. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azta, nekem nagyon tetszett az utolsó (5-ös) írás, annyira jól levezette ezt az egészet. :-))
2018. dec. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tesod hany eves? Kozos szobaban vagy vele? Az este mit jelent? Este 6-kor vagy 8-kor kezd inni?

Nem kell valaszolnod csak itt van nehany otlet (egy reszuket en is alkalmaztam, az en apam is ivott es nem lehetett hozzaszolni se).

Amikor eszreveszed hogy kezd inni, goyrsan rendezd el azokat a dolgaidat amik a lakasban esedekesek a kozeleben ahol osszeutkozesbe keveredhettek.

Gyors fejezd be a vaxsorad vagy keszitsd elo de vidd be a szobadba, gyors menj el zuhanyozni, rakd rendbe magad utan a konyhat (ne lehessen beledkotni), es mihamarabb vonulj el a szobadba. Tegy ugy mintha tanulnal vagy lefekudtel volna aludni (hangosan morogj egy jo ejtet, es ezert ontos hany oratol iszik, mert ha 5-tol akkor nehez alvast tettetni vagy annak nekiallni. Igy ha benyit hozzad/hozzatok, egy vagy "alszol" es olyankor azert nagyon durva bunkonak kell lenni hogy alvo emberbe belekosson valaki vagy ha tanulsz akkor is elgondolkodik akarjon e piszkalni...mert még a legelvetemultebb szulo is szeretne ha gyereke az iksolat jol vegezne el.

Ezt nevezik elkerulo magatartasnak. Ha ez nem mukodik akkor viszont segutseget kell kerned tanartol, haziorvostol akarkitol felnottol.


Ha apukad jozan akkor szepen meg kehetne emliteni neki, hogy tudod iszik a kamraban es te aggodsz az egeszsege miatt, nehigy o is koran haljon meg stb. Kerdezd meg tortent e valami, hogy szomoru e, hogy ennyit iszik.

Ha nem is oldja meg a valos gondot, de talan egondolkodik es elszeggyelli nagat. Es talan probal valtoztatni

2019. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5 jól leírta. Rengeteg energiát fektetett ebbe a válaszba, ez nagyon becsülendő.

Talán egy új feleség is kellene neki, aki a pótanyátok is lenne.

2019. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!