Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az olyan emberek aki nem...

Az olyan emberek aki nem képes támogatni a gyermekét akár idősebb korban az önmegvalósításhoz minek vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Nem a gyerek akart megszületni!

Nos számomra rejtély..

Sokszor látok olyan kérdéseket hogy a gyerek nem akkar dolgozni stb meg hasonlók.

Egy gyerek felé már kis kortól kezdve elvárások vannak miből gondolják hogy a gyereket fogja e az érdekelni amit a szülők kigondoltak...

Meg aki nem tudja támogatni a gyerekét akár később is minek vállagyereket főleg Magyarországon ?

Itt az alapvető dolgokért is annyit kell dolgozni hogy nincs értelme az egésznek .. Aztán sok ember gyereket vállal hogy még jobban kínlódjon meg ezt a kínlódást meg lelki sérelmet tovább örökítse.

Fura az egész ..



2018. dec. 16. 12:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%

Bár én egyet értek azzal h túl sok ember vállal sajnos a semmire kölyköt, azért az 'önmegvalósítás' elég tág fogalom... És benne is van az ÖN tehát ezt neked összehoznod.

Ha már egy normális jövőképpel, elképzeléssel indítod neki a gyerekedet a világnak, de mondjuk a pesti albit már nem tudod fizetni az egyetemre... Ez elég bonyolult probléma ahhoz hogy itt gyakorin megoldjuk neked🤣🤣

2018. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igaz összetett a dolog .. S több oldalról érdemes megközelíteni.Kicsit irigylem azokat az országokat pl Hollandia ahol egzisztenciális kérdésekkel nem kell foglalkozni..
2018. dec. 16. 12:47
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Mert muszáj. Mert "ki tart el öreg korodban?" meg "a GyerMek az élet értelme", stb. Sajnos sokan megeszik a társadalmi elvárásokat.
2018. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Azért valljuk be, van az a kor a gyereknél amikor már a saját lábára kéne állnia. 48 éves nő vagyok, 25 éves a fiam. Amíg tanult, én támogattam. Fizettem az egyetemét, jogosítványát, és bármit amit akart. Mostam, vasaltam, főztem rá. Volt külön privát szobája, semmi pénzt nem kértem el tőle. Nekem teljesen természetes volt, hogy ezt csinálom, és csak 1 dolgot kértem cserébe. Tanuljon. Semmi mást. Nem vagyunk gazdagok, nem keresek milliókat, és napi 10-12 órákat dolgozom, hogy a fiamnak biztos jövője legyen. Amióta dolgozik, és jobban keres mint én, már nem támogatom. Természetesen továbbra is velünk él, vasalok, mosok, főzök rá, és továbbra sem kérek tőle pénzt, de nem tudom, és nem is akarom fizetni a további terveit. Nekem is vannak terveim, és úgy gondolom, hogy amikor a gyerek a saját lábára tud állni, ha megvan hozzá az anyagi feltételei, akkor ne a szüleitől várja az önmegvalósításhoz a tőkét.
2018. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

Ha az évezredek során csak azok vállaltak volna gyereket, akik élete végéig tudják anyagilag támogatni, akkor már réges-régen kihalt volna az emberiség.

Az utódok létrehozása alapvető, ősi ösztön, egy egyszerű reprodukciós folyamat, amit nem befolyásol sem az anyagi helyzet, sem a kapcsolati állapot, sem az egészségi állapot, stb.

Az embereknek nagyjából 1%-a GONDOLKODIK gyerekvállalás előtt, hogy képes e rá, akarja e, van e pénze rá, stb.

A többiek meg csak b**nak és szaporodnak ész nélkül, pont, mint a primitív előemberek. Csak az a különbség, hogy ma már az utódok 99%-a életben marad és megéri a felnőtt, illetve öregkort, még akkor is, ha a szülők nem támogatják anyagilag... és ezért van masszív túlnépesedés.

Tudod, az emberek nem azért vállalnak gyereket, mert van rá elég pénzük, van egy nagy, üres házuk, megvan mindenük, és már belefér az életükbe 1-2 csemete, akiknek mindent meg tudnak adni.

Nem, az emberek azért vállalnak gyereket, mert megtehetik. Mert semmiféle szabályozás nincs, semmiféle törvény nem tiltja, a hormonjaik pedig tombolnak, és akkor is sírnak, hogy ők szülni akarnak, ha éppen nincs munkájuk és a párjuk tartja el őket minimálbérből.

Az ember is állat, ne felejtsd el, minket is csak ösztönök irányítanak.

