Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltsük a karácsonyt...

Hol töltsük a karácsonyt párommal? Kettesben vagy rokonokkal?

Figyelt kérdés

Szóval. Konkrétan a Szentestéről, 24-éről van szó. megpróbálom leírni az egészet hogy érthető legyen.


Nálunk családi hagyomány hogy Szenteste mindneki otthon van a saját családjábal, a "nagy" családi ebéd 26-án a nagyszülőknél van. Nagyszülők, mi a szüleimmel, nagynéném-nagybácsim (anyu tesója) és az unokatesók. Plusz én párom, vagy unokatesók párjai ha vannak.


4 éve költöztem el othonról, első és második karácsonykor 24-én a párommal voltam, 25-én ő családjánál, 26 meg természetesen az én családomnál. Tavaly már nem voltunk együtt, nem volt senkim, így természetesen 24-én is otthon voltam a szüleimmel (mint gyerekként).

Én mindig is nagyon élveztem a karácsonyt, mindig megvolt a program. 23-án fa díszítés, 24 délután betlehemi előadás a falu központban, utánna vacsora (mindig uyganaz),majd ajándék bontás. Ez első kettő külön töltött karácsonykor ez nagyon hiányzott, de exem nem jött ki a szüleimmel, nem mertem mondani neki hogy töltsük ott a 24-ét.


Na de idén már új párom van, február óta, nagyon jól elvagyunk, együtt is élünk április óta.

Ő ne nagyon szereti a karácsonyt, de persze az én kedvemért mindent megtesz hogy élvezze (mondta hogy hol vegyünk fát, foylton kérdezget hogy milyan ajándékot kérek, segített ajándékot választani a családomnak stb ).


Szóval fel merült hogy hogyan tölstsük a karácsonyt. Evidens lenne hogy 24-én együtt lennénk kettesben,25-én nem lenne semmi (az ő családját nem látogatjuk meg), 26-án meg mennénk az én családomhoz. Viszont, most jön a csavar. Idén nagybácsim miatt (dolgozik), nem 26-án hanem 25-én lesz az ebéd mamáméknál. És nem tudjuk eldönteni, hogy lemenjünk már 24-én vagy előbb, vagy csak 25-én. Magyarul, hogy kettesben legyünk-e 24-én, vagy legyünk a szüleimmel? Párom azt mondja neki mindegy. Ő jól kijön a szüleimmel, neki nem lenne probléma egyáltalán. Én meg tényleg nagyon szeretm az otthon töltött karácsonyokt, szívem szernint lememnék, 24-én vagy elötte is.


Ti mit gondoltok erről? Nem kellene a 24-ét kettesben töltenünk, hiszen már külön család vagyunk? vagy ez marhaság?

Szüleim örülnének ha ott lennénk 24-én.


Egyébként is viszonylag messze lakunk tőlük, 2 órányira kocsival, havonta egyszer szoktunk haza mneni egy hétvégére.


Anyum amúgy pont ma bukott ki, sírt nekem a telefonba, hogy egyébként én tudom-e hogy mennyire szeret és mennyire hiányzom nekik? ( apum itt járt a városban ahol élek, és bejött a munkahelyemre meglátogatni, akkor beszéltem telón anyával). Egyébként nekem is hiányoznak,örülnék ha közelebb élnék hozzájuk, csak hát már ide köt az életem.


Na de az eredeti kérdés. Ti hol töltenétek a 24-ét (és a többi napot)?


2018. dec. 17. 16:59
1 2
 1/13 szántóvető ***** válasza:
59%
ok akkor én eldöntöm ha te nem tudod.vagy inkább mégiscsak felvállalod a döntést?irigyellek hogy csak ennyi gondod van.
2018. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Egyikőtök kettesben, a másik meg a rokonoknál.

Nemcsak hogy praktikus, a kérdésed alapján úgy gondolom, hogy jót tenne nektek is

2018. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Szüleid elvileg örülnének, ha ott lennétek már 24-én, te is örülnél neki és a párodnak meg elvileg teljesen mindegy, szóval minden arra mutat, hogy menjetek le már 24-én.


