Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi karácsony szentiment...

A családi karácsony szentimentális hangulatban telik nálatok vagy veszekedéssel van vegyítve?

Figyelt kérdés

2018. dec. 14. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Nincsenek veszekedések.

Évtizedek óta kialakult rutin szerint zajlik minden:)

2018. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

A családdal (Férjem és a gyerekek) kellemes hangulatban.

Rokonokkal kötelező ünnepi vizit hangulatban. Volt már minden. Talán ezért is volt izgalmas. 😄 Most már a pici gyerekek miatt oda nem megyünk, ahol nem tudnak viselkedni. Nélkülünk is tudnak veszekedni.

2018. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Még sosem volt veszekedés, pedig a nagy rokonság is találkozik. Nem is értem azokat a családokat akik karácsonykor összevesznek egymással minden évben, úgy semmi értelme.
2018. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonymousreview60 ***** válasza:

Olyan felemás a rutin. Én próbálom kialakítani a hagyományt belőle. Sokat römizek anyánkkal. Kenyeret, halat sütök.

Az öcsémmel veszekedésről igyekszek leszokni. A béketárgyalások folyamatban.

38F

2018. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Se szentimentalitás, se veszekedés.

Csak azokkal találkozunk, akikkel az év többi napján is, így nincs feszültség, illetve attól, hogy most épp karácsony van, nem leszünk áhítatos zombik.

Örülünk, hogy együtt vagyunk.

2018. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
gyerekek mennek nagyiékhoz, mi meg a férjemmel úgy berúgunk mint az albán szamár :)))))))))
2018. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyerekként folyamatos veszekedések voltak otthon, és az volt a jobbik eset. Egyik évben apám részegen felgyújtotta a konyhát, egy másik évben kórházban közöttem ki, mert megpróbáltam őket szétszedni verekedés közben (persze megint be voltak állva), a többiben csak simán a szokásos lelki terror, verés és veszekedés volt jellemző. Ez nálunk amúgy is mindennapos volt, de ünnepekkor mindig durvább volt egy kicsivel. Szép emlékek :) Felnőttként nem tartom a karácsonyt, semmit se jelent számomra.
2018. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a karácsony mindig az év fénypontja volt. Nagyon készültünk rá, együtt díszítettünk, már november közepén karácsonyi zenét hallgattunk, volt, hogy én nyáron már karácsonyi filmeket néztem, együtt sütöttük a mézes kalácsot és a fát is együtt díszítettük. Gyerekként kb. 12 éves koromig meg mindig a Jézuska hozta a feldíszített fát.


Anyukám tavaly februári halála után megszűnt nálunk a karácsonyi hangulat. Anya magával vitte ezt a csodaszép ünnepet. :( 56 éves volt anya és 12 évig küzdött a daganattal.

2018. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szentimentálisak nem vagyunk(na jó, én kicsit igen, de kontroll alatt tartom magam 🙂), karácsonykor veszekedni nem szoktunk, kialakult rutinunk van, plusz egyikünk sem hajlandó karácsonykor kapkodni, meg idegeskedni. Ahol meg feszkó van(lenne) a rokonságban, azokkal meg nem tartjuk a kapcsolatot szerencsére. Az a pár nap tényleg nyugiban telik.
2018. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én tágabbik családomban (szülők, tesó) nem, tehát kb ajándékozunk boldog karácsonyt kívánunk, nem vagyunk oda a karácsonyfa állításért sem, bár égőket szoktunk feltenni a házra. :D Eszünk és mindenki megy a saját dolgára.

Nagyszülőknél egy-egy órát töltünk el.

Párommal szeretnék majd ha együtt leszünk "szentimentálisabb" karácsonyokat tartani. :D

2018. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!