Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem unjátok már a sok...

Ti nem unjátok már a sok karácsonyi bögrét, gyertyát, negyvenedik disz ajándékot?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lehet meggyőzni a rokonokat, hogy ne vegyünk apróságot sem, mert kicsi lakásban lakunk, és már nem fér el az ötvenedik csetresz, porfogó a lakásban. Felvetettem, hogy süssünk inkább aprósütit, annak örülnék is, mert legalább van haszna...de mintha süket fülekre találna...
2018. dec. 17. 09:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szűk családba nálunk nincs ilyen, de tágabba igen.

Megkértük őket minden évben hogy nem kérünk semmit, felnőttek vagyunk, vegyenek csak a gyereknek ajándékot, de áh úgy is kaptok valamit a válasz.

Ez minden évben gyertya, szobrok és társai amit sose használok.

Kevés a nyugdíjuk de épp ezért nem szeretnénk hogy vegyenek valamit,mert ez pénzkidobás szó szerint.

Nem tudom én se mi a megoldás erre.

2018. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%

Ki kell dobni!

Tudom ajándékot nem dobunk ki, mert ránkszáll a karácsonyi átok, úgyhogy akkor ne dobd ki, hanem söpörd be őket egy zacskóba és tedd ki az utcára vagy add oda egy hajléktalannak.

Az én hazám az én váram, és bármennyire is szeretem a rokonokat, nekik se engedem, hogy giccses bolhapiaccá züllesszék le azt a hülye ajándékaikkal.

2018. dec. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Én nem unom :)
2018. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
de jó hogy én nem kapok ilyeneket.
2018. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

De. Már kb. 20 éve megbeszéltünk a tágabb családban, hogy nem ajándékozunk. Legközelebbi családtagok, gyerekek kapnak ajándékot. Rokonokhoz ha megyünk, ha jönnek, akkor sütit, italt viszünk.

Nálunk mindenki nagyon örült ennek a megoldásnak, szerencsére. Tényleg semmi értelme valami kis hülyeséget venni, meg idegeskedni, hogy már megint mit kéne venni.

2018. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Elég szomorú, ha valakinek ennyi fantáziája van ajándékokra... Ennél még a kaja is jobb "ajándék"
2018. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Én szerencsére nem ilyesmit szoktam kapni. Szüleink tudják, hogy húgommal mire van szükségünk, mi is, hogy nekik mire, így ez meg van oldva. Apum testvéréék és mamámék mindig pénzt adnak. Párommal szintén tudjuk mit szeretne a másik. :)
2018. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Most gyűjtöttem össze és azt tervezem beadom egy árvaházba. Ott biztos örülnek a"cuki" bögréknek, tányéroknak, tálcáknak és poharaknak.

Kollégákkal összefogunk így nem kis mennyiség gyűlik össze.

Talán ez még a legjobb, hamár nem értik meg.

2018. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%
Én szeretem őket, nem unom.
2018. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megbeszéltük már számtalanszor, hogy mivel vannak gyerekek a családban, sőt unokák is, mi felnőttek ne vegyünk "apróságot", de minden évben vesznek a felnőttek is, sokszor tényleg haszontalan dolgokat. A díszgyertya még hagyján, mert azt meggyújtja az ember, de a "nemszeretem illatú" dezodorok, tusfürdők, stb. tényleg nem kéne.

Azt én sem tudom, hogy miért vesznek mégis. Egyik évben jól leégtünk, mert ők hozták a szépen becsomagolt "kisvalamit", mi meg a megegyezés szerint nem vettünk semmit. Elég kellemetlen volt. Egyébként apróságot kitalálni tényleg nehéz távolabbi rokonoknak. Maradunk egy jobb fajta bornál, édességnél. Az legalább elfogy.:)

2018. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!