Persze az meg másik kérdés, hogy a párod "mindegy"-je valódi-e vagy csak demokratikus akart lenni :)

2018. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szögezzünk le valamit: SEMMI NEM KÖTELEZŐ.


NINCS olyan, hogy a Szentestét kettesben KELL tölteni, mert "külön" család vagytok. Nincs olyan, hogy "külön" család. A család az család, szűkülhet, bővülhet, de akkor is család.

Nincs semmilyen szabály, ami előírná, hogy a Szentestét (vagy Karácsony valamelyik napját) szigorúan csak a pároddal töltheted. Még csak hagyomány sincs ilyen.

Sok helyen így szokás, sok helyen pedig nem.

Nálunk soha nem volt ilyen, hogy beosztottuk a napokat, meg csak kettesben akartunk lenni.

Hiszen az év többi napján kettesben vagyunk, az ünnepeket pont az teszi számunkra boldoggá, hogy EGYÜTT van az egész család, találkozunk a rokonokkal, és együtt töltünk minél több időt.

Ha a párodnak mindenhogy jó, te pedig szívesen töltenéd mind a 2 napot a családdal, akkor menjetek csak szépen 24.-én és legyetek velük minél többet.

... és kérlek ne mások mondják meg, hogy hogyan éld az életed. Ha a világon mindenki más szabályszerűen előírva kettesben töltené az ünnepet, nektek akkor is szívetek joga lenne a családdal lenni. Hiszen ezt akarjátok, akkor meg nincs kérdés.

2018. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"kettesben legyünk-e 24-én, vagy legyünk a szüleimmel? Párom azt mondja neki mindegy. Ő jól kijön a szüleimmel, neki nem lenne probléma egyáltalán. Én meg tényleg nagyon szeretm az otthon töltött karácsonyokt, szívem szernint lememnék, 24-én vagy elötte is.

Ti mit gondoltok erről? Nem kellene a 24-ét kettesben töltenünk, hiszen már külön család vagyunk? vagy ez marhaság?"


Marhaság. Itt a vége, fuss el véle.


"Szüleim örülnének ha ott lennénk 24-én."

Akkor meg pláne marhaság nem lemenni hozzájuk már 24-e előtt!


Nagyobb gondotok sose legyen, mint hogy mindenki jól kijön mindenkivel! :)

Boldog karácsonyt! :)

2018. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan, hogy "külön" család. A család az család, szűkülhet, bővülhet, de akkor is család."


Ott a pont!

2018. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem a kérdést. Én is imádok otthon karacsonyozni a szüleimnel, mert ott vannak a tesóim is, a nagymamám, nagynéném, tehát jó sokan vagyunk, én ezt szoktam meg, ezt szeretem. 6 éve vagyok együtt a párommal de 24ét még nem töltöttünk csak kettesben, mert ő is imádja a nyüzsgést. Szerintem menjetek le 24-én. Mi például már 21-én lemegyunk :)
2018. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én irigylem azokat az embereket, akik így átérzik a Karácsony hangulatát. Persze, imádom a szüleimet, a párom is, de mi sosem vacillálunk ezen ennyit.

Leírtad: A párodat nem érdekli, te szíved szerint ott lennél, kb megválaszoltad magadnak.

2018. dec. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Sokan nagyon örülnének ha az igazi családjukkal tölthetnék a karácsonyt. Ez a szűk család tényleg marhaság. Családos alatt nem bepasizott, hanem gyerekes embereket értjük. De ha valaki valentin napot akar csinálni a karácsonyból felőlem! Nekem elvi kérdés hogy dédszülőig bezárólag senkit nem hagyok egyedül! Én már most jeleztem hogy mit ennék szívesen XD
2018. dec. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Párommal ez lesz a negyedik karácsonyunk, mióta együtt vagyunk.

Az első karácsonyt külön töltöttük, mindenki a saját családjával. Aztán az én szüleim végleg kiköltöztek külföldre(addig ingáztak). Mi pedig

párommal összeköltöztünk. Az én szüleim nagyjából 4 havonta látjuk. Így a téli leállást dec.22-jan 6. náluk töltjük.

Én a helyetekben lemennék már 24.-én is. Hátha a párod kicsit megkedveli a karácsonyt, ha megmutatod, nálatok hogy telik.

2018. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!