Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok ugráltatva a...

Miért én vagyok ugráltatva a gyerekek miatt FOLYAMATOSAN? Minden családnál ez van?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet, és így elég sok szabadidőm lett ebben az félévben. A vizsgaidőszak miatt már óráim sincsenek, így tényleg ráérek. Viszont a keresztanyám (anya tesója) folyamatosan hív, hogy segítsek neki, vigyem el a gyerekeket oviba-iskolába, menjek értük, vigyem el őket úszni, játszóterezni, vagy segítsek a nagynak a tanulásban, olvasásban. Nekem ehhez se kedvem, se erőm. Ahhoz, hogy elvigyem őket reggel suliba, oviba, fél 7-7 kor fel kell kelnem, amikor semmi dolgom nem lenne 9-10-ig. Egy ideig úgy voltam vele, hogy segítek, mert családtagok, de már 2-3 naponta tuti kitalálnak valamit. Múltkoris hogy menjek el velük korizni, meg utána üljünk be enni valahová. Gondoltam majd utána kifizetik, mert én nem dolgozom, a szüleim szoktak pénzt adni és nem azért, hogy más gyerekekre elköltsem. Erre nem, még csak meg sem köszönte, hogy egész délután lekötöttem a gyerekeket. Ráadásul nem értem, miért nem tudja őket hozni-vinni, amikor 4 órában dolgozik csak.


Szerintetek hogy kéne őket leráznom? Ha mondom, hogy programom van, nem érek rá, akkor kérdezik, hogy "mert mi dolgod van". Mintha amúgy nekem nem lenne életem, csak az, hogy a gyerekeikre vigyázzak.


2018. dec. 16. 14:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy nem érsz rá. Ha kérdezik mi dolgod van, mond hogy magánügy, talán kicsit a fejéhez kap. Ne hagyd magad kihasználni. Tudod az ember a kisujját nyújtja letépik a karját.
2018. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Esküszöm hogy a másik fél írt ide egy hete kb.
2018. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert hagyod. Látja, hogy maximálisan ki lehet használni, így meg is teszi. Semmi köze ahoz, hogy mit csinálsz. Nem tudsz/akarsz menni, és kész. Vagy ha kérdezi, hogy mert mit csinálsz, kérdezz vissza, hogy és te mit csinálsz? Nem a te gyereked, még csak nem is testvéred.

Nem vagy te babysitter, pláne nem ingyen.

2018. dec. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Kérd meg anyudat, hogy segítsen vagy ne érj rá egyszerűen. Elígérkeztél aznapra, tanulsz, nem vagy jól, akármi. Nem vagy köteles beszámolni.
2018. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi kifogás, egyszerűen mondd azt, hogy NEM!
2018. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell kifogás. Felnőtt, önálló ember vagy. Nem neked szülte a gyerekeit, nem is a Te dolgod pesztrálni őket.

Szép dolog ha egyszer-egyszer vigyázol rájuk, de babysitter nem vagy, pláne ha anyagilag is lehúznak.

Mondj nemet, semmi köze hozzá miért nem érsz rá.

2018. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt hogy NEM és ennyi. Attól hogy van szabadidőd nem jelenti azt hogy neked nem lehet semmi magánéleted, hanem mindig csak a rokon gyerekeivel foglalkozni. Ő a gyerekek anyja, oldja meg más egyedüli anyaként, úgy hogy senkire nem számíthat, megtudja oldani, és nem panaszkodik. Extrém esetekben amikor olyan dolga van hogy el kell mennie valahová, az más, de arra időnként mindenki talál megoldást. De most az hogy korán reggel vidd őket ide vagy oda, az nem járható út mindig főleg hogy vizsgaidőszakod van, hiába vagy otthon, neked is pihenni kell, tanulni kell. Ráérsz akkor gyerekekkel foglalkozni amikor szülő leszel.
2018. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne keress kifogásokat. Mondd azt hogy nem. Nincs kedved. Mi van ezen problémázni való?
2018. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7%
Itt mindenki egyetemista...jesszusom..milyen szakra jársz kedves?
2018. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem,normális család nem másnak szül,nincs ingyen babysitter potyapénz,csók a családnak gondolom itt is az indétik.. Amugy ezt idejébe kelett volna helyre rakni...
2018. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!