Magyarázhatod te a józan észre hivatkozva, hogy miért nem kéne 3 gyereket szülnie annak, aki a szüleivel él egy lakásban és sosem dolgozott, de nem fogja érdekelni, mert "úgyis lesz valahogy" meg "nem a pénz a fontos" meg "a gyereknek szeretet kell, nem pénz" és így tovább...

Aztán persze verik az asztalt, hogy milyen kevés a fizetés, hogy a kismamáknak miért nem jár alanyi jogon munkaviszony nélkül havi 5.000.0000.000000 ft támogatás, hogy miért nincs ingyen minden, hogy miért drága a pelenka, stb.

Ez van, az ember nem mostanában fog eljutni odáig a fejlődésben, hogy ne szaporodjon ész nélkül.

2018. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%
Ez annyira nem egyszerű kérdés. Sokaknak a gyerek öröm. Magyarországon nagy divat, hogy engedik a gyereknek, hogy megmondja mit akar (már egész kis korban is). Így aztán tényleg nehéz gyereket nevelni, főleg az összes igényt kielégíteni. Az okos (és természetes) vonalon viszont remek szórakozás tud lenni. És valóban nem a pénz a döntő ebben.
2018. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
45%

"Sokszor látok olyan kérdéseket hogy a gyerek nem akkar dolgozni stb meg hasonlók."


Hatalmas nagy elvárás, hogy a felnőtt, nem diák gyerek dolgozzon?

Már megint te vagy az, aki ki kéri magának, hogy munkába álljon és nem tartják el örök életében?

2018. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%
Nekem egy gyerekem van, 15 éves. Nem azért vállaltam, hogy majd 30 évesen is itthon éljen és én tartsam el. Azért vállaltam gyereket, hogy majd önálló életet éljen, a társadalom hasznos tagja legyen. Ha 18 évesen tovább akar tanulni, egyértelmű, hogy támogatom. Ha viszont kesgg egy végzettsége, akkor vállaljon munkát és kezdjen önálló életbe. Ha meg akarja valósítani önmagát, hát hajra, felnőtt ember lesz addigra, mutassa meg, mig tud.
2018. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy erdekelne, hogy ez alatt mit értesz: "Kicsit irigylem azokat az országokat pl Hollandia ahol egzisztenciális kérdésekkel nem kell foglalkozni."
2018. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

Te tudsz tervezni 20-30 évet előre?

Nem tudsz. Senki sem tud.


A hormonok és a család kép, mint élet-ösztön elég erős fogalmak és inkább 25-40 között törnek ki az emberekből.


Miért vállalunk gyereket? Mert fontos számunkra a család. Beszéltél már olyan 60 évesekkel, akiknek nincs gyerekük? Vajon mennyien bánták meg, hogy nem vállaltak?

Miért nem tudjuk eltartani? Miért nem elég heti 40-80 óra munka után járó bér arra, hogy etetni tudd a gyerekeket - ez egy jó kérdés. Csak ez már túlmutat azon, hogy valaki gyereket vállal, amikor még jól mennek neki a dolgok és aztán nem tud megélhetést biztosítani.


Nagynéném 2 gyerket felnevelt. Nem tudta támogatni őket annyira, mint szerette volna, ő átlagosan 90 órát dolgozott egy héten. Fő állásban 50 óra, másod és harmad állásban 20-20. És ez is arra volt csak elég, hogy a gyerekei felnőttként kifizessék azt a hitelt, ami kellett a megélhetésükhöz. Ennyit ér egy orvosi állás. És bár ketten vállaltak gyereket, a férje meghalt.


Ha arra vársz, hogy csak akkor vállalsz gyereket, amikor megvan az anyagi biztonság - ami érthető - akkor bizony, Magyarországon nem fogsz gyereket vállalni, ha csak nem örököltél kisebb vagyont. Csakhogy az emberek 10%a örököl vagyont. A többi nem.


De vannak, akik több ingatlannal rendelkeznek és saját hasznukat termelik vele, mert "megérdemlik, hiszen megdolgoztak érte", közben másnak nincs lehetősége a lakhatásra és ezért nem vállal gyereket.

Akinek van annyi pénze, hogy vállalhatna gyereket és nekik is tudná a jövőjüket támogatni, azok közül sokaknak nincs gyerekük.

Megint csak egy példa arra, hogy a pénz nem azonos a gyerekvállalással.


Aztán ott van megannyi árvaház, amiknek létszáma nem csökken, sőt! Egyre több gyereket kell kiemelni a nyomorból. Nagyon sokan éheznek ma Magyarországon.


Aki már tud naponta 3 zsömlét venni a gyerekének, gazdagnak számít.

2018. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!