Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lekopogom, de ha ilyen történn...

Lekopogom, de ha ilyen történne te értesítenéd őket?

Figyelt kérdés
El szoktam gondolkozni ezen,én se vagyok már mai gyerek,hogy majd mit kellene csinálnom.Anyámék hárman vannak testvérek.Mikor nagymamám meghalt,káosz lett,az egyik még talán normálisan viselkedett,de a másikból előtört a pénzéhség,undorító dolgokat műveltek.Nem akarom részletezni,nem is ez a lényeg,hanem az,hogy a segítségemmel anyám ki tudott fizetni mindenkit,így most van saját háza.Itt természetesen meg is szakadt velük a kapcsolat,nem vagyunk rájuk kíváncsiak.Viszont eszembe jutott,mi lesz ha egyszer véletlenül anyámmal valami történik,meghal.Én nem szeretnék értesíteni erről senkit,nem szeretném berakni újságba,senkinek sem szeretnék szólni,a testvéreken kívül nincs is közeli ismerősünk.Azt gondolom,hogy mivel simán elnézték volna hogy az utcára kerül,vagy gáz helyzetbe,illetve alkalmaztak kisebb testi erőszakot is,nem tartom őket senkinek.Ha ilyen történik,köteles vagyok értesíteni őket ?
2018. dec. 17. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ezt a lelkiismeretednek kell eldontenie. Tisztaban kell lenned vele hogy ha valaki netalan meghal a csalad az csalad akarmi tortent akkor is. Megint mas ha szoksz es kocsog modon nem jelennek meg, az azt mar en sem neznem se csaladtagnak de meg embernek sem. Igazabol en sem tudom mit tennek ha ilyen helyzetben lennek. A buszkesegem miatt lehet hogy nem szolnek de szerintem a lelkiismeretfurdalas utana kinozna. Nem tudom vegulis joguk van tudni de ne alacsonyodj le az ok szintjukre ha esetleg megtortenne ez a borzalom.
2018. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkinek saját joga hogy kivel közöl egy halálhírt az én barátnőm messze lakik tőlem az anyukáját sose láttam és talán egy éve derült ki hogy már 5 éve halott . És ismerjük egymást 8 éve .
2018. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Kérdezd meg anyukádat mit szeretne.

Morbidnak hangzik, de így nem kell lelkizni azon, hogy ő mit szeretett volna. Neki akkor "mindegy" lesz, de a neked nem.

2018. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is kérdezd meg anyukád.

Akkor ott az ő kívánsága lesz fontos.

2018. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
81%

Az örökösödést jogszabályok határozzák meg és nem a "pénzéhség". Nagymamád halála után a gyerekei örököltek. Nem értem, hogy ezt a részt hogy érted: "anyám ki tudott fizetni mindenkit,így most van saját háza". Elvártad volna, hogy mondjanak le az örökségükről mindenféle ellentételezés nélkül? Miért?

Mindegy is már, anyukád halála után szintén az ő gyerekei fognak örökölni. Ha nincs testvéred, akkor csak te.

2018. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös,oké amit írsz,nem várta volna el senki,fel se merült,csak az volt a gond,hogy nem tudtak egy picit várni,egyből kellett nekik minden,persze nem kenyérre,mert jó anyagi helyzetben vannak.Bár már ez nem érdekes,mert megkapták.
2018. dec. 18. 02:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!